Seytan çarpmasi (The Exorcism of Emily Rose) (2005)

Seytan çarpmasi (2005)The Exorcism of Emily Rose

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
119 dakika
125
4
646
48
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
daha iyi bir "inanıp inanmamak size kalmış" filmi olabilirdi. hikayeyi anlatış şekli taraf olduğu izlenimi verdi bana. gereksiz aksiyon sahnelerini saymazsak, ekrana fırlayıp hoplayan şeytanlar, uçan kaçan gölgeler görmediğim için mutluyum yine de. sevdiğim hatta, izlemeyi özlediğim havada bi film.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
rejm profil fotoğrafı
rejm
ne söylesem bilemiyorum. bir korku filmini naif olarak tanımlayabilir misiniz? naif bir korku filmiydi. bir müslüman olarak hollywood yapımı bir exorcism filminin inancıma böyle naifçe dokunabileceğini hiç düşünmezdim. sanat dünyası çok enteresan bir dünya,çift taraflı ayna gibi. sanatçı kendi tarafından kendi yansımasını yorumlarken, izleyici kendi tarafından kendi yansımasını görüyor/yorumluyor. kimini hiç etkilemeyebilir, ama ben kendi bulunduğum yerden baktım ve çok etkilendim. yorucu ve huzursuz edici, korku unsuru adı altında rahatsız edici imgelerle dolu bir film değildi; aksine, okumak isteyene naif bir mesaj verebilen, süreci ve sonucuyla da ürkütmesine rağmen teskin edebilen bir filmdi. tavsiye ediyorum. :)
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Ortalama biir yapımdı. Açıkçası beni pek etkilemedi. Hatta zaman zaman sıkıldığımda oldu.Yönetmenin Sinister ve Deliver Us From Evil yapımları daha da etkileyici ve güzeldi.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
seraytaylan profil fotoğrafı
seraytaylan
korkunç değil, sıkı bir gerilim filmi ama filmin geneli çok güzel. emily rose hikayesini merak ediyorsanız izleyin..
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
zeftodeath profil fotoğrafı
zeftodeath
debra senmisin o? :(
error_outline
5 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Harika. Derinden ve yavaştan gelen bir gerilim hissiyatı var. Konu öyle bi işlenmiş ki ilmek ilmek. Benim için oldukça başarılı bir yapım.
error_outline
5 yıldan fazla önce
DUA profil fotoğrafı
DUA
eh işte ....
error_outline
5 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
İzlediğim nadir korku filmlerinden biri. Hatta korku filmlerinde genelde güldüm o da toplasan 3 tane izlemişimdir. Bu en 1.si ve gerçekten etkileyici. Eğer korku filmi izlemek isteyen varsa ilk bu filmi izlemeli.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Oznurr profil fotoğrafı
Oznurr
izlediğim en iyi korku filmlerinden. Korku seviyosan bunu izlemedim deme?
error_outline
neredeyse 7 yıl önce