Seytan (The Exorcist) (1973)

Seytan (1973)The Exorcist

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Korkutan, Gerilim, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
122 dakika
136
6
611
61
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
İlk izlediğimde daha çok ufaktım sanırım tv de izlemiştim pek bişey anlayamamıştım. Ama ikinci seferimde gerçekten takdir şayan bir film. Efektler, kurgu, oyunculuk zamanının en iyisi. Ardından gelen devam filmleri hayal kırıklığı olabilir ama bu ilk film en iyi korku filmleri listemde yüksek yerdedir.
report_problem
4 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Bence çok şişirilmiş bir film. Filmin son 20 dakikası sışında bir olay yok çok durağan ve dramtik gidiyor. Korku filminden çok drama filmi dense daha iyi olurmuş. Fakat türünün ilk örneklerinden olduğu için ve şeytan makyajının başarısından dolayı dikkat çeken bir film olmuş. O korkunçlu kadın çocukluğumun kabuslarından olmuştur. Her korkunç şakanın altından çıkan o yüz kesin herkesi korkutmuştur.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
40 yılı aşkın süresine rağmen hala izlenebilir bir korku filmi. hatta sevmediğim bir tarz olmasına rağmen en beğendiklerimden. Çocukken çok korkmuşluğum da var şuan o kadar korkutucu gelmese de malum, yılından dolayı o kadar inandırıcı gelmese d ebaştan sona keyifle izlenebilecek bir film sinema adına. Harika bir soundtrack e de sahip :)
report_problem
5 yıl önce
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
87 yılında videodan izlemiştik.. .tabi o zamanlar 8.9 yaşında çocuğuz.. etkisi fenaydı o zamanlar
report_problem
5 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
çok fazla dalga geçilmiştir bu filmle. ama bu şunu da göstermez mi: o kadar başarılı ki meyve veren agacı taşlamışlar. etki alanı o kadar genişmiş, izleyenlerin aklında o kadar fazla yer bırakmış olmalı ki bu kadar konuşulmakta, şimdi bile. bazı sahneleri o zamanın imkanlarıyla kotardıklarını görmek inanılmaz
report_problem
5 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Chris MacNeil , 12 yaşındaki kızı Regan ile Georgetown’daki evlerinde yaşamaktadır. Kocasından ayrılmış olan Chris , kızı Regan’ın doğumgünü için bir parti planlar. Chris , Regan’ın doğumgünü sırasında dengesiz davranışlar sergilemesi üzerine kızının bir hastalığa yakalanmış olabileceğini düşünür. Regan , bir çok doktora gösterilir ve bir çok kez tedavi edilmeye çalışılır. Ama zaten kesin bir teşhis koyamayan doktorlar Regan’ı tedavi edemezler. Bu zamanda küçük kızın şeytanca hareketleri günden güne artmaktadır. Regan’ı tedavi edemeyen doktorlar son çare olarak Chris’e şeytan çıkarma işlemini uygulayabilecek bir rahip bulmalarını tavsiye ederler.
Chris , dindar olmamasına rağmen , arkadaşı Burke Dennings’in boynu kırılarak kızının odasının camından atılması üzerine korkuları artar ve peder Damien Karras’tan yardım ister.
report_problem
5 yıldan fazla önce