Kara Kule (The Dark Tower) (2017)

Kara Kule (2017)The Dark Tower

Puan 6.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
95 dakika
57
11
262
60
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Ah Roland ah, ne yaptılar sana...
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Görseli her ne kadar iyi gibi görünse de ve konu da iyi gibi görünse de ve oyuncular da iyiymiş gibi görünse de ee işte tam olarak sadece görünüyor, her açıdan yetersiz ve vasat bir yapım olmuş konu bütünlüğü, hikayenin aktarılması, oyunculuklar, olay örgüsü ve sonuç çok çok basit çok vasat izlemeyin kaçın.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Büyük ekranda izlemek isterdim görseli kuvetli görünüyo elimdeki imkanlarla da gayet tatmin edici. Yine kitabından önce filmine ulaştığım uyarlamalardan birisi. McConaughey'in o keskin ukalalığı o kadar oturmuş ki rolüne :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
ackgzibrahim profil fotoğrafı
ackgzibrahim
Güzelim Kitap serisine neden bu kadar yüzeysel bir film yaptınız ki?
error_outline
4 yıldan fazla önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Açıkçası filmi daha farklı beklemiştim fragmanı izleyince ve King uyarlaması olduğunu düşününce. Ama nedense film çok hafif geldi, yani Harry POtter ya da YÜzüklerin EFendisi gibi bir evrende geçen bir kurgı beklemiştim, biraz hayal kırıklığı oldu bu açıdan. Yinme de çok iyiydi tabii ki daha iyi olabilirmiş.
error_outline
4 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Stephen King’in “The Dark Tower” adlı eserinden uyarlanan fantastik bir film. Orjinal bir evrene sahip olmasına rağmen bence biraz fazla sıradan kalmış. Çok daha iyi bir şeyler çıkarılabilirdi burdan. Yine de kendisini izlettiren bir yapım. Aksiyonu, izleyicide uyandırdığı merak ve kurgusunun orjinalliği sizi içerisine çekiyor ister istemez. İzlerken keyif alacağınızı düşünüyorum. Ancak eksileri de göze batan cinsten. İlk olarak filmin süresi bence uzun bir serinin başlangıcı olamayacak kadar kısaydı. Koskoca bir evrene sahip olunmasına rağmen çok yüzeysel bir anlatımla geçiştirilmiş. Böyle olunca da çoğu şey havada kalıyor. Kim, ne, nedir, o nerden geldi, ne zaman, nasıl gibi soru yağmurunun altında buluyosunuz kendinizi. En basitinden silahşörlerin daha ayrıntılı anlatılmasını beklerdim. Böyle bir filmde western esintileri görmek güzeldi ve daha çok ayrıntıyı hakeden bir noktayı kesinlikle. Bunun dışında bazı efektler çok basit kaçmış. Bu da izlerken üçüncü sınıf bir film havasına sokmuş ortamı. Bunlar da beni bayağı rahatsız etti açıkçası. Ama filmin genel olarak seyri güzel. Tabi bu kadar kısa süreye sıkıştırılmasa çok daha iyi bir film çıkarılabilirmiş orası kesin. Oyunculukları da ben fena bulmadım. Özellikle Matthew McConaughey ve Idris Elba gayet başarılıydılar. Bu ikili arasındaki sürtüşmeler de film içerisinde hoşuma giden noktalardan biriydi. Özetle keyif alacağınız, orta düzey bir film. Serinin devamında çok daha iyi işler çıkaracaklarını umuyorum. İzleyeceklere iyi seyirler :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
filmci61 profil fotoğrafı
filmci61
Güzel sürükleyici bir film olmuş
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Bu S.King uyarlamasında da kitaptan mı yoksa senarist kaynaklı mı olduğunu bilmediğim, bir sıradanlık vardı. Klasik bir iblis ve bir de iyi koruyucu adam vardı, sonunda iyiler...
Konu ise bence çocuklar için uyarlanmalıydı. Genel olarak aslında King romanlarının uyarlamaları iyi olmuyor ağızda güzel bir tat bırakamıyor film.
Oyunculuk açısından kadrosu güzel olsa da, Matthew mcconaugheyden oyunculuk beklerdim gerçi pekde öyle bir sahnesi yoktu ama İ.alba iyiydi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Çok güzel bir evren yaratılmış. Bence kendisini hiç sıkmadan izlettiren güzel bir yapım olmuş. Özellikle Idris Elba'nın silahlı sahneleri efsaneydi o mermi dondurmalar , çekimler çok güzeldi. Kurgu ve aksiyon severler izlesin.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sherlock.1854 profil fotoğrafı
Sherlock.1854
Filmin olağan dışı fantastik boyutu neyse de bu final sahnesindeki kurşunu kurşunu sektirerek vurması sanki RedKit çizgi filmlerinden çıkar gibi... Ama gel gör ki çok saçma bir sahne. İlk kurşunun aldığı yol en kısa yol zaten ikinci ateşlemede kurşunun yolu daha uzun olmasına rağmen birinci kurşunun yolunu saptırıyor. Hatta ikinci kurşun bir engelden sektiği için hızının düşmesi lazım saymasak bile yine de ikinci kurşunun yolu uzun olduğu için çarpışmaları imkansız... En basitinden ardı ardına ateş edilse bile kurşunlar çarpışamaz...
İlgili sahne: https://youtu.be/kHXeGPR3fpQ?t=3m57s
error_outline
5 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
çok güzel bir film.. sıkmadan izlettiren bir atmosferi var.. puanım : 7.5
error_outline
5 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir-----> filmin tonu beni etkiledi. kitabını okumadım fakat filmi beğendim. silahşör yetenek bakımından büyücü karşısında çelimsiz olmuş. yalnız daha etkileyici olduğuna şüphe yok. bir sonraki filmde roland ın neden büyüden etkilenmediğini anlatırlarsa en büyük soru işaretim ortadan kalkmış olur. aksiyon doyurucu hikayesi akıcı. sıkılmadan kendini izlettirdi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Birçok şey zorlama geldi bana izlerken.. Bir türlü filmin içinde hissedemedim kendimi. İllaki beğenenleri olacaktır ama bana hitap etmedi açıkçası. Çok iyi oyuncular bulundurmasına rağmen onlarda kurtaramamış bence filmi. 5/10
error_outline
5 yıldan fazla önce
zirzop001 profil fotoğrafı
zirzop001
Silahımla öldürmem silahıyla öldüren babasının yüzünü unutmuştur.
Yüreğimle öldürürüm..
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Fena bir film değil. Ama gel gelelim seriyi okumuş birine de bu ne dedirtecek bir film olmuş. Bambaşka birşey çekilmiş dense yeridir. ve bu beni çok üzdü çünkü ben kitap serisinden LOTR ya da Harry Potter serisi kadar sağlam bir seri çıkar diye umuyordum. 6/10
error_outline
5 yıldan fazla önce