Baba 2 (The Godfather Part II) (1974)

Baba 2 (1974)The Godfather Part II

Puan 9.0 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
202 dakika
667
4
1716
185
Özet Fragman Beğenenler
tugbauzumcu profil fotoğrafı
tugbauzumcu
Bence efsane bir üçleme olmuş ilk filmde Marlon Brando ikinci filmde Al Pacino hayranı yapıyor insanı keşke tüm seri boyunca Marlon Brando'yu görebilseydik dedim o apayrı bir hava veriyormuş filme gerçekten ancak ikinci filmi de ilkine göre daha çok beğendim oyuncularına diyecek bir söz yok zaten efsaneler hem kendi hemde bu dönemin en iyi filmleri arasında benim için. 9/10
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
İlk filmden bağımsız olarak ele aldığımızda, yine kesinlikle oyunculuklar ile büyüleyen, senaryonun akışıyla size uzun süresini unutturan ve hissettirmeyen seyir zevki yüksek ve artık karakterlerle iyiden iyiye bağ kurduğunuz çok iyi bir devam filmi olmuş
error_outline
Brook profil fotoğrafı
Brook
Her ne kadar geç kalmış da olsam şuraya bir "oy oy oy" bırakıyorum. İzlemeyen varsa üçleme olarak hemen izlesin. Zira efsanelerdendir.
error_outline
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
bu film ilkinden daha iyi diyorlar ama bence değil. benim gözümde godfather marlon brando'dur kardeşim. filme gelecek olursak michael sahneleri tamamen strateji sahneleridir. bu filmin en iyi kısımları robert de niro kısımlarıdır. keşke o kısımlar daha uzun olsaydı. küba sahnelerinde michael saki devrimi övüyor gibi geldi bana, böyle bir şey amerika sineması için ilginç tabi.
error_outline
PROMSE profil fotoğrafı
PROMSE
kim ne derse desin en iyi üçlemedir
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Yine kusursuzluk harika bir devam filmi. Don Vito Corleone nun yükselişini görmek harikaydı. Abi efsane oynuyolar ya :) Son 20 dkda Al Pacino yine yaptı yapacağını mutlaka bu seriyi izleyin.
error_outline
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Ben bunu filmden ziyade belgesel gibi görüyorum. Dönemin mafya babaları, erkek-kadın iliskileri, yargı sistemi, politik olayları, düğünleri, cenazeleri ile ilgili son derece gerçekçi detaylar veriyor bence. Geriye donuslerde Robert De Niro adeta şov yaptı, hayranlıkla izledim. Al Pacino yu izlerken Marlon Brando'yu çok aramadim açıkçası. O kadar başarılı buldum kendisini. İzlemek sabır gerektirse de sonunda ulaşılan doyum her şeye değer.
error_outline
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
İnsanın gözleri ister istemez Marlon Brando' yu arıyor ama De Niro da harika bir iş çıkarmış ki zaten Oscar ile taçlanmış bu oyunculuğu. Ben ilk filmi daha da beğendim bu ona göre biraz daha durağan geldi bana ki süresinin uzunluğununda bunda bir etkisi olabilir ama bir dakika bile sıkılmadım, her bir saniyesi özellikle o son 20 dakikayı görmeye değdi.
error_outline
eness profil fotoğrafı
eness
bu film serisini izlemeyen bana göre sinema tam görüşle bakıp yorumlayamaz
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
ben en çok bunu sevdim. 2, aralarında en güzeli. daha etkileyici. 1'de brando vardı burada deniro var
error_outline
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
İlk filmde Marlon Brando farkı vardı tabi, bu yadsınamaz ama ne yalan söyleyeyim ikinci film daha güzeldi. Üç saati keyifle, sıkılmadan geçirdim.
error_outline