Kaçak (The Fugitive) (1993) afişi

Kaçak (1993)
The Fugitive

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
130 dakika
KerseL Chicago Memorial Hastanesi’nde saygıdeğer bir cerrah olan Doktor Richard Kimble (Harrison Ford), Chicago şehrinin ABD başkanı George W. Bush kadar zeki! polisleri tarafından karısını öldürmekle suçlanmaktadır. Dr. Kimble bunu reddetmekte, karısını tek kollu bir adamın öldürdüğünü söylemektedir, fakat deliller aleyhinedir. Mahkemeye çıkarılan Dr. Kimble suçlu bulunur ve zehirli iğneyle öldürülmesine karar verir. Dr. Kimble öldürüleceği yere nakli sırasında onunla beraber nakledilen diğer mahkumların kaçış entrikaları sayesinde kurtulur ve kaçar. Kimble’ın hedefi karısını öldürdüğünü söylediği tek kollu adamı bulmaktır. Ancak Kimble’ın işi kolay değildir; çünkü peşinde fazlasıyla inatçı bir dedektif olan Samuel “Sam” Gerard vardır. Kimble hem tek kollu adamı bulup cinayeti onun işlediğini kanıtlamak hem de bu süre zarfında dedektif Gerard’a yakalanmamak zorundadır.

Yorumlar

M.Naci profil resmi
M.Naci
Aksiyon dolu bir bilmeceye ne dersiniz? Ama uyarmalıyım çözmesi oldukça zor. Film boyunca sürekli diken üstündeydim. Bitince derin bir oh çekebildim. Karısını öldürmekle suçlanan ve idama mahkum edilen bir doktorun hem masumiyetini ispatlamak hem de karısının katillerini bulmak için verdiği akıl dolu mücadelesini izliyorsunuz. Kurgusu bence çok başarılıydı. Başlarda biraz basit gibi gelmişti ama sonlara doğru uçuşa geçen aksiyonun dozuyla birlikte benim de filme olan beğenim arttıkça arttı. Harrison Ford ve Tommy Lee'nin harika performanslarıyla izlemeye değer bir film. Tavsiye ediyorum :)
6
3 ay önce
KerseL profil resmi
KerseL
Harrison Ford'un kacak Doktor Richard Kimble'yi başarıyla canlandırdığı, harika bir kovalamaca eşliğinde sürükleyici 2 saat vaadeden muhteşem bi macera...
2
neredeyse 2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
EFSANE DİZİNİN FİLMİ Ama asla onun kadar ses getirmiyor ve dahası kötü bir taklit...Orjinalin gölgesi, onun gerçek durumunu göstermez.
0
neredeyse 3 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
çok çok iyi bir aksiyon filmi. gerek oyunculuklarıyla, gerek senaryonun gücüyle, gerekse dehaya yaptığı övgüdeki samimiyetiyle dikkat çekiyor..
0
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Chicago Memorial Hastanesi’nde saygıdeğer bir cerrah olan Doktor Richard Kimble (Harrison Ford), Chicago şehrinin ABD başkanı George W. Bush kadar zeki! polisleri tarafından karısını öldürmekle suçlanmaktadır. Dr. Kimble bunu reddetmekte, karısını tek kollu bir adamın öldürdüğünü söylemektedir, fakat deliller aleyhinedir.
Mahkemeye çıkarılan Dr. Kimble suçlu bulunur ve zehirli iğneyle öldürülmesine karar verir. Dr. Kimble öldürüleceği yere nakli sırasında onunla beraber nakledilen diğer mahkumların kaçış entrikaları sayesinde kurtulur ve kaçar. Kimble’ın hedefi karısını öldürdüğünü söylediği tek kollu adamı bulmaktır. Ancak Kimble’ın işi kolay değildir; çünkü peşinde fazlasıyla inatçı bir dedektif olan Samuel “Sam” Gerard vardır. Kimble hem tek kollu adamı bulup cinayeti onun işlediğini kanıtlamak hem de bu süre zarfında dedektif Gerard’a yakalanmamak zorundadır.
0
3 yıldan fazla önce

The Fugitive filmini beğenenler

The Fugitive filmi hakkında ilgi çekici içerikler