Diktatör (The Dictator) (2012) afişi

Diktatör (2012)
The Dictator

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.5 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
83 dakika
KerseL O, ülkesine demokrasinin gelmesini engellemek için her koşulla, her engelle sonuna kadar mücadele eden ve direnen bir diktatör! Amerikan televizyon dünyasının çılgın Borat'ı Sacha Baron Cohen, son bombası Brüno'dan sonra "Diktatör" ile sinema perdesine dönüyor. Tiranlık kuran bir diktatörün yapabileceği ve neden olabileceği bütün saçma sapan olayları en absürt noktaya taşıyan filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını önceki filmlerinde de beraber çalıştığı Larry Charles üstleniyor. Filmde Cohen dışında Megan Fox, Anna Faris, Ben Kingsley ve Jason Mantzoukas gibi isimleri görmek mümkün...

Yorumlar

Agarta profil resmi
Agarta
Absürd komedinin alası fakat sembolik iticilik hadsafhada
0
2 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
sexist, ırkçı komedi anlayışının nasıl egemen hale geldiğini anlayamıyorum, ya da biz nasıl bunlara gülebiliyoruz bunu da anlamıyorum . Sosyalist içerikli dertleri olan bir sinema anlayışından ( Chaplin'den bahsediyorum açıkça ) bu adamı izleyecek hale nasıl geldik, bunu da anlamıyorum . Elbette ironik bir iş olduğunu biliyorum fakat, gerçeği sıvayan ironilerin de toplumsal iletişim süreçlerinde bireye bir şey vaadetmediğini düşünüyorum. Bu film kadar ağır dili olan işlerin sinema endüstrisinin toplum inşasının bir parçası olduğunu düşüyorum. Amaç ne kadar farklı olsa da işlevsel olarak sistemin parçası mizahı kalemimle lanetliyorum ( şu an da klavyemle lanetledim. )
0
neredeyse 3 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Sacha Baron filmlerinden. Gerçekten güzel film. Fakat bilginiz olsun bu adamın filmi biraz aykırı türden o yüzden herkes beğenmeyebilir. Bu arada müzikleri harika.
0
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
bu terbiyesiz komediye kötü demek elden gelmiyor. ilkel mizahın en iyi örneği belki de !
0
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Sacha Baron Cohen nin oynadığı ilginç bir komedi...izleyin..
0
3 yıldan fazla önce

The Dictator filmini beğenenler

The Dictator filmini içeren raflar

The Dictator filmi hakkında ilgi çekici içerikler