Korku Seansi (The Conjuring) (2013)

Korku Seansi (2013)
The Conjuring

Puan Like 7.9 / 16 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Korkutan, Gerilim, Gizem
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
112 dakika
PaRaNoYa7 Ed ve Lorraine Warren ıssız bir çiftlikte evindeki karanlık bir varlıkla mücadele eden bir aileye yardıma giderler. Güçlü bir şeytani varlıkla karşı karşıya kalan Warren’lar hayatlarının en zorlu olayını yaşarlar.

Yorumlar

Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Korku filmi meraklısı olmayan ben bile bu filmi beğendim. Paranormal olaylara hassasiyetle yaklaşan arkadaşlara izlemelerini pek önermiyorum. Beni merak edenler için; izledim ve iyiyim, korkmadım, çok sevdim :)) Türü sevenler kaçırmasın.İyi seyirler...
1 yıldan fazla önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
James Wan harika yaaa.şöyle orjinal senaryosu ve iyi oyunculuğu olan,yerimden sıçratacak kaliteli bi korku filmi arıyorum diyorsanız :doğru film!!Ayrıca gerçek bir hikaye olması daha ciddi izlememizi sağlıyor.filmden sonra isimleri netten aradım gerçek fotoğraflar var.vakit kaybetmeden tırsık bir şekilde 2. serisini açtım :DD
2 yıl önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
ciddi ciddi tırstım arkadaş.. en iyi korku filmi sıralamasında başı çeker net.. film dediğin işte böyle olur.. ilkler hep daha güzel olur denir çok doğru ilk film 2. sinden kat kat daha güzel kat kat daha korkunç kat kat daha fazla gerilim dolu.. yani muhteşem bir film.. puanım : 8.3
2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Daha önce de izlediğim ama nasıl olduysa izlediğimi unutup iyi ki bir kez daha izlediğim filmdir. Güzeldir. Tadındadır. Sürükleyicidir. İzlenilesi. Hayırlı seyirler. :D
3 yıldan fazla önce
NEJLAA profil resmi
NEJLAA
Çok iyi bir filmdi hakkını vermek gerekiyor
3 yıldan fazla önce
wayt profil resmi
wayt
Muhteşem bir film 2.sini sabırsızlıkla bekliyorum
3 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
bu kadar kliseyle ortalamanin uzerinde bi korku filmi cikarmalarini takdir ettim. ozgun bi senaryo beklemeyin, sadece korkmak icin izleyin. gercek hikaye hedesi de beni pek tatmin etmedi.
3 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
izlediğim en iyi korku filmlerinden. gerçekten korku severlerin mutlaka izlemesi gereken bir film
3 yıldan fazla önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Bu tür filmleri izlerken "abi yeea nede olsa film, gerçek hayatta ne arasın bunlar" modunda takılıp kendimi sakinleştiriyorum.. Ama size de bravo daha filmin başında "gerçek bir hikayeye dayanmaktadır" diye başlayıp gerim gerim gerin beni.
Sonuç olarak güzel bir korku filmi. 7/10
3 yıldan fazla önce
Sapphira profil resmi
Sapphira
ve bi daha :) izlenir, izlenmeli
3 yıldan fazla önce
Aunveren profil resmi
Aunveren
Korku filmlerinin klişeleşmiş senaryosu, basit kurgusu korkunçtan çok sıkıcı ve komik gelmeye başlamıştı. Çok uzun zamandır korku filmi izlememiştim ta ki bir arkadaşın sakın bu filmi yalnız izleme demesine kadar. Güldüm sadece ama ilgimi çekmişti bir kere. İzlemeden bırakmadım tabi ki. Ben de aynı şeyi söylüyorum, benim gibi sakın karanlıkta tek başınıza izlemeyin eğer korkarım diyorsanız. Sanki birkaç korku filminin konularını birleştirmişler ve ortaya harika bir şey çıkmış. Genelde hep korku filmlerinde yalnızlık vurgusu vardır hep karanlık ve yalnız olunduğu zaman bö!! Galiba filmdeki o kalabalığa rağmen o olayların olması ürküttü beni ama normal korku filmlerindeki gibi kasvet havası yok. Tam amacına ulaştıran, korkutan bir korku filmiydi. Övgüyü hakediyor doğrusu.
neredeyse 4 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Korku filmleri genelde artık vasat yapımlardan olmaktan kurtulamıyor. Böyle bir zamanda bu film gibi kaliteli filmler çölde vaha gibi türü sevenler için. Kaliteli korku filmlerine o kadar açız ki filmdeki mantık hatalarını diğer kategorideki filmlerde irdelediğimiz kadar irdelemiyoruz. Elbette çok fazla mantık hatası böyle filmleri vasat yapan ana nokta ama ortada kaliteli bir yapım varsa bazı detayları göz ardı edip filmi izleyip zevk almaya bakmak gerekiyor. Filme gelirsek senaryo her ne kadar sıradan olsa da kurgu hoşuma gitti. En azından sıkılmadan hatta bazı yerlerinde korkarak izledim ve beklentimi karşıladı.
4 yıl önce
eness profil resmi
eness
korku filmlerini pek beğenmem ama bu mükemmel olmuş gece karanlıkta yada tekken izlenmesi tavsiye edilmez
4 yıldan fazla önce
leo14 profil resmi
leo14
bir korku filmi olarak oldukça yüksek imdb puanı almış ki bu günümüzde çekilen korku filmleri için oldukça zor.ilk açılışından itibaren karanlık atmosfer sizi içine alıyor clap clap clap lar bana oldukça korkutucu geldi.biraz klişelere sahip olması ve türe yenilik katacak fazla bir şeyinin olmaması eksiklikleri.not:Türkler hala korku filmi yapamıyor.
4 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
fena değil
4 yıldan fazla önce
muratkacar profil resmi
muratkacar
Türkiyede cin filmleri üzerinden dönen korku filmlerinin aslında amerikadada aynı konu üzerinden döndüğünün kanıtı niteliğindeki film son dönemdeki korku filmi kıtlığının arasından çıkmıış güzel bir film
neredeyse 5 yıl önce
haticegorken profil resmi
haticegorken
korku sever olaraktan hayatımda izlediğim en sıkı filmlerden biri mutlaka izleyin
neredeyse 5 yıl önce
neway profil resmi
neway
Korkarak izlediğim üç beş korku filminden biridir. Hala merak ediyorum, gerçekte yaşanıldığı iddia edilen bu olaylara dair bir kanıt var mıydı, eğer var ise şu an hangi evin çatı katında çürümeye bırakıldı.
neredeyse 5 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Amityville’den önce, Harrisville vardı. Gerçek bir hikayeden uyarlanan “The Conjuring” dünyaca ünlü paranormal araştırmacıları Ed ve Lorraine Warren’ın korkunç hikayesini anlatıyor. Ed ve Lorraine Warren ıssız bir çiftlikte evindeki karanlık bir varlıkla mücadele eden bir aileye yardıma giderler. Güçlü bir şeytani varlıkla karşı karşıya kalan Warren’lar hayatlarının en zorlu olayını yaşarlar.
neredeyse 5 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
James Wan’ın korku klişeleriyle dolu bir öyküyü sinemaya aktardığını söylemekle başlayalım bu büyük bir yanlış olmayacaktır. Korku sinemasının bu yönleri tek tek ele alındığında ortaya çıkan tablo belli olsa da Wan’ın tüme giden bakış açısıyla bunları yoğurup seyirciye sunuş şekli gerçek bir takdiri hak ediyor. Annabelle bebeği gibi gerçekliği bile tüyleri diken diken etmeye yeten bir figürü filmine katarak yeni bir korku klasiği yaratan yönetmen, her ne kadar filmde bebeğin üstünde çok durmasa da seyircisine filmden beklentisini verebilmek için farklı metotlar kullanıyor. Sonuçta korkmak ve gerilmek isteyenler için arada çıkan nadir güzel örneklerden.
neredeyse 5 yıl önce
KadirAlkan profil resmi
KadirAlkan
Korkmak için değilde gerilmek için izlenir
5 yıl önce

The Conjuring filmini beğenenler

The Conjuring filmini içeren raflar

The Conjuring filmi hakkında ilgi çekici içerikler