Ingiliz Hasta (The English Patient) (1996) afişi

Ingiliz Hasta (1996)
The English Patient

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Kült
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
162 dakika
gkhn. "İngiliz Hasta", dört yabancının birbirinden farklı hayatlarının kesişerek içinden çıkılmaz bir hal aldığı; aşk, ihanet, entrika ve macera dolu destansı bir film... Hikayemizin çoğu, II. Dünya Savaşı'nın başlamasına yakın vurularak düşen bir uçaktan kurtulan, aklı hayatın sırları ve tutkularıyla dolu, bilinmeyen bir İngiliz hastanın gözlerinden anlatılmaktadır. Geçmişin ve şimdinin öyküleri gözler önüne serildikçe karakterler birbirlerine açılırlar ve iki aşk hikayesi ortaya çıkar. Mısır'dan sahra çöllerine yaptıkları tehlike dolu yolculukları, onları terkedilmiş bir İtalyan manastırında unutulmaz bir sonuca götürür...

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
O nasıl bir aşktır öyle :) uzun bir filmdi. Dikkatli izlenmezse kesik verilen sahnelerden dolayı sıkılabilirsiniz. Dikkatli izlemek gerek durum böyle olunca sıkılmazsınız. Genel olarak güzeldi.
1 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
DİKKATLİCE İZLEMEK LAZIM Aksi halde karakterleri karıştırabilirsiniz. Bir de sık sık zaman atlamaları olunca konu kaçırılabilir. Ancak kendinizi vererek izlerseniz; zekice harmanlanmış, savaşın içine giydirilmiş bir aşk, ajanlık, macera ve yer yer de insanlık hikayesi göreceksiniz.
2 yıldan fazla önce
BiSaniye profil resmi
BiSaniye
aşk filmlerini çok sevmem ama bunu izlemelisiniz
3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
ağlak bayanlar kaçırmasın!
3 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
En içine dokunan filmler dendiğinde aklımdan mutlaka adı geçen filmdir. Film boyunca sıkılmak sanırım benim için mümkün değildi. Hikaye içinde hikaye anlatan filmleri her zaman daha çok beğenmişimdir, bu film de en'lerim arasında.
3 yıldan fazla önce

The English Patient filmini beğenenler

The English Patient filmi hakkında ilgi çekici içerikler