Cehenneme bir adim (The Descent) (2005)

Cehenneme bir adim (2005)The Descent

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Korkutan, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
99 dakika
82
6
298
41
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
İğrençliğin sınırlarını zorlayan bir film. Başlar başlamaz insanı şoka sokup aniden durağanlaşan, devamında da lütfen artık bitsin de rahatlayayım dedirtecek kadar korku ve gerilim yaşatan bir filmdi. Mağarada geçmesi zaten başlı başına ürkütücü üstüne bi de el kamerası devreye girince daha da beter oldu. Çok kalite bi film değil tabi onu da söyliyim ama yine de korkuttu. Hatta "aha bu sahnede kesin bişey olcak! " diyip kendimi hazırlayıp her defasında yine yerimden zıpladım. Korkarken eğlenmek, eğlenirken öğrenmek isteyenler için ahshahaajsjs şaka şaka. Ne öğreneceksiniz böyle filmlerden. Korkun geçin işte. Mideniz kaldırıyosa ve yastık, yorgan veya sevgili benzeri sarılacak bişeyiniz de varsa izleyin.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Filmdeki mağara aslında gerçekte yokmuş. Bütün film Londra'da bir stüdyoda çekilmiş.

Film çekimi boyunca bayan karakterler ve malum karakterler set arasında yenilen yemeklerde dahil asla bir araya gelmemişler.

Holly karakterini canlandıran Nora-Jane Noone çekimler bittikten sonra setteki kuru kafalardan birisini alıp annesinin buzdolabına koyarak pekte hoş olmayan bir şaka yapmış.
error_outline
5 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Gerçekten çok başarılı bir gerilim filmydi. Mağaraiçindeki klostrofobik korku çok iyi yansıtılmış İzlerken iliklerime kadar gerildim. Finaliyle beraber şaşırtıcı ve başarılı bir film. Böyle filmler görmek istiyor insan :D
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
digigirl profil fotoğrafı
digigirl
İzlediğim dönemde çok etkilendiğimi hatırlıyorum,Karanlık ve kapalı atmosfer zaten yeterince nefessiz kalmanıza sebep oluyor.Filmin son anına kadar gerilim devam ediyor,muhteşemdi.
error_outline
6 yıldan fazla önce