Lanet takim (The Damned United) (2009) afişi

Lanet takim (2009)
The Damned United

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
98 dakika
KerseL 17 Ağustos 2006'da yayınlanan İngiliz yazar David Peace'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Kitap basıldığı anda futbol üzerine yazılmış gelmiş geçmiş en iyi roman olarak adlandırılmıştı. İngiliz futbol tarihinin en iyi hocalarından olan ve 2004 yılında hayata veda eden Brian Clough'un Leeds United'ın başında, sadece 44 gün süren teknik direktörlük dönemi anlatılır... Clough 1974'te Leeds United'ın başın geçtiğinde görevi İngiliz milli takımının başına geçen Don Revie'den devralmıştı. Ancak bir problem vardı ki futbolcular kendilerini 2 kez lig, 2 kez de UEFA şampiyonu yapan 13 yıllık hocaları Revie'den sonra Clough'u kabullenememişlerdi ve ona hiçbir zaman ısınamadılar. Clough yönetimindeki Leeds lige 6 maçta 4 puanla başlayınca ve bu son 15 yılın en kötü başlangıcı olunca İngiliz teknik adam o zamana göre çok yüksek bir rakam olan 98.000 pound gibi bir tazminatla kovuldu. Sonrasında da 18 yıllık şaşaalı Nottingham Forest kariyeri geldi. Film, Clough'un bu "lanetli" gibi duran 44 gününü anlatıyor..

Yorumlar

Novel profil resmi
Novel
Brian Clough ve hikayesini az çok biliyordum ama filmde daha detaylı görünce insan vay be demeden geçemiyor. Çok da güzel iş olmuş. Efsane spor filmleri arasına kıyısından köşesinden girer ama 1 saat daha uzatılıp Nottingham Forest yılları da biraz işlense film daha da büyürmüş.
0
11 ay önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
Bütün futbolseverlerin izlemesi gereken belgesel film tadındaki The Damned United ; efsane teknik adam Brian Clough ' un kariyerinin ilk yıllarındaki Leeds United macerasını konu alır .
1
3 yıl önce

The Damned United filmini beğenenler

The Damned United filmini izlemek isteyenler

The Damned United filmini içeren raflar

The Damned United filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön