Zor Saatler (The Finest Hours) (2016)

Zor Saatler (2016)
The Finest Hours

Puan Like 6.8 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
117 dakika
Femmefatale 18 Şubat 1952’de İngiltere’nin doğu kıyılarını yerle bir eden, yoluna çıkan bütün gemileri parçalayan fırtına, Boston’a bağlı SS Pendleton T-2 petrol tankerini ikiye ayırır. 30 kişilik mürettebatı bulunan gemi hızla sulara gömülmeye başlar. Korku ve panik halindeki ekibi geminin mürettebat yetkisi olan mühendis Ray Sybert kontrol altına almaya karar verir. Ülkenin Doğu kıyısına vuran şiddetli fırtınaya mürettebatı ile karşı durur. Bu sırada bu büyük yıkımın haberi Chatham, Massachusetts’ta bulunan Amerikan Sahil Güvenlik ofisine ulaşır. Sahil Güvenlik yetkilisi Daniel Cluff, batmakta olan gemiyi kurtarmaları için bir ekibi görevlendirir. Zorlu koşullara rağmen kaptan Bernie Webber ve komutasındaki 4 sahil yetkilisi yetersiz donanımı olan tahtadan yapılmış bir cankurtaran botuyla fırtınanın etkisiyle oluşan dev dalgalar rağmen yola çıkarlar. Bu sıradan bir hayat kurtarma operasyonu değildir, onları hayatlarının en büyük sınavı beklemektedir.

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
Sahil güvenlik tarihinin en büyük kurtarma operasyonu... Konu muhteşem ama film akışkan değil, biraz kopuk. Ayrıca o kadın neydi öyle ya... Kezbanlığın dibine vurdu. Vakit varsa izlenebilir.
1 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Severim böyle kahramanlık filmlerini güzeldi sıkmadı.. Hele sondaki soundtrack çok güzeldi ^^ (Kodaline - Haul Away Joe) ^^
1 yıl önce
Muratovic profil resmi
Muratovic
Etkileyici bir filmdi sonuna kadar pür dikkat izledim izlemeyenlere tavsiye ederim...
2 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
film fena değil.. gerçek yaşamdan olması bakımından etkileyici, onun dışında çokta ahım şahım bir film değil.
2 yıldan fazla önce
Ayselturkoglu profil resmi
Ayselturkoglu
Ya bu kadar gerilimin içinde romantiklik olur mu demeyin, oluyormuş. Hem duygulanarak hem gerilerek izledim. Bir de uyarlama olması bambaşka hissettirdi. Çok iyiydi!
2 yıldan fazla önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Çok beğendim... Kesinlikle tavsiye... İşin içinde disney ve sağlam bir kadro olunca beğenmemek mümkün değil....
2 yıldan fazla önce
BERKKIZILAY profil resmi
BERKKIZILAY
Dönem filmleri içinde başarılı olmuş, sıkılmadan zevkle izlenebilen bir film. Kadrosu da güzel.
neredeyse 3 yıl önce
filmci61 profil resmi
filmci61
En ufak bir kahramanlık olayını dahi hemen filmleştiriyorlar bu amerikalılar...acaba geçtiğimiz günlerde ülkemizdeki gibi bir darbe olayı yaşasalar Nasıl filmler yaparlardı bilemiyorum...filme gelecek olursak bundan daha iyilerini yapmışlardı daha önce...
neredeyse 3 yıl önce
sulti profil resmi
sulti
1952 yılında yaşanmış olayı filmi izlerken yaşadım adeta, orada olmayı istedim. Oyunculuklar ve yönetmenlik kusursuzdu. Duygu çok iyi verilmiş. Sadece gereğinden fazla uzun gibi geldi ama sıkıcı değildi.
Daha iyi anlatılabileceğini sanmıyorum.
neredeyse 3 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Geniş oyuncu kadrosuyla seyir zevki yüksek müthiş bir filmdi. Gerçek bir hikaye olmasıda etkileyiciydi.
neredeyse 3 yıl önce
elganja. profil resmi
elganja.
Başarılı görsel efektlerle bezenmiş, kurgunun ötesinde, gerçek bir süper kahraman öyküsü. Denizcilik tarihinin, en küçük tekneyle yapılan / en büyük kurtarma operasyonu. Dram ve gerilime ek olarak, -Titanic'teki Jack ve Rose aşkı kadar büyük olmasa da- Bernie ve Miriam aşkı, suyu çıkarılmadan serpiştirilmiş filme. Başlardaki durağanlığa aldanıp yarıda bırakmayınız
3 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
Gerçek hikaye anlatımları arasında en az sıkıldığım diyebilirim :) daha kısa yapılabilirdi. Ve son sahnedeki suyun durağanlığı kurtarmaya giderken ki suyun hırçınlığını unutturmadı.
Mesaj çok güzeldi
"Kurallar herkesi kurtarmaz" bunu anlamak için bile izlenir.
3 yıl önce
aycaydgnn profil resmi
aycaydgnn
Kesinlikle çok güzel bir film mutlaka izleyin.
3 yıl önce

The Finest Hours filmini beğenenler

The Finest Hours filmi hakkında ilgi çekici içerikler