Kara Kule (The Dark Tower) (2017) afişi

Kara Kule (2017)
The Dark Tower

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 6.1 / 21 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
95 dakika
KerseL King'in kült romanları arasında yerini alan seri Roland Deschain'ın gizemli Kara Kule'yi arayışını işliyor. Western türü bir dünyada, kendi ölmekte olan evrenini kurtarmak için adı geçen kuleden medet uman silahşörün karşısında onu durdurmaya çalışan düşmanlar da olacak. Stephen King’in “The Dark Tower” isimli eserinin sinema uyarlaması olacak film proje aşamasındayken iptal edilip daha sorna tekrar canlandırıldı .

Yorumlar

filmci61 profil resmi
filmci61
Güzel sürükleyici bir film olmuş
0
7 gün önce
mlhkya profil resmi
mlhkya
Bu S.King uyarlamasında da kitaptan mı yoksa senarist kaynaklı mı olduğunu bilmediğim, bir sıradanlık vardı. Klasik bir iblis ve bir de iyi koruyucu adam vardı, sonunda iyiler...
Konu ise bence çocuklar için uyarlanmalıydı. Genel olarak aslında King romanlarının uyarlamaları iyi olmuyor ağızda güzel bir tat bırakamıyor film.
Oyunculuk açısından kadrosu güzel olsa da, Matthew mcconaugheyden oyunculuk beklerdim gerçi pekde öyle bir sahnesi yoktu ama İ.alba iyiydi.
0
1 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Çok güzel bir evren yaratılmış. Bence kendisini hiç sıkmadan izlettiren güzel bir yapım olmuş. Özellikle Idris Elba'nın silahlı sahneleri efsaneydi o mermi dondurmalar , çekimler çok güzeldi. Kurgu ve aksiyon severler izlesin.
0
1 ay önce
RubyOcean profil resmi
RubyOcean
Akıcı filmdi ona lafım yok. Ama film silahla başladı silahla bitti. Saçma geldi biraz. Idris Elba'nın oyunculuğunu da yapmacık buldum açıkcası. Çok zorlama sahneleri var.
0
2 ay önce
Sherlock.1854 profil resmi
Sherlock.1854
Filmin olağan dışı fantastik boyutu neyse de bu final sahnesindeki kurşunu kurşunu sektirerek vurması sanki RedKit çizgi filmlerinden çıkar gibi... Ama gel gör ki çok saçma bir sahne. İlk kurşunun aldığı yol en kısa yol zaten ikinci ateşlemede kurşunun yolu daha uzun olmasına rağmen birinci kurşunun yolunu saptırıyor. Hatta ikinci kurşun bir engelden sektiği için hızının düşmesi lazım saymasak bile yine de ikinci kurşunun yolu uzun olduğu için çarpışmaları imkansız... En basitinden ardı ardına ateş edilse bile kurşunlar çarpışamaz...
İlgili sahne: https://youtu.be/kHXeGPR3fpQ?t=3m57s
0
2 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok güzel bir film.. sıkmadan izlettiren bir atmosferi var.. puanım : 7.5
4
2 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir-----> filmin tonu beni etkiledi. kitabını okumadım fakat filmi beğendim. silahşör yetenek bakımından büyücü karşısında çelimsiz olmuş. yalnız daha etkileyici olduğuna şüphe yok. bir sonraki filmde roland ın neden büyüden etkilenmediğini anlatırlarsa en büyük soru işaretim ortadan kalkmış olur. aksiyon doyurucu hikayesi akıcı. sıkılmadan kendini izlettirdi.
0
2 ay önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Birçok şey zorlama geldi bana izlerken.. Bir türlü filmin içinde hissedemedim kendimi. İllaki beğenenleri olacaktır ama bana hitap etmedi açıkçası. Çok iyi oyuncular bulundurmasına rağmen onlarda kurtaramamış bence filmi. 5/10
3
3 ay önce
zirzop001 profil resmi
zirzop001
Silahımla öldürmem silahıyla öldüren babasının yüzünü unutmuştur.
Yüreğimle öldürürüm..
0
3 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Fena bir film değil. Ama gel gelelim seriyi okumuş birine de bu ne dedirtecek bir film olmuş. Bambaşka birşey çekilmiş dense yeridir. ve bu beni çok üzdü çünkü ben kitap serisinden LOTR ya da Harry Potter serisi kadar sağlam bir seri çıkar diye umuyordum. 6/10
5
5 ay önce

The Dark Tower filmini beğenenler

The Dark Tower filmini içeren raflar

The Dark Tower filmi hakkında ilgi çekici içerikler