Gazap üzümleri (The Grapes of Wrath) (1940) afişi

Gazap üzümleri (1940)
The Grapes of Wrath

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
129 dakika
starch "It was fried dough, just like everybody else." The Grapes of Wrath (1940) is an American drama film directed by Academy Award Winner Best Director, John Ford. It was based on the Pulitzer Prize winning The Grapes of Wrath (1939), written by John Steinbeck. The screenplay was written by Nunnally Johnson and the executive producer was Darryl F. Zanuck.[1] The film tells the story of the Joads, an Oklahoma family, who, after losing their farm during the Great Depression in the 1930s, become migrant workers and end up in California. The motion picture details their arduous journey across the United States as they travel to California in search for work and opportunities for the family members. In 1989, this film was one of the first 25 films to be selected for preservation in the United States National Film Registry by the Library of Congress as being "culturally, historically, or aesthetically significant".

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

potakal profil resmi
potakal
önce kitabını okuyun lütfen. o zorluğu, sefaleti, çekilen tüm o çileleri iliklerinize kadar hissedersiniz, filmde yalnız ucundan kıyısından görebiliyorsunuz. çekildiği zamana göre ve kitaptan ayrı düşünürsek güzel yine de. şuna benzer bir cümle vardı kitapta: "bize atlarına yaptıkları muameleyi dahi yapmıyorlar, patronlar işleri bittikten sonra atlarını asla aç bırakmazlar." bunu zar zor bulduğu geçici işte tüm gün çalışıp da ailesine yetecek ekmek alacak kadar dahi para kazanamayan insanlar söylüyor. insan insana bunu yapar mı, nasıl bu kadar kayıtsız, acımasız, bencil olunabilir soruları dönüp duruyor sürekli kafada.
7 ay önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Gazap üzümleri bir umut, bir yol hikayesi. Aynı zamanda insanların kendi ırkına çektirdiği acıların kısa bir özetidir. 1929 yılında Amerika'da başlayıp tüm dünyaya yayılan ekonomik buhranın anlatıldığı, kapitalizmin doğuşunun simgelendiği güzel yapıtlardan biri.
2 yıldan fazla önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Gazap üzümleri diye biliriz biz onu. Sanayi devrimi ile birlikte gelen Çit yasası İngiltereden sonra Amerikayı da etkilemiş, küçük toprak sahipleri birer birer yurtlarından edilmiştir. Sonrasında kentlere, çiftliklere doldurulmak istenen yığınlar karın tokluğuna zor şartlar altında çalıştırılmıştır malesef.. Her bir saniyesi tarihin bir gerçeği olan bu filmi kaçırmamanızı öneririm..
3 yıldan fazla önce

The Grapes of Wrath filmini beğenenler

The Grapes of Wrath filmi hakkında ilgi çekici içerikler