Baba (The Godfather) (1972)

Baba (1972)The Godfather

Puan 9.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Kült, Sanat Eseri, Aksiyon
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
175 dakika
1003
12
2425
236
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Uzun süresinin nasıl akıp gittiğini pek anlamadığınız, yaklaşık 50 yıl sonra izlendiğinde bile kalitesi, oyunculuğu, müziği ile çok beğenilen ve gelişen sinema sektörüne, teknolojiye rağmen hala büyük tad aldıran, özellikle müziğiyle büyüleyen ve sizi tamamen içine alan bir yapım.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
pinarcaki profil fotoğrafı
pinarcaki
Kasıtlı geç kalınmışlık için Özür dilerim😬😌
error_outline
2 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Soğuk, havalı, kendinden emin bir yapım. Filmlerin doğru zamanda doğru ruh haliyle izlenince asıl keyfine varıldığını düşünüyorum. Seviyorum böyle güzel olacağım çabasında olmayıp kendi ruhunu yansıtan filmleri.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Peş peşe izledikten sonra rahat rahat söyleyebilirim ki en iyi film ilk filmdir ama yine de bence eksik kısımları var. Mesela Vito 44.dakikada vurulmamalıydı. Çok erken akış değişti ve nedense mafya filminden çok strateji filmi gibi geldi beni. Nedeni çok ağır işlemesi olabilir.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
5.saniye de başlayan müziğiyle insanın tüylerini diken diken ederken bu film nasıl beğenilmesin?
error_outline
6 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Hiç bir şey kusursuz değildir kelimesini tamamen aklınızdan çıkarın çünkü bu film tamamen kusursuz. Müzikler , kostümler , oyunculuklar , konu , işleniş her şey kusursuz. Süresi gözünüzü korkutmasın çünkü benim 4. Kez izleyişim ve sanki 1:30 luk bir film izliyormuşcasına zaman akıp gidiyor. Bu filmi anlatmama kelimelerim yetmiyor. Canım sıkıldıkça açar açar izlerim. İzlemeyen varsa gitsin bi köşede ölsün o kadar yani :)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Eğer üçlemeyi üst üste izlerseniz 9 saat falan tutuyor. Ama siz o 9 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Hiç bitmesini istemiyorsunuz,. Oyunculuk. Müzikler senaryo mükemmelin üstü
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
yasinemre profil fotoğrafı
yasinemre
Sinemanın tarihinde yüz binlerce film , binlerce baş yapıt vardır. Bunların içinde parlayan göz kırpan bir de Godfather vardır. Benim için hayatımın filmidir. Kusursuz oyunculuk , harika kurgu , ölümsüz müziği ile defalarca izlediğim Mario Puzo harikası.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
İzlediğim en iyi ve gerçekçi suç filmiydi. Bir filmden bu tadı en son Goodfellas' dan almıştım ama bunu daha da beğendim. Bu kadar zaman süresi ve sıkıcı söylentilerinden dolayı önyargılı yaklaşıp izlemekten kaçınmıştım. Ama şimdi büyük bir hata yaptığımı anladım. Suç ve mafya filmlerini çok seven biri olarak kesinlikle favorilerimden oldu. Oyunculuklara bir şey dememe gerek yok herhalde her şey ortada :D Zaman zaman sıkıcılaşmış gibi gözükebilir ama açıkçası ben 1 saniye bile sıkılmadım adeta zaman nasıl geçti anlamadım. Tam anlamıyla bir başyapıt
error_outline
7 yıldan fazla önce
Poker profil fotoğrafı
Poker
Buna kötü yorum yapılmaz. Son yapan kişi de kör oldu zaten...
error_outline
7 yıldan fazla önce
eness profil fotoğrafı
eness
bu film serisini izlemeyen bana göre sinema tam görüşle bakıp yorumlayamaz
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
dadassedat profil fotoğrafı
dadassedat
yok böyle bir oyunculuk Marlon Brando efsanesi
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
marlon brando efsanesi...
error_outline
8 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Oyunculuk anlayışımı bilgimi çok değiştiren bir filmdi öncelikle. Özellikle Marlon Brando inanılmaz. Zaten seri efsane film hakkında pek bişey söylemeye gerek yok. Film uzun sayılır ama o oyunculuklar ve senaryonun akışı zamanın nasıl geçtiğini hissettirmiyor bile.
error_outline
8 yıldan fazla önce
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
Film repliklerine ve karakterlere, filmi izlemeden cok once asina olmustum zaten,haliyle oyunculuk 10 numara, filme de diyecek soz yok. Bekledigim gibi cok iyiydi yalniz 3 saat cok uzun yahu, gereksiz sahneler kirpilsaydi daha keyifli olurdu izleyen icin;)
error_outline
8 yıldan fazla önce