Düsüs (The Fall) (2006)

Düsüs (2006)The Fall

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
117 dakika
716
16
1562
509
Adeline profil fotoğrafı
Adeline
Süper
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ağlamam ben bu filme deyip de beni ağlatan film...Sana çok çok çok kalp ❤
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Sinemanın neden bu kadar özel birşey olduğunu hatırlatan filmlerden. Baştan sona mükemmel bir film ve filmin karakteriyle orantılı olarak ilk dakikada gülerek başladığınız filmde gitgide karamsarlığa ve hüzne boğuluyorsunuz. Hikayenin masalsı yansıtılması çok etkileyici ama her masal çocukları neşelendirmiyor. Nereye kadar daha dram eklenecek diye izliyorsunuz. Bu kadar etkileyici olacağını düşünmeden sarkıttığım bir filmdi. Her sinemaseverin izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Hermione profil fotoğrafı
Hermione
Kalp butonuna art arda yüzlerce kez basmak istediğim filmlerdendi :) Görsel efekti gereken yerde kullanarak, minimuma indirgeyerek adeta ders vermiş. Samimiyeti, sıcaklığı, doğallığı anlatılabilecek bir film değil. Açın, izleyin, hissedin :) Catinca Untaru... Hareketleri o kadar doğaldı ki, sanki rol yapmıyor da gerçekten yaşıyor olan biteni. Mükemmel bir çocuk oyuncu seçimi. Lee Pace'i de unutmamak lazım tabi, zaten nasıl unutulur :) Yazılacak çok şey var, o kadar çok şeyi okumaktansa en iyisi filmi izleyin derim :D
error_outline
4 yıldan fazla önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
tam bir görsel şölen onun dışında sevemedim,çoğu yerde sıkıldım(üzgünüm,tek olumsuz yorum yapan benim:(
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Film çok çok çok iyiydi izlerken sürekli aklıma Grand Budapest Hotel geldi, tabi tarz olarak. Grand Budapest ne kadar masalsı-komediyse bu da o kadar masalsı-dramdı. Görüntüler, oyuncular, konu, gerçeklik... Hepsi 10/10 hani puan kırmak için düşünüyorum yok arkadaş hiçbir şey yok, harikulade! :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
18 ülke, 26 farklı mekan ve 4 yıllık emek.. Sonuç ise tek kelimeyle MUHTEŞEM! Neredeyse hiç görsel efekt kullanmadan böylesine güzel bir iş çıkarmak herkesin harcı değil tabi. Yönetmenimiz Tarsem Singh her zamanki gibi şahane bir iş çıkarmış. Diğer filmlerini de gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Buram buram sürrealizm kokan bir film. Tonla renk, sembol ve imgelerle dolu bir dünyada buluyorsunuz kendinizi. Bir yandan muhteşem bir masal dünyasının ortasında hayallere dalıp giderken bir yandan da hayatın gerçekleriyle yüzleşiyorsunuz. Duyduğunuz ve yaşadığınız her şeyi masum bir çocuğun gözlerinden gördüğünüzü hayal edin.. Tarifi imkansız bir film. Her sahnesi sanat eseri gibi. Geçişleri hayranlık uyandırıcı. Müzikleri masalımsı ve efsanevi.. Lee Pace'ın bence en iyi performansı. Catinca Untaru'nun ise güneş gibi parlak geleceğinin ilk adımı. Mutlaka ama mutlaka izlenmesi gerek. Sakın kaçırmayın! :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Bu filme ne yazılsa az o kadar beğendim ki çok çok güzeldi. Tek tek yazamayacağım her karesi her ayrıntısı mükemmeldi çünkü.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Rengarenk masalsı anlatımıyla , harika kostümleriyle , güzel mekanlarda çekilmiş sizi sıkmadan kendisini izlettiren anlamlı bir yapım.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
trevor profil fotoğrafı
trevor
çok farklı bi film olmuş. yer yer pek sıkılsam da izlenmeli. son yarım saati muhteşemdi özellikle. pan ın labirenti kategorisinde ama ondan geride.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Masalsı, şiirsel, şahane...
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Ne güzel renkliliktir o... Tıpkı çocukluğumuzda dinlediğimiz masalların rengini, şölenini görselliğe dökmüşler. İzlerken dünya turunda hissettirse de rüya gibi yüreğimize dokundu ve çabuk bitti.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Arcadia profil fotoğrafı
Arcadia
Bir film olmanın çok ötesinde bir şey bu... Geçişler, Renkler, Dekorlar, Mekanlar, kullanımları harika. Ayasofya'nın da içerisinde yer aldığı 21 farklı ülkede çekilmiş. Alexandria'ya ayrıca bir yorum yapmak gerek samimiyetine tatlılığına doğallığına... Gönül arşivinde çok iyi filmler vardır hani çevrene önerir izletirsin, fikrini sorarsın kritiğini yaparsın. Bir de özel yer edinmiş mükemmel filmler vardır. Bir yandan sadece özel hissettiğin kişiler ile paylaşmak isterken, bir yandan da paylaşırken iki kere düşünüp sadece kendine saklamak istersin büyüsü bozulmasın diye. İşte bu film gönül arşivinizin mükemmelliğine adaylığını koymuş bir film...
error_outline
5 yıldan fazla önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Şimdi...Bir nefes alayım önce müsadenizle.Şimdi bakın çok ilgiinç biraz daha zorlasam bu filmi izlemeden geçen 10 seneye ağlarım ben.Bekletmeyin izleyin.
Şöyle ki ,en önce yönetmen Tarsam singh e bir saygı duruşu.Nice zaman sonra 'sinemaya aşk mektubu' yazmış .Ufak bir sahne(3 saniyelik) için mısıra gitmiş, toplamda i23 kadar ülkede çekmiş filmi.Ki göreceksiniz, ki ağzınız açık kalacak buralar ne nefes kesici yerler,şu ahir ömrümde ekrandanda olsa gördüm diyeceksiniz zaten. Küçük yıldız var bide Alexsandria inanın bu kadar doğal oynatılabilirdi bir çocuk.Tabi tatlılğıda cabası o aksanı yok muu...Diğer oyuncularda enfes.Dublörlerede açık bir saygı duruşu da var.Daha ne olsun Uzatabilirdim ama uzatmayayım.Bu filmi frameby'da izlemeyen sinema sever kalmayıncaya dek yaymak lazım.Hadi hadi izle.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Bu flmi bu kadar beklettiğim için kendime çok kızdım. filmde anlatılan masal hiç bitmesin istedim, küçük kız çok başarılı gerçekten bir masalın bir çocuğun hayal dünyasınıtn ne kadar geniş, uçsuz bucaksız gökkuşağı renkleriyle bezenmiş olduğuna şaşırarak izliyorsunuz filmi. çok geç kalmadan benim gibi mutlaka izleyin dilerim benim gibi hayran kalırsınız.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce