Karga (The Crow) (1994)

Karga (1994)The Crow

Puan 9.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Kült, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
102 dakika
510
11
1481
474
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Seyir zevki yüksek özellikle zamanına göre kültleşmesi çok anlaşılır bir yapım.
error_outline
9 ay önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Sahneleri çok iy olan intikam filmi.Gayet güzel film.
error_outline
11 ay önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Bazı filmler vardır içerdiği öğelerden ötürü anıt mertebesine yükselirler. The Crow da onlardan biri. Türkiyede "Ölümsüz Aşk " ismiyle gösterime girdi. Bir kuşağın kült filmi. Müzikleri, atmosferi ve özellikle konusuyla brondon Lee nin hüzünlü öyküsünün örtüşmesi benim için trajedeyi derinleştiren unsurlardır. Her izlediğimde hüzün duygusu beni ele geçirir.Gitar solosu, çatıdaki koşu ve ateşten karga sahnesi muhteşemdir. Tekrar tekrar izlemelik.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Çok etkileyiciydi!.Brandon Lee ve Eric Draven efsane oldu artık benim için, film ise ''en iyi intikam temalı'' denince aklıma ilk gelecek olanlardan.Kesinlikle izlenmeli!
error_outline
4 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
İntikam fikri bana saçma geldiği için intikam hikayelerini de pek sevmem ama bu film diğerlerinden gotik tarzıyla ayrıldığı için hoşuma gitti, farklıydı. Brandon Lee'nin de Heath Ledger gibi hayatının en güzel rolünde hem de böyle trajik şekilde ölmesi ayrıca üzücü...
error_outline
4 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Bruce Lee nin oğlu Brandon Lee nin çekimleri sırasında yanlışlıkla vurulup öldüğü fimdir. Gotik tarzda çekilmiş en iyi aksiyon filmlerinden biri bence. Sadece aksiyon filmi dediğime bakmayın hikayesi aslında büyük bir aşkı ve dramı da barındırıyor. Aynı zamanda fantastik bir film. Müzikleri de gerçekten çok hoştu. Özellikle filmin başında ve duygusal sahnelerde çalan o sakin müzik.. Hikayesiyle, müzikleriyle ve Brandon Lee faktörüyle bence izlemeye değer. Özellikle de Brandon Lee nin öldüğü sırada nişanlı olduğunu öğrenince filmin yeri bambaşka bir boyuta taşınıyor. Son olarak, "Eğer sevdiğimiz kişiler bizden çalınmışsa, onları uzun yaşatmanın yolu, onları sevmekten asla vazgeçmemektir. Binalar yanar, insanlar ölür ama gerçek aşk, ölümsüzdür."
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Gizem.Sinem profil fotoğrafı
Gizem.Sinem
hayatımı derinden etkileyen hem severek hem de defalarca bıkmadan izleyeceğim bi film olarak kalıcak
hem brandon lee hem eric draven karakteriyle hayatımı derinden etkileyen,adının hakkını veren bi film
error_outline
5 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Şiirsel bir güzelliği vardı filmin atmosferi sürekli içinde tutuyor sizi diyaloglar çok iyi seçilmiş boş diyalog yoktu..Onun dışında ilk jokerin burdan geldiğini öğrenmeme vesile oldu replik olarakta ''Yağmur her zaman yağmaz '' çok güzeldi..
error_outline
5 yıldan fazla önce
Hellgirlluna profil fotoğrafı
Hellgirlluna
Ah Brondon Lee ah.. Gothic filmler arasında en başı çeken bir film bana göre. Eğer izlemeyi düşünüyorsanız kesinlikle vikipedisini okuyun derim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Güzel müzikler eşliğinde insanı derinden etkileyen aşk intikam filmi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
İnsanın üstünde güzel bir etki bırakan aşk,intikam,macera,dram filmi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Mervealucard profil fotoğrafı
Mervealucard
Baş roldeki Brandon Lee yani Bruce Lee nin oğlunun çekim sırasında öldüğünü duymak beni çok üzmüştü. Bu serinin ise bana göre en iyisi ve en sevdiğim filmlerin başında yer alıyor.
error_outline
6 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
BEKLENENİ VERMİYOR Bruce Lee nin oğlu Brandon Lee nin son filmi olması hasebiyle izlenebilir.
error_outline
7 yıldan fazla önce
RussellCroweHayrani profil fotoğrafı
RussellCroweHayrani
Tüm zamanların en iyi 50 filmi içinde varsaydığım harikanın ötesinde bir film. Brandon Lee'nin bir kumpasa kurban gittiği film. Beklenenden fazlasını verip 3 fiilm daha çektiren film. Her türlü övgüyü hak ediyor
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
düğününe 1 gün kala öldürüldükten sonra geri gelerek intikam alan ruhun hikayesi. Brandon lee çok iyiydi.Çekimlerde ölmesi kötü tarafı.Bu film Türkiye de The Crow Ölümsüz Aşk adıyla gösterime girmişti.Sinemada izlemiştim.Hatta hiç unutmam The crow un karga demek olduğunu bilmeyen Ölümsüz aşk olduğunu zatenden otobüs aracının arka camına The crow yazmıştı :)
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce