Experiment (The Experiment) (2010) afişi

Experiment (2010)
The Experiment

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
96 dakika
cinemarty Alman yapımı aynı adlı filmden uyarlanan bu filmde 26 kişi, psikolojik bir deney için gardiyan ve mahkum rolünü oynamaya başlarlar... Deneyin devamında olaylar karmaşık bir boyuta ulaşacak ve kontrolden çıkacaktır.

Yorumlar

mtufan profil resmi
mtufan
karakterli bir insan gerçek anlamda en zor bulunan şeydir. arıyorsanız illa insan olması gerekmez. insanın mahçup ve ezik halinden cani canavara nasıl döndüğünü anlatan en iyi film. hafızalardaki yerini kazıyarak edinir. güç kime gideceğini bilmez, buna karar vermek için bazılarımıza beyin verilmiştir. yanlış kararlar sonucu varacağımız yeri göstermek için yapılmış bir film.
1
1 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
bence bu filmi herkes mutlaka izlemeli, filmin vermek istediği mesajlar tam yerinde. bir insanın neler yapabileceği tam olarak işlenmiş. çoğu kuramcının görüşleri açıkça yer almış filmin her sahnesinden ayrı bir değerlendirme yapılıyor. hiç düşünmeyin izleyin :)
2
1 yıldan fazla önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Filmi biraz önce izledim. ilginç bir senaryo ve film. paraya ihtiyacı olan bir grup insan psikolojik bir deney için denek olurlar kimisi mahkum kimisi gardiyan.. bir deney nasıl gerçeğe dönüşür? para uğruna insan neleri yapar yada yapmaz? sorular ve cevapları. whitaker ve brody.nin üst düzeyde oyunculuk sergilediği psikolojik bir film. başarılı desek yeridir.

Filmde ben kendi anladığımı SOPHOKLES 'in bir sözü ile paylaşmak isterim.

"Bozulunca, insandan daha korkunç bir yaratık yoktur."
4
2 yıldan fazla önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
insan psikolojisi insan değişimi üzerine düşünürsek çok iyi film !
1
neredeyse 3 yıl önce
asilzade profil resmi
asilzade
bi senaryo ancak bu kadar bok edilebilir, başka bir yapımını izleyin efenim.
0
3 yıl önce
mmtfb profil resmi
mmtfb
Bir grup insan para karşılığı bir binaya kapatılırlar ve çıkış yasaktır ve kurallara uyma zorunluluğu vardır bir kişi dahi kuralları çiğnese kimse para alamayacaktır ... insan psikolojiisini çok güzel işlemiş bir film. tavsiye ederim.
1
3 yıldan fazla önce

The Experiment filmini beğenenler

The Experiment filmi hakkında ilgi çekici içerikler