Düsler, tutkular ve suçlar (The Dreamers) (2003)

Düsler, tutkular ve suçlar (2003)The Dreamers

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
115 dakika
322
22
900
222
Themoon profil fotoğrafı
Themoon
Oldukça tuhaf bir gidişatı olan ve kafada karışıklık yaratan bir film. Bir çok şeyi sorgulatıyor. Filmin çok değişik bir aurası var ve bu filmi bir şekilde ilgi çekici ve izlenesi kılıyor.
error_outline
6 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Hiç bir yorumu okumadan izledim..Fragmanı ve afişi oldu beni çeken..Müziklerini çok sevdim ..Böyle farklı tarzı olan bi şekilde kendini izlettiren filmlere hayranım doğrusu :)
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
cimcini profil fotoğrafı
cimcini
bu filmle ilgili sert ve ayni zamanda hayatima kattigi ozelligi acisindan yorum yapacagim. masallar cocuklarin orgazmi, uyucturucular unutmanin orgazmi, bu film benim gibi ipleri tutulan bir kuklanin orgazmi oldu. 2defa ard arda izledigim nadir filmledendir. anlayan anladi diyorum.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Tuho profil fotoğrafı
Tuho
Gerçekten adı gibi kaldı benim hayatimda
error_outline
5 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
m.pıtt üst üste ikinci fılmını iziıyorum (şans eseri denk geldiler) ı orıgıns ve hannibalda beğenmiştim burdada beğendim oyunculuğu kesinlikle iyi hakkını veriyor. film, film bi yere bağlı kalmıyor bir yanda siyasi ve sert diğer yandan bohem tabir edilen hayat var film içinde bu sahneler daha homojen harmanlanabilirdi ama yonetmen dikkatimizi 3lü arasındaki ilişkiye çevirmek adına fazla uzatmamış, ev hakkında son derece çekici bir ev bence yaşanacak yer orası biraz karartıcı ama olsun dekorasyon felan mükemmeldi. alt yazılı izleyemedim dublajlıydı neden izlemedim bende bilmiyorum ama siz öyle izlemeyin bence çünkü dublaj eksikt hemdei sevişme sahnesinde dublajcı o sıra ne yapordu allah bilir her neyse detayları ve farklı doğası ile kesinlikle izlenilmesii gerekilen bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
KafkaLoz profil fotoğrafı
KafkaLoz
Venüs de milo'ya yapılan göndermedeki kızın duruşu efsaneydi. filme yapılan cinsellik konusundaki eleştirilere kanmayın, izleyin.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Angelopoulos profil fotoğrafı
Angelopoulos
İyi bir film olduğunu düşünmüyorum ama sırf cinselliğin abartı olduğunu düşünerek yorum yapanlardan sonra filmi daha çok benimseyesim geliyor. Nymphomaniac gibi bir şahesere de porno muamelesi yapan yine aynı kafa gerçi.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
bernausanmaz profil fotoğrafı
bernausanmaz
film, 68 kuşağına da cinsellik kavramına da ve hatta ve hatta sinemaya da bambaşka-alternatif- bir gözle bakmış. bir sekilde de bu üçünü aynı film içersinde başarılı bir sekilde harmanlamış. kesinlikle ilginç ve izlenesi bir film. ps: yaşadıkları evin mimarisi ve dekorasyonu, filmin ruhuna kesinlikle çok uymuş. sahnelerin çoğunun evde geçtiği düşünülünce bu detayın önemi artıyor tabi. bir de müzikler çok iyi!. izlenesi.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Gokalpb profil fotoğrafı
Gokalpb
Müzikleri tek kelimeyle harika. Filmi tam istenilen havaya sokmuş. Film ise değişik bir film. Herkese hitap etmeyebilir, ama beni kendine hayran bıraktı. Filme verdikleri değer, hayata bakış açıları, aralarındaki dialoglar kesinlikle çok kaliteli. Bian kendimi filmin içinde, evde onlarla birlikteymişim gibi hissettim. Dediğim gibi beğenmeyebilirsiniz, ama kesinlikle muazzam film
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
GizemKguzel profil fotoğrafı
GizemKguzel
Film boyunca Michael Pitt psikopata bağlayacak, dönüp iki yumurta isteyecek diye bekledim. Farklı bir film olmuş, ideolojikten çok psikolojik. Müzikler güzeldi.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
kubra.tegilmez profil fotoğrafı
kubra.tegilmez
Cinsellik bakımından berbat ötesi olsa da son sahne mükemmeldi
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
iki Fransız kardeş (biri kız, bir oğlan) ve bir Amerikalı öğrenci; Paris'e okumaya gelmiş. 60 ların parisi; sinematek zamanları. Amerikalı kardeşlerle muhabbeti ilerletiyor ve aralarındaki sorunlu ve biraz da ensest ilişkiye şahit olmaya başlıyor. sapıkça bir film diyebiliriz; neden bu kadar beğeni aldı ki?
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
zeyyn profil fotoğrafı
zeyyn
Müzikleri başlı başına harikayken film o kadar etkilediki kesin izlenmeli...
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
cimcini profil fotoğrafı
cimcini
Bitirdikten hemen sonra tekrar izlediğim nadir filmlerdendir. Filmin bana göre çok beğeneni var. Bana ilginç geldi. Herkese hitap etmeyen bir film diye düşünmüştüm. Belki beğenenler geçtiği dönemin politik atmosferi için-Fransız öğrenci hareketleri zamanında geçiyor- , belki sıradışı ilişkileri için beğendiler ama bana göre apayrı bir tat var bu filmde. Film aşığı olan biri olarak beni, sinemaya odaklanması, ince detayları SPOILER muzu üç parçaya ayırma sahnesi, zippo çakmağı her yere sığdırması, yumurtanın kırılması gibi sembollerle içine çekti. Gerçekten kafa yoruyorsunuz. Eva Green'i burada çok sevmiştim. Bertolucci döve döve :) oynatmış herhalde. Çok iyiydi. Şimdi Penny Dreadful dizisinde gördükten sonra bu kanaate vardım. Dizi de çok yapay, abartılı. Neyse filmi çok sevmiştim.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
clsknddm profil fotoğrafı
clsknddm
'We accept you, one of us! One of us!'
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce