Stalin'in Ölümü (The Death of Stalin) (2017)

Stalin'in Ölümü (2017)
The Death of Stalin

Puan Like 6.5 / 10 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Gerilim, Komik
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
106 dakika
yazcsefa Sene 1953. Joseph Stalin'in, sağlık durumu -biraz paranoyak olması dışında- gayet iyidir ve ona itiraz eden herkesi terörize edip, gözünü kırpmadan ortadan kaldırmaktan imtina etmemekte; bu vaziyet yakın arkadaşlarını bile hizaya getirmektedir. Ta ki bir sabah çalışma odasında ölü bulunana kadar. Bundan sonrası, hiciv ustası Armando Iannucci'nin ellerinde mükemmel bir komediye dönüşür. Yalakalar bir anda iktidar yarışına girer; sümsük Malenkov, ukala Khrushchev, şaşkın Molotov, mafyöz Zhukov, Beria Stalin'in sarhoş erkek çocuğu Vasily ve yorgun kızı Svetlana.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Stalin'in ölümü konusunda spekülasyon çok ama bu filmde aslında olay Stalin değil. O'nunla veya O'nsuz, bu dünyayı çekilmez kılan politikacılar her zaman hüküm sürmüştür, sürecektir. Filmdeki mizah unsurları yer yer helal olsun dedirtse de, bazıları gerçekten Scary Movie kıvamındaydı. Görüntüler çok güzeldi, Sovyet havasını tam kıvamında yaşattı. Kısacası hem çok sevdim, hem esprilerin dozunun kaçmasıyla yıldım.
1 yıldan fazla önce
fir profil resmi
fir
nedir bu sovyet düşmanlığı nazi seviciliği? politik mizah yapacaksanız en azından doğrularla yapın, ingiltere hepten delirdi bu sene herhalde.. yasak konusunda rusya'ya da hak veriyorum bu nedir böyle. steve buscemi'den soğudum....
1 yıldan fazla önce

The Death of Stalin filmini beğenenler

The Death of Stalin filmi hakkında ilgi çekici içerikler