Baba (The Father) (2020)

Baba (2020)The Father

Puan 8.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
97 dakika
Vizyon
17.09.2021
34
1
49
49
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
@Mine.Ce Minecim sayesinde harika bir film izledim çok teşekkür ederim.
error_outline
2 ay önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Dünya bir kafa karışıklığıdır. Neyin gerçek neyin yanılsama olduğunu hiç bilmiyoruz ki. Kalbimi ezen bir hayatın acı gerçeği filmi.K urgusundaki küçük oyunlarla merakınızı diri tutuyor film.Ve tabii Anthony Hopkins'i adaşı karakteri oynarken izlemek çok çok güzeldi.
error_outline
2 ay önce
sisyphos77 profil fotoğrafı
sisyphos77
Devcileyin Anthony'nin omuzlarının yok olması, bedeninin bir anda hacim değiştirip küçülmesi...
error_outline
3 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ne kadar saklasak da korkuyoruz yaşlılıktan...Yaşlanınca yalnız kalmaktan, anlaşılamamaktan, güçsüzlüğü-çaresizliği belli etmekten, en çok da ölüme yaklaştığımızdan sanırım...Başlangıcı olduğu gibi elbet bir son da olacak. Kimimizin yolculuğu uzun, kimimizin kısa olacak. Sırtlandığımız heybede sevinçlerimiz, kederlerimiz de olacak. Bu film aslında hepimizin hayatı, hepimizin gerçeği. Filmin ruhundan çok çok etkilendim.
error_outline
3 ay önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Anthony Hopkins'i her izlediğimde, tekrar izlemek istiyorum. Kurgu harikası olan yapım, Oscar adayları içinde de en beğendiğim film oldu.
error_outline
3 ay önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Aklımda tiyatro oyunundan bir replik kalmış "Birlikte olduğumuz sürece her şey yolunda.." Olsa da olmasa da yolunda olmuyor galiba. Çayın son demindeki acılık, tatsızlık, tuzsuzluk gibi hayatın belli kısımları da öyle tıpkı filmdeki gibi.. Filmi nasıl övsem bilemedim ama bir hikâye bu kadar güzel anlatılır, işenir ve oynanır. Gözyaşlarımı tutamadım. Anthony Hopkins'i ayakta alkışlamak az kalır.
error_outline
3 ay önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Film beklediğimden çok daha iyi çıktı. Başlarken durağan ve bol diyaloglu belki de sıkıcı bir filmdir diye düşünüyordum. Ama hiç de öyle çıkmadı. Oyunculuklarıyla, hikayesiyle ve makul süresiyle aşırı beğendim filmi. Özelikle sonunda gözyaşlarımı da tutamadım. En iyi film oscarını verirler mi bilmem ama benim için senenin en iyisi oldu. Kesinlikle öneririm. 9/10
error_outline
3 ay önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Anthony Hopkins resitali...
error_outline
3 ay önce