Baba 2 (The Godfather: Part II) (1974)

Baba 2 (1974)
The Godfather: Part II

Puan Like 9.5 / 15 kullanıcı
Senin Puanın
Ülke
ABD
Süresi
202 dakika
Blacklion Genç Vito Corleone 1910'larda Sicilya'dan New York'a göç eder. Ailesinin geçimini sağlayabilmek için çeşitli işlerde çalışır ve yavaş yavaş yükselmeye başlar. Michael Corleone ise 1950'lilerde ailesinin işlerini düzenlemek için Las Vegas, Hollywood ve Küba arasında mekik dokumaktadır.

Yorumlar

Brook profil resmi
Brook
Her ne kadar geç kalmış da olsam şuraya bir "oy oy oy" bırakıyorum. İzlemeyen varsa üçleme olarak hemen izlesin. Zira efsanelerdendir.
8 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
bu film ilkinden daha iyi diyorlar ama bence değil. benim gözümde godfather marlon brando'dur kardeşim. filme gelecek olursak michael sahneleri tamamen strateji sahneleridir. bu filmin en iyi kısımları robert de niro kısımlarıdır. keşke o kısımlar daha uzun olsaydı. küba sahnelerinde michael saki devrimi övüyor gibi geldi bana, böyle bir şey amerika sineması için ilginç tabi.
2 yıl önce
PROMSE profil resmi
PROMSE
kim ne derse desin en iyi üçlemedir
2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Yine kusursuzluk harika bir devam filmi. Don Vito Corleone nun yükselişini görmek harikaydı. Abi efsane oynuyolar ya :) Son 20 dkda Al Pacino yine yaptı yapacağını mutlaka bu seriyi izleyin.
2 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ben bunu filmden ziyade belgesel gibi görüyorum. Dönemin mafya babaları, erkek-kadın iliskileri, yargı sistemi, politik olayları, düğünleri, cenazeleri ile ilgili son derece gerçekçi detaylar veriyor bence. Geriye donuslerde Robert De Niro adeta şov yaptı, hayranlıkla izledim. Al Pacino yu izlerken Marlon Brando'yu çok aramadim açıkçası. O kadar başarılı buldum kendisini. İzlemek sabır gerektirse de sonunda ulaşılan doyum her şeye değer.
3 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İnsanın gözleri ister istemez Marlon Brando' yu arıyor ama De Niro da harika bir iş çıkarmış ki zaten Oscar ile taçlanmış bu oyunculuğu. Ben ilk filmi daha da beğendim bu ona göre biraz daha durağan geldi bana ki süresinin uzunluğununda bunda bir etkisi olabilir ama bir dakika bile sıkılmadım, her bir saniyesi özellikle o son 20 dakikayı görmeye değdi.
3 yıldan fazla önce
eness profil resmi
eness
bu film serisini izlemeyen bana göre sinema tam görüşle bakıp yorumlayamaz
neredeyse 4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
ben en çok bunu sevdim. 2, aralarında en güzeli. daha etkileyici. 1'de brando vardı burada deniro var
4 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
İlk filmde Marlon Brando farkı vardı tabi, bu yadsınamaz ama ne yalan söyleyeyim ikinci film daha güzeldi. Üç saati keyifle, sıkılmadan geçirdim.
4 yıldan fazla önce

The Godfather: Part II filmini beğenenler

The Godfather: Part II filmini içeren raflar

The Godfather: Part II filmi hakkında ilgi çekici içerikler