Cehenneme bir adim (The Descent) (2005)

Cehenneme bir adim (2005)
The Descent

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Korkutan, Suç
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
99 dakika
cinemarty Kocası, kızı ve arkadaşları ile birlikte tatile çıkan genç ve hoş bir kadın, trajik bir kazaya şahit olurlar. Aradan bir yıl geçtikten sonra genç kadın yine arkadaşları ile bir gün yürüyüşe çıkar. Bir mağara içinde düşen bir kaya nedeni ile orada mahsur kalırlar. Sahip oldukları donanım yetersizliğinden ötürü hayatta kalmak adına zorlu bir mücadele başlar. Bu sırada da kana susamış yaratıklarla karşılaşırlar. Gruptaki herkes bir takım sebeplerden ötürü birbirleri ile zıt düşerler. Artık herkes tek başınadır. Hayatta kalma yolunda kendilerinden sorumlu olduklarınıN farkındadırlar.

Yorumlar

M.Naci profil resmi
M.Naci
İğrençliğin sınırlarını zorlayan bir film. Başlar başlamaz insanı şoka sokup aniden durağanlaşan, devamında da lütfen artık bitsin de rahatlayayım dedirtecek kadar korku ve gerilim yaşatan bir filmdi. Mağarada geçmesi zaten başlı başına ürkütücü üstüne bi de el kamerası devreye girince daha da beter oldu. Çok kalite bi film değil tabi onu da söyliyim ama yine de korkuttu. Hatta "aha bu sahnede kesin bişey olcak! " diyip kendimi hazırlayıp her defasında yine yerimden zıpladım. Korkarken eğlenmek, eğlenirken öğrenmek isteyenler için ahshahaajsjs şaka şaka. Ne öğreneceksiniz böyle filmlerden. Korkun geçin işte. Mideniz kaldırıyosa ve yastık, yorgan veya sevgili benzeri sarılacak bişeyiniz de varsa izleyin.
2 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Filmdeki mağara aslında gerçekte yokmuş. Bütün film Londra'da bir stüdyoda çekilmiş.

Film çekimi boyunca bayan karakterler ve malum karakterler set arasında yenilen yemeklerde dahil asla bir araya gelmemişler.

Holly karakterini canlandıran Nora-Jane Noone çekimler bittikten sonra setteki kuru kafalardan birisini alıp annesinin buzdolabına koyarak pekte hoş olmayan bir şaka yapmış.
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Gerçekten çok başarılı bir gerilim filmydi. Mağaraiçindeki klostrofobik korku çok iyi yansıtılmış İzlerken iliklerime kadar gerildim. Finaliyle beraber şaşırtıcı ve başarılı bir film. Böyle filmler görmek istiyor insan :D
neredeyse 4 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
İzlediğim dönemde çok etkilendiğimi hatırlıyorum,Karanlık ve kapalı atmosfer zaten yeterince nefessiz kalmanıza sebep oluyor.Filmin son anına kadar gerilim devam ediyor,muhteşemdi.
4 yıldan fazla önce

The Descent filmini beğenenler

The Descent filmi hakkında ilgi çekici içerikler