Kesik (The Cut) (2014) afişi

Kesik (2014)
The Cut

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
138 dakika
slymndgn 1915'teki Ermeni tehciri sonucunda memleketi Mardin'den ayrılmak zorunda kalan Nazaret Manoogian (Tahar Rahim) şans eseri hayatta kalmış ancak karısını ve ikiz kızlarını kaybetmiştir. Günün birinde kızlarının hayatta olduğuna dair bir ipucu ele geçirir. Bunun arkasından Nazaret, kızlarını bulabilmek için çok uzun bir yolculuğa çıkar.

Yorumlar

hivron profil resmi
hivron
filmin çekim aşamasında ve sonrasında çok fazla eleştriler gelmişti filme ve Fatih Akına , taraflı olduğu yüzeysel anlattığı ya da bir Fatih Akın için yetersiz kaldığı... izlenmeli kesinlikle .. yüzeysel de olsa böyle bir cesareti göstermesiyle birlikte bu işin üstesinden gelebilmiş bence..
3
1 yıl önce
Hukumsuz profil resmi
Hukumsuz
Harika bir dram filmi... Harika bir yol filmi... Harika bir Tarihi film... Film her alanda yapılabilecek en iyi seviyede yapılmış. Başlangıcı biraz sert yapmış olsa da sonradan ana konuya dönüp, bazı yaraları fazla kaşımamış. Eğer tam tersi olsa film izleyiciye bu denli dokunmazdı. Ayrıca Fatih Akın' ın sanatsal yönden çok iyi olan bu filmini politik kaygılarla eleştirmek yerine, geçmişte yapılan hatalar ile yüzleşmenizi tavsiye ederim.
0
1 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
İzlemesi zor bir film olmuş. Hem sinemasal hem hikaye olarak eksikleri çok ama bu tarz bir hikayenin anlatılmasıda şu dönem için bir şeydir. Tarihin kaçmaya çalışılan yüzleşilmeyen bir dönemini beyaperdeye yansıtıyor. Ne yazıkki bunu yüzeysel ve eksik yapmış. Filmi tam olarak beğenmedim ama bir kaç sahnede kendimi tutamadım(kamp ve mezar taşı). Özellikle babanın konuşma yeteneğini yitirmesi metoforik olarak çok etkileyiciydi. Ne musaya ne isaya yaranabilecek bir film, yinede izlenmeli...
2
2 yıldan fazla önce

The Cut filmini beğenenler

The Cut filmini izlemek isteyenler

The Cut filmini içeren raflar

The Cut filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön