Dövüsçü (The Fighter) (2010)

Dövüsçü (2010)The Fighter

Puan 7.6 (9 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Gerilim, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
116 dakika
253
5
1167
195
.SimS. profil resmi
.SimS.
çok iyi ilham kaynağı olan bir film . aile,aşk,hayaller,hayat üstüne çok güzel bir yapım yaşanmış bir hikaye olması da filmi daha güzel kılıyor oyunculuklar zaten harikaydı hatta
Christian Bale o kadar iyi oynuyor ki arakterden nefret ettiriyor kendisine olan aşırı sempatime rağmen . tawsiye ederim izlenmesi gereken güzel filmlerden .
report_problem
2 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Keşke dövüş sahneleri biraz daha gerçekçi yapsalarmış dediğim film. Anlatım ve kurgu harika. Oyunculuk zaten tavan. Christian Bale vitesi iyi arttırmış, Mark Wahlberg ise tam aksi çıtayı aşağıya çekmiş. Zaten dram onun tarzı değil. Daha çok absürt komedi veya aksiyona daha adapte. Keyifli bir filmdi. Özellikle soundtracklere dikkat.
report_problem
2 yıldan fazla önce
lews profil resmi
lews
Klasik bir boks filmi diyebilirim ama bir boks filminde oyunculuklar nasıl ön plana çıkabilir onu göstermiş Christian Bale mükemmele yakın oynamış, Amy Adams ve Mark Wahlberg inda performanslarıyla uyarlama senaryosuyla fighterı izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
YusufCK34 profil resmi
YusufCK34
Christian Bale var yetmez mi dediğim film
report_problem
5 yıldan fazla önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Christian Bale'e bir alkış daha.. The Machinist'in ardından onu yeniden rolüne uygun şekillendirdiğini gördük. Film için pek fazla söylenecek bir şey yok güzel uyarlama. Christian Bale için ise kelimeler kifayesiz gerçekten.
report_problem
5 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Dicky Ecklund (Christian Bale) zamanın efsane boksörlerindendir. Ancak yeteneğini boşa harcamış ve gözden düşmüştür... Micky Ward (Mark Wahlberg) Dicky'nin daha yolun başında olan üvey kardeşidir. Tüm hayatını abisinin gölgesinde geçirmiştir.

Bir zamanlar "Lowell'in Gururu" olan Dicky, Sugar Ray Leonard ile olan maçı kaybettikten sonra zor zamanlar yaşamış ve teselliyi uyuşturucuda aramıştır. Bu arada küçük kardeşi Micky ailenin boksörü olmuştur. Ancak ne kadar çalışırsa çalışsın ardı ardına dövüşler kaybetmektedir.

Annesi Micky'nin kariyerini yönetirken üvey abisi de onun boks eğitimiyle ilgilenmeye çalışmaktadır. Son dövüşünde neredeyse canından olacak olan Mickey, yeni kız arkadaşının tavsiyesine uyar ve ailesiyle bağlarını koparır. Böylece uyuşturucu bağımlısı üvey abisi olmadan kendi çalışmaya başlar. Dünya Şampiyonası'nda bir şans yakaladığında sorunlu ailesi yeniden hayatına girer. Ancak bu sefer gerçek anlamda bir aile olabilmeyi başarmaları gerekmektedir.
report_problem
5 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
dövüş filmlerinden hoşlananlar için dövüş sahnesi az gelebilecek, dram yüklü, boks teknikleri açısından oldukça başarılı bir film. gerçek hayattan uyarlama. the fighter da karakterler ringte rakibe, evde aileye, hapishanede uyuşturucuya, sokakta kendilerine karşı yürütülen kötü kampanyaya karşı dövüşüyorlar. gerçek rakip hayat değil midir bir yerde?
report_problem
5 yıldan fazla önce