Narnia günlükleri: Aslan, cadi ve dolap (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe) (2005)

Narnia günlükleri: Aslan, cadi ve dolap (2005)The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Puan 7.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
143 dakika
384
17
1986
79
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Birbirinden farklı ve sonsuz evrenlere açılan kapılar. Sizlere muhteşem maceralar yaşatacak olan harika bir yapım. Kesinlikle çocuk filmi değil. Ön yargılarınızı yıkın ve izlemeye başlayın.
error_outline
2 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir-----> türk lokumunun ihanet sebeplerinden biri olacağı kimin aklına gelirdi? tarihin en zor filmlerinden. fantastik ortam, mistik canlılar ve büyü. en iyi masal uyarlaması, tarihe en çok heykeltraşın para kazandığı film olarak geçer bence. burası narnia. herşey bir amaç uğruna var, insan mı? gaza getirilmek için :-)
en çok üzerinde durulan karakter edmund. seçimleri yüzünden kardeşlerinin tepkisini alan asi kardeş. haksız da sayılmazlar aslında. duygu geçişleri çoktu ve filmin favori oyuncusu bana kalırsa. iç dünyasına çokça değinilen karakterin psikolojisi değer yargıları filan iyi anlatılmış. tam bir karakter gelişimini onunla görüyoruz. diğeri ise tilda abla. ben bile ekranda korktum bu kadar mı yakışır. resmen görev edinmiş, filmden sonra uzun süre çıkamamıştır o kalıptan.
bir çok çıkarım yapılabilecek izleyende bile karakter gelişimi sağlayabilecek filmlerden. fedakarlığın ne kadar büyük bir gücü olduğunun vurgulanması da ayrı hoşuma gitti. zamanımızda unutulan bir değer. aslanın geri gelmesi ise tam bir usule uygun hileydi. sonuçta işe yaradı ki film devam edebilsin :-)
kalk ayağa, intihar eden kurdu öldürdün sör pitır kurt avcısı :-) gaz işte. 3 savaş kazanır bununla :-) izleyin. harcadığınız zamandan daha değerli olduğunu göreceksiniz..
error_outline
5 yıldan fazla önce
Lessienn profil fotoğrafı
Lessienn
İzlediğim ilk fantastik seri olması sebebiyle yeri çok başka.O masalsı tadıyla fantastik filmleri sevme nedenim belki de.Hafızamdan silinmeye başlamış bile en yakın zamanda tekrar izlemeli.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Bu seriye nedense çok önyargılıydım. Çocuk filmi olduğunu düşünüp bir de fragmanda konuşan hayvanlara denk gelince saçma olduğunu düşünüyodum. Ama beklediğimden çok çok farklı çıktı ve bunca yıl ertelediğime hayret ettim. Hayal gücü gerçekten muhteşem bir de eşsiz manzaralar izliyorsunuz film boyu. 2,5 saate yakın süresi olmasına rağmen bir an bile sıkılmıyor insan. bakalım devamı nasıl olacak.
error_outline
6 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
İyi Cadı Kraliçelerin (burcst ve phoeniks) üstüne ben ne desem boş. Benim gibi ertelemeyin, izleyin. Memnun kalacaksınız. :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
bu nasıl harika bir seridir bayılıyorum kaç kere izledim bilmem her defasında sıkılmadan aynı hevesle mutlulukla izliyorum, bittiğinde yüzünüzde bir gülümseme ile bırakıyor,mutlaka izleyin . muhteşem doğası olan narnia ya yerleşmek üzere gidiyorum dostlar sağlıcakla kalın ben narniada çok mutlu olacağıma eminim daha da beklemeyin:)))
error_outline
6 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Harika bir masal,müzikleri ve karlar içindeki o görsellik sizi başka bir dünyaya götürüyor.Küçük oyuncunun mimikleri ve tavırları çok tatlıydı.Ayrıca Liam Neeson'ın karizmatik sesiyle karizmatik aslanımız Aslan, inanılmaz havalıydı :) Masalları seviyorum..gülümseten ve mutlu eden güzel bir dostluk hikayesiydi.Ayrıca hayvanların konuşabiliyor olmasını çok sevdim, keşke gerçek hayatta da konuşabilseler ve bize dertlerini anlatabilseler..
error_outline
6 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Muhteşem bir hayal ürünü ve harika bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
ozkankilic profil fotoğrafı
ozkankilic
mutlaka izlenilmesi gereken baş yapıt
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
eğitici bir masal-film. narnia diyarının gizemli topraklarına yolculuğu aile üyelerinizle yapabilirsiniz. bir haftasonu yeğenlerinize/ kuzenlerinize verebileceğiniz en güzel hediye
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Semraykut78 profil fotoğrafı
Semraykut78
.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
RussellCroweHayrani profil fotoğrafı
RussellCroweHayrani
Aslan, Cadı ve Dolap ...
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
kinci Dünya Savaşı sırasında Almanların Londra'ya düzenlediği hava saldırılarında Peter, Susan, Edmund ve Lucy adlı dört çocuk ailelerinden ayrı düşerler. Güvenlik amacıyla ülkelerine gönderilen Peter, Susan, Edmund ve Lucy, orada sihirli bir gardrop bulurlar. Gardrobun içine girince Narnia adlı mistik bir ülkeye geçiş yaparlar. Bir zamanlar barış ve huzur dolu bir ülke olan Narnia'nın özelliği konuşan canavarların, cücelerin ve devlerin ülkesi olmasıdır. Ancak, şeytani güçlere sahip Beyaz Cadı tarafından dondurulmuştur. Küçük dostlarımız büyüyü bozup Narnia'yı eski haline getirmek için bir aslandan yardım alırlar.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
MinDFoRCe profil fotoğrafı
MinDFoRCe
belki fazla abartılı bir övgü yapıyorum, bir efsane değil. ama benim izlediğim en samimi macera ve dostluk filmlerinden biri..hala aklıma estikçe içimi güzel duygularla dolduruyor.
error_outline
8 yıldan fazla önce