5. güç (The Fifth Element) (1997)

5. güç (1997)
The Fifth Element

Puan Like 7.8 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
126 dakika
TAGUT 2200'lü yılların ortaları... Kötücüllüğün dünyayı yok etmesine karşı yeni önlemler aranmaktadır. Leeloo, bu kötülüğün karşısında dikilecek olan saf yaratıktır. Bu tehlikeye karşı bir çözüm arayan Leeloo, beşinci elementin arayışına düşer. Bunun için kendisine bir taksi şoförü olan Korben Dallas yardım edecektir.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Rengarenk karakterlerle dolu, büyük isimlerle çekilmiş, komedisi ve aksiyonu ile sizi hiç sıkmadan kendisini izlettiren dönemin en iyi filmlerinden bir tanesi. Ben çok beğendim.
6 ay önce
KerseL profil resmi
KerseL
İzlemekten sıkılmadığım Luc Besson şaheseri...
1 yıldan fazla önce
BOZO profil resmi
BOZO
Güzel ve eğlenceli bir filmdi...
2 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Beşinci elementin sanatsal yorumuyla mest etmiştir. Evet opera sahnesi,evet.
2 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Luc Besson sinemasın farklı deneylerinde biri fifth element, zamanında Beyaz mayolu Milla Jobovich ile akıllara kazınan gökdelenden atlama sahnesiyle hatırlanır. Görsel efectleri zamanın ötesindedir. Günümüzün gerisindedir, yeşil perdeyi az kullanan, maket, kostüm ve dekorlar yapılmış emek dolu bir iştir. Senaryosu öyle atla deve olmasa da, seyirciyi yakalamakta... Temposu ise her Luc Besson filmi gibi enfestir.... Bilim kurgu tarihinde izlenmesi gereken bir yapım olduğuna inanıyorum...
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
SIRADAN BİR BİLİM KURGU Hollywood usulü bol efekt, görüntü, sahneler...hiçbirşeyden kısılmamış.Oyuncular da dahil! Ama ı ıh, vasatı asla geçmeyecek bir film çıkmış.
neredeyse 4 yıl önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
.
4 yıldan fazla önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
öncelikle bu filmi izleyen kesinlikle 97 senesine mi ait diye sorgular. efektleri ve konusu gerçekten harikaydı! bilim kurgu ve aksiyonun yanında birde güldürmeyi başardı. izlerken asla sıkılmayacağınız bir film, kesinlikle tavsiye ediyorum. favorilerimdendir. ayrıca filmde çalan "alech taadi" şarkısı cheb khaled'i tanıyıp çok sevmeme vesile olmuştur.
4 yıldan fazla önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Odun,su,ateş ve toprak (tahta) birisi tahta mi dedi?
neredeyse 5 yıl önce

The Fifth Element filmini beğenenler

The Fifth Element filmi hakkında ilgi çekici içerikler