Hayalet Yazar (The Ghost Writer) (2010) afişi

Hayalet Yazar (2010)
The Ghost Writer

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
128 dakika
Philosophy Eski BBC muhabiri ve gazeteci Robert Harris’in 2007 tarihli tartışmalı ?The Ghost? isimli romanından uyarlanan filmin merkezinde eski bir İngiliz Başbakanı’nın anılarını yazması için tutulan bir yazar bulunuyor. Yazar, araştırmaları sürerken ortaya çıkardığı gerçeklerle bir anda kendisini CIA'den silah endüstrisine, Beyaz Saray’dan Downing Street 10 adresine uzanan dehşet verici bir ağın ortasında buluyor. Buna paralel olarak da eski Başbakan, görev süresi sırasında, terörle mücadele adına, bir grup İngiliz vatandaşının gizlice CIA'e teslim edilmesine yeşil ışık yakarak, bu zanlıların işkence görmesine izin vermekle suçlanıyor. Hakkında verilen tutuklama kararı yüzünden giremediği İngiltere ve ABD’ye bol bol siyasi gönderme yaptığı filmi Polanski, İsviçre'de ev hapsindeyken çekti. (beyazperde.com)

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
Film kasvetli bir enerjiyle ve durağan başlasada bir süre sonra o kovalamacalar ve gizemlilik sizi filme bağlıyor. Tam beğenmeyecek gibi olacağınız vakit sonu "vay..." diye sizi ters köşe yaparak şaşırtıyor.
4
4 ay önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Ters köşe yapan filmseverler izlemeli...Süresi uzun, gizem ve gerilim filmlerine nazaran daha yavaş ilerliyor. Bazen çok sıkılabilirsiniz, hatta filmin durağanlığından uyuyakalabilirsiniz bile. Ama son yarım saatte sizi yakalıyor ve bir daha bırakmıyor. Sonu süpriz olmuş, kesnilike bu tür sevenler izlemeli..
2
2 yıl önce

The Ghost Writer filmini beğenenler

The Ghost Writer filmi hakkında ilgi çekici içerikler