Seytanin avukati (The Devil's Advocate) (1997)

Seytanin avukati (1997)The Devil's Advocate

Puan 8.7 (24 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
144 dakika
1539
21
4683
553
Lioness profil resmi
Lioness
2. turu attım :) Senaryo ve oyuncular çok iyi... İnsan bi ürperiyo acaba kaç kere düştüm oyuna diye.
report_problem
8 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Değişik ve bir o kadar muazzam bir filmdi. Film bittiğinde sizi bolca derin düşünceler sarıyor. Güzel konu, oyunculuklar ve işleniş. Beğendim.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
İzlemekte geç kaldığım filmlerden maalesef ki. Her yönüyle mükemmeldi. İnsandaki hırs ve kibir ne etkileyici işlenmiş .
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Sen nasıl bir filmdin öyle? Dumur oldum. Fena çarptı. Ne diyeyim, müthiş demek az kalır.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Soralım bakalım şeytana ne kadar yakınız? Ne kadar uğraşıyor bizimle ve ne kadar yeniliyoruz? Kibirli miyiz yoksa aç açgözlü mü? Hepsi veya hiçbiri miyiz? Biz neyiz? Çok iyi senaryo çok iyi oyuncular. Ne denebilir? Bravo!
report_problem
2 yıldan fazla önce
Selenora profil resmi
Selenora
Ammaaaann Tanrıııımmm! Bugüne kadar izlemeyi sürekli erteleyip başka filmler izledim. Sakın siz öyle bir hata yapmayın! Hemen açıp izleyin bence. Efsaneler arasına büyük bir imza attı benim için. Özenle işlenmiş sahneler, hikaye.. Yetenek üstü oyuncular.. Daha ne olsun ☺
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Al pacino'nun oyunculuğu ve yerinde olan göndermeler dışında benim için olağanüstü filmlerden olamadı maalesef. Belki de ismini bu denli duyurmuş olmasından beklentim çok fazlaydı, altında kaldı bu yüzden. Genel işleniş iyiydi fakat sizde benim gibi çıtayı çok üstte tutmazsanız keyif alabilirsiniz.
report_problem
3 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Kesinlikle efsane bir film. Her anlamda etki bırakan cinsten. Olayların örgüsü, yanıltıcılığı, ani reaksiyon kabiliyetimizi deneme biçimleri ve harika oyunculukları ile izlerken esir almaktadır sizi. Tekrar edilesi bir film.
report_problem
3 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Düşündürttü gerçekten insanı içsel bir sorguya çeken bir film olmuş oyunculuklar muhteşemdi senaryo muazzamdı ve "Kibir en gözde günahımdır " repliği hiç bir zaman aklımdan çıkmayacak..
report_problem
3 yıldan fazla önce
blackclaw profil resmi
blackclaw
Vanity, definitely my favorite sin.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Harika bir film. Gerilim ve gizem film boyu eksik olmuyor :) Oyunculara ise diyecek bir şey yok. Al Pacino her zamanki gibi Reeves ise çok başarılı, Charlize Theron ise adeta ışık saçıyor.
report_problem
4 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Daha filmin girişinde gerginlikten ölecektim. Olayların gelişimi, işleyişi, son sahnelere kadar gizemini koruyuşuyla mükemmel bir filmdi. İnanç olarak tabii ki ters geliyor ama nihayetinde film. Bence göndermeleri dini kötülemekten ziyade, ironi yapmaktı. Şeytan fikri zaten başlı başına bir ironi. İnsanlar kendi hatalarından ve seçimlerinden sorumludurlar. ^^ Bir şans daha verilse insanların doğru olanı yapabileceğini de göstermiş oluyor. Özgür irademizle doğruyu veya yanlışı seçebiliriz.
''Kibir en gözde günahımdır.'' repliğiyle bile ne kadar dolu, anlamlı diyaloglar barındırdığını anlayabilirsiniz.

Toplumsal sorunların, hukuksal sistemle nasıl çarpıtıldığını da görebilirsiniz ayrıca.
report_problem
4 yıldan fazla önce
zizel profil resmi
zizel
İdealizm ve gücün bir ying yang gibi önümüze sunulduğu uçuk ve keskin bir konunun işlendiği güzel bir yapım. Oyuncular zaten gayet başarılı...
report_problem
4 yıldan fazla önce
Sapphira profil resmi
Sapphira
ip yok :D
report_problem
4 yıldan fazla önce
melikebf profil resmi
melikebf
'Ah Paçino ah sen neymişsin öyle' diyerek ona olan sevgimin giderek kabardığını kesinlikle belirtmeliyim, izlerken gözlerimde kalpler oluştu resmen,hayran kaldım adama İlk bir saat her şey normal ilerliyor (tabi ki de sıkmayarak) sonraki bir buçuk saat ise bambaşka bi' ruh hali içine girip filme öyle devam ediyorsunuz. Durdurmadan izlediğim nadir filmlerden oldu bir saniye bile sıkılmadım. Verdiği mesajlar olağanüstü keza veriliş şekli de öyle, etkilenmemek için aşırı bir direnç göstermek gerek...Diyeceğim o ki izleyin de görün :) Bu da en sevdiğim!
report_problem
4 yıldan fazla önce