Karga (The Crow) (1994) afişi

Karga (1994)
The Crow

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Kült, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
102 dakika
ZamaziNgo0O Müzisyen Eric Draven ve nişanlısı Shelly, düğünlerinin arifesinde Top Dollar isimli berbat tipin başını çektiği serseri çetesi tarafından saldırıya uğrar ve katledilirler. Bir yıl sonra Eric'in mezarını ziyaret eden bir karga, genç adamın intikamcı bir ruh olarak ölümden dönüşünün de simgesi olacaktır. Alınacak intikamlar, verilecek dersler vardır.

Yorumlar

Gizem.Sinem profil resmi
Gizem.Sinem
hayat%C4%B1m%C4%B1 derinden etkileyen hem severek hem de defalarca b%C4%B1kmadan izleyece%C4%9Fim bi film olarak kal%C4%B1cak%0A hem brandon lee hem eric draven karakteriyle hayat%C4%B1m%C4%B1 derinden etkileyen%2Cad%C4%B1n%C4%B1n hakk%C4%B1n%C4%B1 veren bi film
0
5 gün önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Şiirsel bir güzelliği vardı filmin atmosferi sürekli içinde tutuyor sizi diyaloglar çok iyi seçilmiş boş diyalog yoktu..Onun dışında ilk jokerin burdan geldiğini öğrenmeme vesile oldu replik olarakta ''Yağmur her zaman yağmaz '' çok güzeldi..
2
6 gün önce
LeylaZihni profil resmi
LeylaZihni
Sanırım burada ilk ve son yorum yapacağım film The Crow olacak. İzlediğim ilk andan beri sürekli açar açar sık aralıklarla izlerim. Film mi yoksa Eric Draven karakteri mi buna neden çözebilmiş değilim. Filmde o kadar güzel ve insanın içine işleyen replikler var ki isteseniz de aklınızdan atamıyorsunuz ama bir yandan da mükemmel oyunculuğu ile Eric Draven karakterini canlandıran ve efsane olmasının bedelini canıyla ödeyen bir Brandon Lee var. Acaba film bu talihsiz kaza olmadan bitmiş olsa ve filmin devam filmlerinde Brandon yine oynasa şu an ne durumda olurdu düşünmeden edemiyorum. Film yorumuma gelirsem tekrardan film için olmasa bile oyunculuk görmek için izlenebilecek nadir filmlerden..
0
24 gün önce
Hellgirlluna profil resmi
Hellgirlluna
Ah Brondon Lee ah.. Gothic filmler arasında en başı çeken bir film bana göre. Eğer izlemeyi düşünüyorsanız kesinlikle vikipedisini okuyun derim.
0
2 ay önce
Gonca.su profil resmi
Gonca.su
Güzel müzikler eşliğinde insanı derinden etkileyen aşk intikam filmi.
3
4 ay önce
memocinephilie profil resmi
memocinephilie
Hayko Cepkin'in en sevdiği filmdir, kült filmlerin babasıdır
0
12 ay önce
KerseL profil resmi
KerseL
İnsanın üstünde güzel bir etki bırakan aşk,intikam,macera,dram filmi.
1
1 yıl önce
Mervealucard profil resmi
Mervealucard
Baş roldeki Brandon Lee yani Bruce Lee nin oğlunun çekim sırasında öldüğünü duymak beni çok üzmüştü. Bu serinin ise bana göre en iyisi ve en sevdiğim filmlerin başında yer alıyor.
1
1 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
BEKLENENİ VERMİYOR Bruce Lee nin oğlu Brandon Lee nin son filmi olması hasebiyle izlenebilir.
0
2 yıl önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
Tüm zamanların en iyi 50 filmi içinde varsaydığım harikanın ötesinde bir film. Brandon Lee'nin bir kumpasa kurban gittiği film. Beklenenden fazlasını verip 3 fiilm daha çektiren film. Her türlü övgüyü hak ediyor
7
2 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
düğününe 1 gün kala öldürüldükten sonra geri gelerek intikam alan ruhun hikayesi. Brandon lee çok iyiydi.Çekimlerde ölmesi kötü tarafı.Bu film Türkiye de The Crow Ölümsüz Aşk adıyla gösterime girmişti.Sinemada izlemiştim.Hatta hiç unutmam The crow un karga demek olduğunu bilmeyen Ölümsüz aşk olduğunu zatenden otobüs aracının arka camına The crow yazmıştı :)
4
neredeyse 3 yıl önce
ZamaziNgo0O profil resmi
ZamaziNgo0O
Bruce Lee nin oğlunun yanlışlıkla çekimler sırasında öldüğü filmdir. tavsiyedir...
3
3 yıl önce

The Crow filmini beğenenler

The Crow filmini izlemek isteyenler

The Crow filmini içeren raflar

The Crow filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön