The Hateful Eight (2015)

The Hateful Eight (2015)

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Suç, Gerçekçi, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
168 dakika
487
22
958
273
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Uzun bir zamandan sonra kardeşime izletmek için tekrar izledim. Bu sefer aşağıdaki uzun yorumum yerine yeni fark ettiğim bir iki detay yazacağım. İlk sahnelerdeki teker teker takılan kelepçe kimsenin suçlu olmadığına değil herkesin suçlulukta payı olduğuna dayanıyor. Ve son parttaki görsel için de şunu söyleyebilirim. İktidarı(hayaları) sarsılmış bir Kuzey(Birlik) ve itibarını, duyulan güvenini yitirmiş bir Güney(Konfederasyon). İki taraf da kanlı elleri ile yazıyorlar Amerikan tarihini.. Kuzey ve Güney birlikte çekiyorlar bayrağı göndere..
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Oyunculuklar, görsellik, mekan, kostümler vs oldukça güzeldi de şu uzun diyaloglar yok mu hep içimi kıyıyor, seveni izlesin tabi ama benlik değildi genel anlamda
error_outline
2 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
uzun bir film ama film öyle ilerliyor ki nasıl geçtiğini anlamıyorsun. tarantino mükemmel bir detaysın. adamın her filmi kendinden söz ettiriyor. kan sevmeyen uzak durabilir ama onun dışında keyifle izleniyor. adamın bir başrol ya da bu filmde ölmemeli takıntısı olmaması keyifli.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Süre olarak uzun olmasına rağmen gerçekten akıcı geçirmeyi nasıl başarabiliyorsun sevgili Tarantino :) Açıkcası adını filme veren efsane 8 'i başlarda arayanlardan tabi ki buna binaen yanılanlardan oldum ...Adam rahat acele etmiyor bize de etmememiz gerektiğini bir kere daha vurguluyor...Samuel L.Jackson'un aksanını çok severim yine bu filmde de en dikkatle izlediğim kısımlardı :) Ortalık kan,kar kırmızı olacak tabi ki ,savaş yılları ...Harika ,izleyin ve görün ...
error_outline
4 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
yine Tarantino yine güzellikler film iç savaş sonrası Amerikan dönemine ince göndermeler ve herkes kan döker temasıyla en ince ayrıntılara kadar derin çözümlemeleri olan bir şah eser biraz tarih biraz sinama bunları bilmek gerek ki film için durağan iç sıkıcı vs yorumlar yapmak yerine bu inceleri görüp, analiz etmek yönetmene saygı kapısını aralayacaktır..
error_outline
4 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Uzun yorumlar okuyamayan bir millet olduğumuz gibi uzun filmlere de tahammülümüz yok; yorumlardan anlaşılan bu. Keşke bu kadar üşengeç olmasak da biraz kafa yorsak. O kadar isterdim ki şu filmi dört beş arkadaşla oturup tartışabilmeyi. Kanla yazılmış bir Amerikan tarihi var önümüzde İç Savaş'tan sonrasını konu alıyor film ve Amerika'nın tarihinde herkes kan dökmüş ben de biraz ortalığı kanlandırsam ne olur sanki diyor Tarantino. Filmin diyalogları ve kurgusu çok güçlü. Sürekli merak ettiren bir hava içinde olması ve çözümlemeye müsait yapısı hiç sıkmıyor tüm yorumlarınızın aksine. Filmi çözmeye çalışanları siz kim benim hikayemi çözmek kim diyerek yerine mıhlıyor. Bu kez diğer filmlerine kıyasla daha gerilim dolu bir film yapmış. Ennio Morricone'nin bunda payı büyük. Nefes kesen bir soğuk, müzikler soğuk, karakterler ve görüşler buz gibi. Politika'yı daha ön planda beklerdim ama Tarantino'ya aykırı bir durum olurdu bu. İlk başta sekiz kişiden oluşan bir kadro bekledim sonra bu sayı yükseldi ve gerçek sekizliyi aramaya koyuldum. Karakterlerin kendilerini tüketmeleri faşistlik derecelerine göre sıralanıyor. Bufalo birliklerinde savaşan bir Zenci, Kafa Avcısı, Mahkumu, Güneyli bir İsyancı, Güneyli bir gazi general(kayıplar sadece fizyolojik olarak verilmez) , Tarafsız bir Cellat (Enteresan, dahice ve ironik) , bir Meksikalı ve Cahil bir köylü çoban (Bu karakterin Kızılderili olmasını çok isterdim çok uygun olurdu) Dengelerin ve karakteristik yapıların değişim süreçleri çok detaylı oyunculara gerçekten helal olsun hepsi çok etkileyiciydi. Tepkilerini ve her sorunu şiddete dayalı bir çözüme adayan Amerikan Kültürünü tekme atarak açılan bir sorunlu kapıyla çok iyi ifade etmiş. Filmin hikaye işleyişinde herkesin birbirini tanıması ama aslında tanımıyor oluşu daha doğrusu güvenlerinin olmaması ve ilişkisi de farklı bir açıdan tahrik edici. Bazı karakterleri izlerken öldürmek istedim bu doğal dürtüyü harekete geçirdiği için Tarantino bir kez daha ayakta alkışlanmalı. Ayrıca Entrika kelimesinin tüm çeşitlerini görüyoruz. Bu Amerika'yı nasıl gördüğünü açıklıyor. Ayrıca filmde tüm sorularınıza cevap buluyorsunuz sadece filmde de dendiği gibi yapmamız gereken "sabretmek" Son olarak bayrağın asıldığı sahne en güçlü sahnesiydi filmin (Bayrağı görebiliyorsanız Amerikan tarihinin nasıl yazıldığını görmüşsünüz demektir)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Oldukça sınırlı bir mekan içerisinde harika oyunculuklarla güzel bir film çıkarılmış ortaya.. Açıkçası filmin başları durağan ve zor ilerliyor ancak sonlara doğru çok enteresan bir hal almaya başlıyor. Sonunu tahmin edemiyorsunuz. Güzel bir senaryoya sahip olduğunu da zaten filmin sonlarında anlıyorsunuz. Ayrıca Jennifer Jason Leigh müthiş bir oyunculuk çıkarmış. Uzun diyaloglar yer yer sıksa da başarılı. 7/10
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Hiç bana göre değil. Başta biraz kar manzarası, sonrası hep konuşmak. Uyuklattı bol bol. ..Uykum kaçarsa bunu açar tekrar izlerim.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Tarantino yine yapmıştı yapacağını. O değil de neden bunca zaman yorum yazmamışım bu filme anlamadım. Neyse, Mutlaka hala izlemeyen varsa aranızda hemen açsın izlesin. Evde,okulda,yolda,işte... Vakit kaybetmeyin :D En kötü akşam açın izleyin işte. Beyaz ve kırmızının muhteşem uyumu ve harika oyuncularla bezenmiş, iç gıcırdatan müzikler ve de zihninizi o soğukta yakacak cinsten sahneler ile başbaşa kalın derim :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
sertbugra profil fotoğrafı
sertbugra
Bana kesin burda bişeyler dönüyor hissini ilk başta verdirdiği için sıkılmadan ve merakla izledim. Yani hadi bişey olsun hadi ne zaman ateş sesi duyucaz gibi şeylerle beyninizi yemeden izlenmesi lazım.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Çok sağlam ama casual/ortalama izleyicinin izleyeceği tipte bir film değil; Reservoir Dogs'u hatırlatıyor (ki ben bu filmi ondan bile daha çok sevdim gibi). Bir an olsun sıkılmadım, roman gibi filmdi. Diyaloglar ağır ama kuvvetliydi, karakterler hakkında ipuçları topladık bu diyaloglardan ve öyle kafamızda canlandırdık filmin nasıl gidebileceğini, hangi karakterin aslında kim olduğunu vesaire. Filmde acaba az sonra ne olacak, bu konuşma nereye gidiyor falan diyerek merak ettiğimden hiç sıkıldığımı hissetmedim. Güzel film olmuş, niye daha önce izlemedim bilmiyorum. Ha bu arada filmin müzikleri de çok iyiydi.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Tarantino üslubu konuşmuş yine... Gerçekten bu sinemacının kendine has bir tarzı var ve bu tarz en güzel şekilde her yeni filmde kendini çok güzel gösteriyor. Tarantino haylazlığını da yapmış yine: 'Nefret Sekizlisi' ayrıca yönetmenin de sekizinci filmi ;)
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
GokhanOkutan profil fotoğrafı
GokhanOkutan
ilk bir buçuk saatinde intiharı düşündürüyor o derece sıkıyor. fakat sabrın sonu selamete çıkıyor. son 1 saati harikaydı.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
SNOWS profil fotoğrafı
SNOWS
3 günde izlediğim bir filmdi. sonuna kadar izleyip izlememektede kararsızdım . iyi ki sonuna kadar izlemişim . Rezervuar Köpekleri beğendiyseniz bunuda izleyin.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Lafı hiç uzatmaya gerek yok Tarantino yine yapmış yapacağını. Tarzını bilmeyenler filmlerini anlamaz ve boş yorumlar yaparlar.
error_outline
6 yıldan fazla önce