Simdi ya da asla (The Bucket List) (2007)

Simdi ya da asla (2007)
The Bucket List

Puan Like 8.7 / 18 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
97 dakika
TAGUT Kanser teşhisiyle hastaneye kaldırılan Carter Chambers (Morgan Freeman) zorunlu sebeplerden dolayı çalışma hayatına atılmış ve 45 yıl boyunca otomobil tamirciliği yapmıştır. İyi bir üniversiteyi bırakmak zorunda kalmıştır. Bunun sebebini siyahi,parasız ve bakacağı kişilerin olmasından dolayı olduğunu söyler. Çok zeki ve bilgilidir. Maddi durumu ancak hayatını sürdürebilecek ve üç çocuğunu yetiştirebilecek kadar olmuştur. Çocuklarıyla ve eşiyle mutlu yıllar geçirmiş bir kişidir. Fakat hastalanır ve hastaneye yatar. Hastanede yattığı odaya yeni bir hasta gelir. Kendisi aynı zamanda hastanenin de sahibi olan Edward Cole (Jack Nicholson)dur. Edward Cole ise hayatta maddi olarak çok şeyin sahibidir. Dört kez evlenmiş fakat mutlu olamamıştır. Kendi deyimiyle “evliliği de seviyorum bekarlığı da” diyerek ikisini bir arada yapamadığından ayrıldığını söylemiştir. Edward Cole’a kanser teşhisi konur ve 6 ay, en iyi ihtimal ile bir yıl yaşayacağı söylenir. Carter bir ara elindeki kağıda bazı şeyler karalarken Edward Cole’un dikkatini çeker. Listede Carter yapmak isteyip te yapamadığı şeyleri yazmıştır.Gözlerinden yaş gelene kadar gülmek gibi. Edward Cole bunlara kendince bir şeyler ekler. Daha sonra arkadaşını ikna eder ve listedekileri yapmaya başlarlar. Listede paraşütle uçaktan atlamaktan, Afrika’da safariye kadar birçok şey vardır. Çoğunu beraber gerçekleştirirler. Fakat Everest’in tepesinden “dünyanın en güzel manzarasını seyret “ maddesini yapamazlar. Fırtına çıkmıştır ve fırtına ancak baharda sona erecektir. Daha sonraları ise beklenenin aksine Edward Cole iyileşir fakat Carter hayatını kaybeder. .Edward Cole, Carter'ın kendisine verdiği kağıdı okur ve duygulanır.Edward Cole,Carter'ın istediği fakat kendisinin yapmak istemediği şeyi yani kızını görmeye karar verir.mutluluğu bulur ve o da ölür.İkisininde külleri himalayaların tepesine koyulur ve listedeki herşeyi yapmış olurlar.

Yorumlar

demirabia93 profil resmi
demirabia93
güzell film ve sorgulayıcı .ölüm hepimizin çıkmazıı ölüm bizi bulmadan hayatı yaşamak dileğiyle :)
7 ay önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Konusu çok güzel fakat daha dramatik ve daha eğlenceli olabilirdi.
1 yıl önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
herkesa ynı şeyleri yazmış :) o yüzden uzatmaya gerek yok izleyin izletin :) sıkılmaazsınız
1 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
İki usta oyuncudan yaşamı ve ölümü sorgulatan ders niteliğinde muhteşem bir film.
1 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
– Budistler hayata tekrar tekrar geldiklerine inanırlar. Daha yüksek ya da aşağı seviyede hayata gelmen, önceki hayatını nasıl yaşadığına bağlı.
+ İşte ben tam o noktayı anlamıyorum. Demek istediğim, bir sümüklü böceğin ne yapması lazım ki sıralamada yukarı çıkabilsin? Sümükten mükemmel bir eser mi yaratmalı?
neredeyse 2 yıl önce
Selocan profil resmi
Selocan
Şu sonda gözlerimden yaşların akmasını engelleyemedim ama tatlı acı ve huzurla harmanlanmıştı. Yani böyle ince şeyler işleyip kalbe dokunan noktaları bulmak.. İşte bunu seviyorum ya. Bir de buna efsaneleri ekleyince muazzam bir eser çıkıyor ortaya. Aynen bu şekilde..
neredeyse 2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Efsaneleşmiş iki oyuncu, Jack Nicholson ve Morgan Freeman.. Yaşama ve ölüme dair 97 dakikalık bir ders anlattılar bize. İzlerken defalarca güldüm ve bir o kadar da ağladım. Size bu filmi tarif edemem o kadar güzeldi ki mutlaka izlemelisiniz. Hatta şöyle söyliyim, hadi hep birlikte bir Bucket List yapalım ve listenin ilk sırasında da bu film olsun. İzlemeden ölmeyin. Ölecekseniz de doğru düzgün ölün arkadaş. Hayat kısa, ölüm ansızın kapıda. Ne kadar yaşadık? Neler biriktirdik? Yaptıklarımız aslında yapmak istediklerimiz mi? Peki ya çok geç mi kaldık? Bunları hiç düşündünüz mü? Hepsinin cevabı olabilecek bir film bırakıyorum geceye. Şimdiden iyi seyirler ?
neredeyse 2 yıl önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Keyifle izleyeceğiniz bir film...
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Sizi çılgın genç ihtiyarlar sizi! :)
3 yıldan fazla önce
Showtime profil resmi
Showtime
Tekrar sıkılmadan izlenilebilinecek listesine ekleyebilirsiniz. Harika iş çıkarmışlar...
3 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
Bu iki adama bayılıyorum,ee konu klişe ama her daim ilgi çekici,yeni birşey katmıyor belki ne konu ne oyunculuk anlamında ama KALİTELİ HOŞ SEYİRLİK budur işte.
3 yıldan fazla önce
GizemKguzel profil resmi
GizemKguzel
-You're shitting me! - Cats beat me to it. :)
4 yıl önce
Guapo profil resmi
Guapo
İki usta aktör üzerinden ilerleyen güzel bir film. Konusuna gelince bence herkes bir yapılacaklar listesi yapmalı ancak bunu kötü günler gelince değil fırsatlar yaratıp zamana yaymalı. Hayaller ertelenmez.
4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
listenize alın!
4 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
jack nicholson ve morgan freeman'ı arkadaş olarak izlemek keyifliydi :))) zaman zaman güldürüyor bazen de hüzünlendiriyor. güzel bir film
neredeyse 5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İki usta isimden çok güzel bir film.
neredeyse 5 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Muhtesem bir film. Morgan Freeman'in yanında jack Nicholson ' da olunca efsane ve yıllar sonra tekrar izlemek isteyeceğiniz film ortaya çıkmış . Hala izlemeyen arkadaşlara tavsiye ederim . Hediye ettiğim arkadaşımda cok beğenmişti güzel hediyedir bu film :)
neredeyse 5 yıl önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Pek çoğumuz harika film demiş, eyvallah katılıyorum biraz. Fakat filmde beni rahatsız eden bişeyler var. Kanser zor bir hastalık gencecik bedenleri götürüyor bu dünyadan fakat bunu yaşlı iken yaşamak bambaşka.. Jack Nicholson'un yine o artist gülümsemesi Morgan Freeman'ın bilindik oyunculuğu aslında ortaya filme dair pek bişey koymamış belki. İmrenilecek bir hayat belki. Ama şu var ki; her insanın bir bucket list'i olmalı. Bunu yapamıyoruz, belki erteliyoruz. Zamanımız varken bu hayatın tadlarına bakmalıyız belki de filmin vermek istediği şey bu. Onun dışında filmde kayda değer pek bişey olmadığı kanaatindeyim..
neredeyse 5 yıl önce
mavi. profil resmi
mavi.
Ustaların oyunculuğuna bir kez daha hayran kaldım.Keyifliydi.
neredeyse 5 yıl önce
Rubeus profil resmi
Rubeus
Film budur. 2 büyük usta.
neredeyse 5 yıl önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
tek kelime ile harika!
neredeyse 5 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
çok keyifli bir film
neredeyse 5 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
İki devin birlikte dahada devleştikleri filmdir.Tadı damakta kalır.Duyguyla izlenir...
neredeyse 5 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Doğru bileşimler harika sonuçlar doğurur tezinin karşılığı bir film. Dram dozu yüksek de olsa arada yapılan esprilerle ve muhteşem oyunculukla seyir değeri yüksek bir film çıkıyor karşımıza. Yönetmenliğini Rob Reiner’ın yaparken senaryosunu ise Justin Zackham yazdığı bu yapıt, ara ara filmden kopmanıza neden olsa da sizi çıkardığı gibi tekrar içine almayı biliyor. Tabi bunda oyuncuların katkısının çok büyük olduğunu unutmamak lazım zira senaryo boşluklarını kapatıp seyircinin ilgisini ayakta tutabilmek her oyuncunun harcı değil.
neredeyse 5 yıl önce
sirap profil resmi
sirap
on numara
5 yıl önce
scytodes profil resmi
scytodes
gerçekten güzel film
5 yıl önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Kesinlikle izleyin,asla zaman kaybı değil beğeneceğinizi düşünüyorum.
5 yıldan fazla önce

The Bucket List filmini beğenenler

The Bucket List filmini içeren raflar

The Bucket List filmi hakkında ilgi çekici içerikler