Narnia günlükleri: Aslan, cadi ve dolap (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe) (2005)

Narnia günlükleri: Aslan, cadi ve dolap (2005)
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Puan Like 7.7 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
143 dakika
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir-----> türk lokumunun ihanet sebeplerinden biri olacağı kimin aklına gelirdi? tarihin en zor filmlerinden. fantastik ortam, mistik canlılar ve büyü. en iyi masal uyarlaması, tarihe en çok heykeltraşın para kazandığı film olarak geçer bence. burası narnia. herşey bir amaç uğruna var, insan mı? gaza getirilmek için :-)
en çok üzerinde durulan karakter edmund. seçimleri yüzünden kardeşlerinin tepkisini alan asi kardeş. haksız da sayılmazlar aslında. duygu geçişleri çoktu ve filmin favori oyuncusu bana kalırsa. iç dünyasına çokça değinilen karakterin psikolojisi değer yargıları filan iyi anlatılmış. tam bir karakter gelişimini onunla görüyoruz. diğeri ise tilda abla. ben bile ekranda korktum bu kadar mı yakışır. resmen görev edinmiş, filmden sonra uzun süre çıkamamıştır o kalıptan.
bir çok çıkarım yapılabilecek izleyende bile karakter gelişimi sağlayabilecek filmlerden. fedakarlığın ne kadar büyük bir gücü olduğunun vurgulanması da ayrı hoşuma gitti. zamanımızda unutulan bir değer. aslanın geri gelmesi ise tam bir usule uygun hileydi. sonuçta işe yaradı ki film devam edebilsin :-)
kalk ayağa, intihar eden kurdu öldürdün sör pitır kurt avcısı :-) gaz işte. 3 savaş kazanır bununla :-) izleyin. harcadığınız zamandan daha değerli olduğunu göreceksiniz..
neredeyse 3 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
İzlediğim ilk fantastik seri olması sebebiyle yeri çok başka.O masalsı tadıyla fantastik filmleri sevme nedenim belki de.Hafızamdan silinmeye başlamış bile en yakın zamanda tekrar izlemeli.
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bu seriye nedense çok önyargılıydım. Çocuk filmi olduğunu düşünüp bir de fragmanda konuşan hayvanlara denk gelince saçma olduğunu düşünüyodum. Ama beklediğimden çok çok farklı çıktı ve bunca yıl ertelediğime hayret ettim. Hayal gücü gerçekten muhteşem bir de eşsiz manzaralar izliyorsunuz film boyu. 2,5 saate yakın süresi olmasına rağmen bir an bile sıkılmıyor insan. bakalım devamı nasıl olacak.
neredeyse 4 yıl önce
starch profil resmi
starch
İyi Cadı Kraliçelerin (burcst ve phoeniks) üstüne ben ne desem boş. Benim gibi ertelemeyin, izleyin. Memnun kalacaksınız. :)
neredeyse 4 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
bu nasıl harika bir seridir bayılıyorum kaç kere izledim bilmem her defasında sıkılmadan aynı hevesle mutlulukla izliyorum, bittiğinde yüzünüzde bir gülümseme ile bırakıyor,mutlaka izleyin . muhteşem doğası olan narnia ya yerleşmek üzere gidiyorum dostlar sağlıcakla kalın ben narniada çok mutlu olacağıma eminim daha da beklemeyin:)))
neredeyse 4 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Harika bir masal,müzikleri ve karlar içindeki o görsellik sizi başka bir dünyaya götürüyor.Küçük oyuncunun mimikleri ve tavırları çok tatlıydı.Ayrıca Liam Neeson'ın karizmatik sesiyle karizmatik aslanımız Aslan, inanılmaz havalıydı :) Masalları seviyorum..gülümseten ve mutlu eden güzel bir dostluk hikayesiydi.Ayrıca hayvanların konuşabiliyor olmasını çok sevdim, keşke gerçek hayatta da konuşabilseler ve bize dertlerini anlatabilseler..
neredeyse 4 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Muhteşem bir hayal ürünü ve harika bir film.
neredeyse 4 yıl önce
ozkankilic profil resmi
ozkankilic
mutlaka izlenilmesi gereken baş yapıt
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
eğitici bir masal-film. narnia diyarının gizemli topraklarına yolculuğu aile üyelerinizle yapabilirsiniz. bir haftasonu yeğenlerinize/ kuzenlerinize verebileceğiniz en güzel hediye
5 yıl önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
.
5 yıl önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
Aslan, Cadı ve Dolap ...
5 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
kinci Dünya Savaşı sırasında Almanların Londra'ya düzenlediği hava saldırılarında Peter, Susan, Edmund ve Lucy adlı dört çocuk ailelerinden ayrı düşerler. Güvenlik amacıyla ülkelerine gönderilen Peter, Susan, Edmund ve Lucy, orada sihirli bir gardrop bulurlar. Gardrobun içine girince Narnia adlı mistik bir ülkeye geçiş yaparlar. Bir zamanlar barış ve huzur dolu bir ülke olan Narnia'nın özelliği konuşan canavarların, cücelerin ve devlerin ülkesi olmasıdır. Ancak, şeytani güçlere sahip Beyaz Cadı tarafından dondurulmuştur. Küçük dostlarımız büyüyü bozup Narnia'yı eski haline getirmek için bir aslandan yardım alırlar.
5 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
belki fazla abartılı bir övgü yapıyorum, bir efsane değil. ama benim izlediğim en samimi macera ve dostluk filmlerinden biri..hala aklıma estikçe içimi güzel duygularla dolduruyor.
5 yıldan fazla önce