Seytanin avukati (The Devil's Advocate) (1997)

Seytanin avukati (1997)
The Devil's Advocate

Puan Like 8.7 / 23 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
144 dakika
gkhn. Başarılı avukat Kevin Lomax'ın üstlendiği 64 davanın tamamını kazanması, ona seçkin bir New York firmasından baştan çıkarıcı bir iş teklifi getirir. Ama Lomax'ın kabul ettiği iş, göründüğü gibi değildir. Çünkü şeytan, ayrıntılarda saklıdır... Bu eğlenceli, modern gotik masalda, Keanu Reeves hırslı Lomax'ı ve Al Pacino hayatta kazanılması gereken davaların ve kaybedilmesi gereken ruhların olduğunu bilen karizmatik şirket kurucusunu canlandırıyor. Lomax'ın önlenemez yükselişinden filmin iki ucu açık finaline kadar, "Şeytan'ın Avukatı" sürükleyici bir eğlencelik. Lomax'ın yaşamı, karısı (Charlize Theron) ve ruhu elinden kayıp gitmek üzeredir. Yeryüzünde cennet vaadeden bir iş teklifi olacaktır - tabii bu iş onu sonunda dosdoğru cehenneme götürecektir.

Yorumlar

Lioness profil resmi
Lioness
2. turu attım :) Senaryo ve oyuncular çok iyi... İnsan bi ürperiyo acaba kaç kere düştüm oyuna diye.
1 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Değişik ve bir o kadar muazzam bir filmdi. Film bittiğinde sizi bolca derin düşünceler sarıyor. Güzel konu, oyunculuklar ve işleniş. Beğendim.
10 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
İzlemekte geç kaldığım filmlerden maalesef ki. Her yönüyle mükemmeldi. İnsandaki hırs ve kibir ne etkileyici işlenmiş .
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Sen nasıl bir filmdin öyle? Dumur oldum. Fena çarptı. Ne diyeyim, müthiş demek az kalır.
neredeyse 2 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Soralım bakalım şeytana ne kadar yakınız? Ne kadar uğraşıyor bizimle ve ne kadar yeniliyoruz? Kibirli miyiz yoksa aç açgözlü mü? Hepsi veya hiçbiri miyiz? Biz neyiz? Çok iyi senaryo çok iyi oyuncular. Ne denebilir? Bravo!
2 yıl önce
Selocan profil resmi
Selocan
Ammaaaann Tanrıııımmm! Bugüne kadar izlemeyi sürekli erteleyip başka filmler izledim. Sakın siz öyle bir hata yapmayın! Hemen açıp izleyin bence. Efsaneler arasına büyük bir imza attı benim için. Özenle işlenmiş sahneler, hikaye.. Yetenek üstü oyuncular.. Daha ne olsun ☺
2 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Al pacino'nun oyunculuğu ve yerinde olan göndermeler dışında benim için olağanüstü filmlerden olamadı maalesef. Belki de ismini bu denli duyurmuş olmasından beklentim çok fazlaydı, altında kaldı bu yüzden. Genel işleniş iyiydi fakat sizde benim gibi çıtayı çok üstte tutmazsanız keyif alabilirsiniz.
2 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Kesinlikle efsane bir film. Her anlamda etki bırakan cinsten. Olayların örgüsü, yanıltıcılığı, ani reaksiyon kabiliyetimizi deneme biçimleri ve harika oyunculukları ile izlerken esir almaktadır sizi. Tekrar edilesi bir film.
2 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Düşündürttü gerçekten insanı içsel bir sorguya çeken bir film olmuş oyunculuklar muhteşemdi senaryo muazzamdı ve "Kibir en gözde günahımdır " repliği hiç bir zaman aklımdan çıkmayacak..
2 yıldan fazla önce
blackclaw profil resmi
blackclaw
Vanity, definitely my favorite sin.
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Harika bir film. Gerilim ve gizem film boyu eksik olmuyor :) Oyunculara ise diyecek bir şey yok. Al Pacino her zamanki gibi Reeves ise çok başarılı, Charlize Theron ise adeta ışık saçıyor.
3 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Daha filmin girişinde gerginlikten ölecektim. Olayların gelişimi, işleyişi, son sahnelere kadar gizemini koruyuşuyla mükemmel bir filmdi. İnanç olarak tabii ki ters geliyor ama nihayetinde film. Bence göndermeleri dini kötülemekten ziyade, ironi yapmaktı. Şeytan fikri zaten başlı başına bir ironi. İnsanlar kendi hatalarından ve seçimlerinden sorumludurlar. ^^ Bir şans daha verilse insanların doğru olanı yapabileceğini de göstermiş oluyor. Özgür irademizle doğruyu veya yanlışı seçebiliriz.
''Kibir en gözde günahımdır.'' repliğiyle bile ne kadar dolu, anlamlı diyaloglar barındırdığını anlayabilirsiniz.

Toplumsal sorunların, hukuksal sistemle nasıl çarpıtıldığını da görebilirsiniz ayrıca.
neredeyse 4 yıl önce
zizel profil resmi
zizel
İdealizm ve gücün bir ying yang gibi önümüze sunulduğu uçuk ve keskin bir konunun işlendiği güzel bir yapım. Oyuncular zaten gayet başarılı...
neredeyse 4 yıl önce
Sapphira profil resmi
Sapphira
ip yok :D
neredeyse 4 yıl önce
melikebf profil resmi
melikebf
'Ah Paçino ah sen neymişsin öyle' diyerek ona olan sevgimin giderek kabardığını kesinlikle belirtmeliyim, izlerken gözlerimde kalpler oluştu resmen,hayran kaldım adama İlk bir saat her şey normal ilerliyor (tabi ki de sıkmayarak) sonraki bir buçuk saat ise bambaşka bi' ruh hali içine girip filme öyle devam ediyorsunuz. Durdurmadan izlediğim nadir filmlerden oldu bir saniye bile sıkılmadım. Verdiği mesajlar olağanüstü keza veriliş şekli de öyle, etkilenmemek için aşırı bir direnç göstermek gerek...Diyeceğim o ki izleyin de görün :) Bu da en sevdiğim!
neredeyse 4 yıl önce
ZEYOVIC profil resmi
ZEYOVIC
Film kesinlikle bir BAŞYAPIT. Alınması gereken mesajları öyle de güzel veriyo. Düşündürücülüğüyle ön planda olan bi film izledikten sonra özellikle de finaliyle kesinlikle şok etkisi yaratıyo. İzlemeyen çok şey kaybeder...
4 yıl önce
MerihWest profil resmi
MerihWest
al pacino'nun oyunculuğu ayakta alkışlanır. müthiş film
4 yıldan fazla önce
BlueLyfe profil resmi
BlueLyfe
Böyle güçlü bir kadrodan böyle güzel bir film beklenebilirdi zaten oyunculuklar çok güzel şahsi fikrim filmde rol alan herkes rolünün hakkını fazlasıyla vermiş.Açıkçası Keanu Reeves'in Matrix'ten sonra izlediğim ilk filmi Matrix'le aynı dönemlerde çekilmiş sanırım cidden adam çok karizmaydı.Charlize Teron ise çok güzeldi kadına bu filmde aşık oldum resmen :) oyunculuğunuda çok beğendim.Al Pacino'yu anlatmaya kelimeler yetmez zaten.Filmin 20.-30. dakkasından sonra ağzım açık izlemeye başladığımı farkettim( John Milton'la tanıştıktan sonra).Filmi izlerken içimde hep bi merak duygusu vardı bi pisliğin olduğunun farkındaydım ama bu pisliğin nasıl ortaya çıkçağını merak ediyordum hep.Dram,Gerilim,Gizem kategorilerine dahil olan filmde bi arkadaşımızın dediği gibi bence çok azda olsa erotizmde içeriyordu o yüzden çok aileyle izlemenizi tavsiye etmem.Milton'ın ofisindeki o son sahne tam bir efsaneydi bence o kadar uzun süren bir sahneyi canlandırmak gerçekten zor iş.Milton'ın filmdeki en iyi sahnesiydi şüphesiz Al Pacino döktürmüş resmen hatta o kadar iyi oynamışki bir an adama hak bile verdim Şeytana bile inandırttı adam o sahnede o yüzden filmi izlerken biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederim :).Filmdeki repliklerde tam usta işi cidden bu kadar iyi bir film olacağını beklemiyordum çünkü bu filmin Top50 de olması gerektiğini düşünüyorum.Bundan sonraki söyliceklerim saçma olabilir aklımdaydı yazmak istiyorum sadece ne kadar doğrudur bilmiyorum filmde Kevin'den çoğu zaman nefret ediyoruz,Milton'a ise sempatiyle yaklaşıyoruz ve Mary Ann'inde haline üzülüyoruz bu duygu üçgeni bence çok güzel harmanlanmış :) dediğim gibi bu dediğim saçma gelebilir size.Yazım uzun oldu bir replikle hemen yazımı bitiriyorum." Kevin: Peki ya aşk? John: Çok abartılıyor. Biyokimyasal açıdan, çok miktarda çikolata yemekten farksız." İyi seyirler... 8.6/10 P.S.:Filmde bir sürü efsane replik var ama bazı arkadaslarımız güzellerini paylastığı için bende bunu paylaşmak istedim :)Puanım bence biraz düşük çünkü sonunun biraz tahmin edilebilir olduğunu düşünüyorum :) . Filmin ismine bakın sadece :)
4 yıldan fazla önce
Kaan.T profil resmi
Kaan.T
tek kelime ile efsane. al pacino ve reeves'in döktürdüğü yapıt. kibir en sevdiğim günahtır bu arada :)
4 yıldan fazla önce
kafamguzel profil resmi
kafamguzel
biraz inancımıza ters gibi ama gene de güzeldi
neredeyse 5 yıl önce
OguzKurker profil resmi
OguzKurker
Klasik...
neredeyse 5 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
'Kibir en gözde günahımdır...'der.Bayıldığım filmdir.Al pacino ve reeves ile efsane bir film olmuştur...
5 yıl önce
AriGold profil resmi
AriGold
This one is a mind blowing.Must be seen more than one.
6 yıldan fazla önce

The Devil's Advocate filmini beğenenler

The Devil's Advocate filmini içeren raflar

The Devil's Advocate filmi hakkında ilgi çekici içerikler