Karga (The Crow) (1994) afişi

Karga (1994)
The Crow

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 9.4 / 11 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Kült, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
102 dakika
ZamaziNgo0O Müzisyen Eric Draven ve nişanlısı Shelly, düğünlerinin arifesinde Top Dollar isimli berbat tipin başını çektiği serseri çetesi tarafından saldırıya uğrar ve katledilirler. Bir yıl sonra Eric'in mezarını ziyaret eden bir karga, genç adamın intikamcı bir ruh olarak ölümden dönüşünün de simgesi olacaktır. Alınacak intikamlar, verilecek dersler vardır.

Yorumlar

VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
İntikam fikri bana saçma geldiği için intikam hikayelerini de pek sevmem ama bu film diğerlerinden gotik tarzıyla ayrıldığı için hoşuma gitti, farklıydı. Brandon Lee'nin de Heath Ledger gibi hayatının en güzel rolünde hem de böyle trajik şekilde ölmesi ayrıca üzücü...
4
21 gün önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Bruce Lee nin oğlu Brandon Lee nin çekimleri sırasında yanlışlıkla vurulup öldüğü fimdir. Gotik tarzda çekilmiş en iyi aksiyon filmlerinden biri bence. Sadece aksiyon filmi dediğime bakmayın hikayesi aslında büyük bir aşkı ve dramı da barındırıyor. Aynı zamanda fantastik bir film. Müzikleri de gerçekten çok hoştu. Özellikle filmin başında ve duygusal sahnelerde çalan o sakin müzik.. Hikayesiyle, müzikleriyle ve Brandon Lee faktörüyle bence izlemeye değer. Özellikle de Brandon Lee nin öldüğü sırada nişanlı olduğunu öğrenince filmin yeri bambaşka bir boyuta taşınıyor. Son olarak, "Eğer sevdiğimiz kişiler bizden çalınmışsa, onları uzun yaşatmanın yolu, onları sevmekten asla vazgeçmemektir. Binalar yanar, insanlar ölür ama gerçek aşk, ölümsüzdür."
5
7 ay önce
Gizem.Sinem profil resmi
Gizem.Sinem
hayatımı derinden etkileyen hem severek hem de defalarca bıkmadan izleyeceğim bi film olarak kalıcak
hem brandon lee hem eric draven karakteriyle hayatımı derinden etkileyen,adının hakkını veren bi film
0
9 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Şiirsel bir güzelliği vardı filmin atmosferi sürekli içinde tutuyor sizi diyaloglar çok iyi seçilmiş boş diyalog yoktu..Onun dışında ilk jokerin burdan geldiğini öğrenmeme vesile oldu replik olarakta ''Yağmur her zaman yağmaz '' çok güzeldi..
2
9 ay önce
Hellgirlluna profil resmi
Hellgirlluna
Ah Brondon Lee ah.. Gothic filmler arasında en başı çeken bir film bana göre. Eğer izlemeyi düşünüyorsanız kesinlikle vikipedisini okuyun derim.
0
11 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Güzel müzikler eşliğinde insanı derinden etkileyen aşk intikam filmi.
3
1 yıl önce
memocinephilie profil resmi
memocinephilie
Hayko Cepkin'in en sevdiği filmdir, kült filmlerin babasıdır
0
1 yıldan fazla önce
KerseL profil resmi
KerseL
İnsanın üstünde güzel bir etki bırakan aşk,intikam,macera,dram filmi.
1
neredeyse 2 yıl önce
Mervealucard profil resmi
Mervealucard
Baş roldeki Brandon Lee yani Bruce Lee nin oğlunun çekim sırasında öldüğünü duymak beni çok üzmüştü. Bu serinin ise bana göre en iyisi ve en sevdiğim filmlerin başında yer alıyor.
1
neredeyse 2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
BEKLENENİ VERMİYOR Bruce Lee nin oğlu Brandon Lee nin son filmi olması hasebiyle izlenebilir.
0
neredeyse 3 yıl önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
Tüm zamanların en iyi 50 filmi içinde varsaydığım harikanın ötesinde bir film. Brandon Lee'nin bir kumpasa kurban gittiği film. Beklenenden fazlasını verip 3 fiilm daha çektiren film. Her türlü övgüyü hak ediyor
7
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
düğününe 1 gün kala öldürüldükten sonra geri gelerek intikam alan ruhun hikayesi. Brandon lee çok iyiydi.Çekimlerde ölmesi kötü tarafı.Bu film Türkiye de The Crow Ölümsüz Aşk adıyla gösterime girmişti.Sinemada izlemiştim.Hatta hiç unutmam The crow un karga demek olduğunu bilmeyen Ölümsüz aşk olduğunu zatenden otobüs aracının arka camına The crow yazmıştı :)
4
3 yıldan fazla önce
ZamaziNgo0O profil resmi
ZamaziNgo0O
Bruce Lee nin oğlunun yanlışlıkla çekimler sırasında öldüğü filmdir. tavsiyedir...
3
3 yıldan fazla önce

The Crow filmini beğenenler

The Crow filmi hakkında ilgi çekici içerikler