Baba (The Father) (2020)

Baba (2020)The Father

Puan 8.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
97 dakika
64
2
97
52
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
çok güzel bir filmdi , oyunculuklar harikaydı , işlenişi aktarılışı çok başarılıydı çok beğendim
error_outline
3 ay önce
tugbauzumcu profil fotoğrafı
tugbauzumcu
Film konu olarak çok etkileyici fakat en başarılı yanı Anthony Hopkins inanılmaz derecede güçlü bir performans sergilemiş, onun yerinde başka biri olsa mı acaba diye asla düşünemiyorsunuz. Bu filmin yeri bende bambaşka olacak.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Anthony Hopkins o kadar güzel oynuyor ki filmin süresi 10 saat falan olsa hiç itiraz etmeden kendisini izlemeye devam edebilirdim sanırım. Filme gelecek olursak buna benzer konulu filmler izlemiş olsak da hiç hastanın gözünden görmemiştik kurgu olarak da gerçekten çok başarılıydı film.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Didooo profil fotoğrafı
Didooo
Öncelikle müthiş bir oyunculuk izlediğim kesin. Bunun yanı sıra yaşlı ve alzhemier hastalığı yaşayan birinin gözünden dünyayı görmek çok etkileyiciydi, korkusunu iliklerime kadar hissettim. İzlemeden önce beklentim kızının ne kadar zorluk yaşadığını göreceğim klasik bir filmdi. Ama yönetmen ezberi bozarak hastanın gözünden göstermiş gerçek ve sanrıların birbirine karıştığı dünyasını. Çok etkilendim çokkk..
error_outline
1 yıldan fazla önce
kallehari profil fotoğrafı
kallehari
Şimdi çok uzak geliyor, bir gün gelecek olan o gerçek. Filmi izlerken Anthony’e mi üzüldüm, kendime mi bilmiyorum. Ne desem boş. Yaşlanınca gelsin biri tutsun elimden, güneşli bir günü yitirmeden parklarda yürüyüşler yapalım. Bilinç gerçeklerden saklanabildiği ölçüde yaşlanmıyor mu zaten? Gerçeklerle oynayabileceğimiz -farkında olmadan- o günlere, farkında olmadan can okur! Ne desem ne yazsam boş
error_outline
1 yıldan fazla önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
@Mine.Ce Minecim sayesinde harika bir film izledim çok teşekkür ederim.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Dünya bir kafa karışıklığıdır. Neyin gerçek neyin yanılsama olduğunu hiç bilmiyoruz ki. Kalbimi ezen bir hayatın acı gerçeği filmi.K urgusundaki küçük oyunlarla merakınızı diri tutuyor film.Ve tabii Anthony Hopkins'i adaşı karakteri oynarken izlemek çok çok güzeldi.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
sisyphos77 profil fotoğrafı
sisyphos77
Devcileyin Anthony'nin omuzlarının yok olması, bedeninin bir anda hacim değiştirip küçülmesi...
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ne kadar saklasak da korkuyoruz yaşlılıktan...Yaşlanınca yalnız kalmaktan, anlaşılamamaktan, güçsüzlüğü-çaresizliği belli etmekten, en çok da ölüme yaklaştığımızdan sanırım...Başlangıcı olduğu gibi elbet bir son da olacak. Kimimizin yolculuğu uzun, kimimizin kısa olacak. Sırtlandığımız heybede sevinçlerimiz, kederlerimiz de olacak. Bu film aslında hepimizin hayatı, hepimizin gerçeği. Filmin ruhundan çok çok etkilendim.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Anthony Hopkins'i her izlediğimde, tekrar izlemek istiyorum. Kurgu harikası olan yapım, Oscar adayları içinde de en beğendiğim film oldu.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Aklımda tiyatro oyunundan bir replik kalmış "Birlikte olduğumuz sürece her şey yolunda.." Olsa da olmasa da yolunda olmuyor galiba. Çayın son demindeki acılık, tatsızlık, tuzsuzluk gibi hayatın belli kısımları da öyle tıpkı filmdeki gibi.. Filmi nasıl övsem bilemedim ama bir hikâye bu kadar güzel anlatılır, işenir ve oynanır. Gözyaşlarımı tutamadım. Anthony Hopkins'i ayakta alkışlamak az kalır.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Film beklediğimden çok daha iyi çıktı. Başlarken durağan ve bol diyaloglu belki de sıkıcı bir filmdir diye düşünüyordum. Ama hiç de öyle çıkmadı. Oyunculuklarıyla, hikayesiyle ve makul süresiyle aşırı beğendim filmi. Özelikle sonunda gözyaşlarımı da tutamadım. En iyi film oscarını verirler mi bilmem ama benim için senenin en iyisi oldu. Kesinlikle öneririm. 9/10
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Anthony Hopkins resitali...
error_outline
neredeyse 2 yıl önce