Büyük Budapeste Oteli (The Grand Budapest Hotel) (2014)

Büyük Budapeste Oteli (2014)
The Grand Budapest Hotel

Puan Like 8.7 / 34 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
99 dakika
Selenora profil resmi
Selenora
hah! Çok hoşuma gitti, tatlı dokunuşlu bir masal gibiydi.
9 ay önce
psykhe profil resmi
psykhe
filmi beğenmedim sadece hikayesi beni sarmadı onun dışında her şey güzeldi
1 yıldan fazla önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Bu fimin neresi komedi. Güzel bir film değil demeyeceğim. Ama beğeneceğim bir tarz değil.
2 yıldan fazla önce
sertbugra profil resmi
sertbugra
Tek kelime ile mükemmeldi. Filmin akıcılığına kendinizi kaptırıyorsunuz. Oyuncu kadrosunun kalitesini söylemiyorum bile.
neredeyse 3 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
O kadar alışmışım ki dram filmleri izlemeye açıklamayı okuyunca direkt öyle düşünmüştüm.Bu kadar sevimli bir film izlemek sürpriz oldu.En sevdiğim yerden bilet bulabildiğim bir oyunu izliyormuş gibi hissettim.Renklerin,mekanın şahaneliğini yazmaya gerek bile yok.Wes Anderson'un ilk filmi bu izlediğim belli ki sonda olmayacak :)
neredeyse 3 yıl önce
Kangshanaga profil resmi
Kangshanaga
İnsani mutlu eden samimi bir filmdir. Muhtesemdir.
3 yıl önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Wes Anderson'dan yine bir görsel şölen - başyapıt. Konu ne olursa olsun masal gibi anlatmayı başarabilen ve renkleri mükemmel uyum içinde kullanabilen bir yönetmene sahip olmamız sinemaseverler olarak bizim için büyük şans. Her şeyin ötesinde ilginç ama bir o kadar da güzel mizah anlayışına bayıldım.
3 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Wes Anderson'un elinden çıktığını 1 kilometre öteden anlaşılan film. Harika bir masal dünyasına geçiyor sanki film. Standart Wes Anderson simetrisini ve pastel renklerini filmde bolca görüyoruz. Hikaye anlatım tarzı ile de film kendine aşık ediyor resmen. İzlerken zevk alınan sayılı filmlerdendir.
3 yıl önce
elganja. profil resmi
elganja.
muazzam bir film. başta johny deep'in oynaması düşünülmüş, oynasa da olurmuş ama oynamasa da olmuş. bay gustav karakteri müthiş bir duygusal zekaya sahip olan karakter. gerçekten böyle insanlar var dünyada. bu türden insanları dünyanın sahipleri olarak görüyorum ben, zira onlar zafer yada mağlubiyet için yaşamıyorlar, sadece kendileri için yaşayan, dünyayı güzelleştiren nezaketlikle dolu, empatiyi kendilerine zirve yapmış ve o zirveyi sığınağı haline getirmiş insanlar. Güzel hislerle uyumak veya gününü güzelleştirmek isteyenlerin izlemesi gereken film
3 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
''Her şey boş aslında, hayat göz açıp kapayıncaya dek geçiyor. Bir bakmışsın, vücudun kaskatı kesilmiş. Ah, iyiler nasıl da hep genç yaşta gidiyor.''Wes Anderson'ın simetri takıntısı bu filme ayrı bir güzellik katmış. Anderson yaratıcı bir yönetmen olmanın yanında filmlerindeki mizah herkese hitap etmiyor.Eğlencesi bol,bol yıldızlı bir kadrosu,rengarenk sahneleri ile göz ziyafeti çekeceğiniz mükemmel bir film :))
3 yıldan fazla önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
mu-az-zam
3 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Uzuuuun zamandır izlerken en çok sıkıldığım film unvanını verdim.
3 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
Masalsı, tatlı bir filmdi. Sadece küçük bir öneri: Siz siz olun tren sahnelerinin nasıl çekildiğini filmi izlemeden önce izlemeyin. :D Bütün film boyunca aklımda dönüp durdu :D Tavsiye edilir.
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Bilmiyorum izlemeyen var mı ama harika bir filmdi bence! :)
3 yıldan fazla önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Film güzeldi hoştu ama replikler muazzam. "Büyük bir servetin kaderi tehlike de ise, insanoğlunun aç gözlülüğü zehir gibi kanında dolaşır."
neredeyse 4 yıl önce