Hobbit: Bes Ordunun Savasi (The Hobbit: The Battle of the Five Armies) (2014)

Hobbit: Bes Ordunun Savasi (2014)
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Puan Like 7.8 / 18 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Yeni Zelanda
Süresi
144 dakika
gkhn. The Hobbit üçlemesinin son bölümü olan üçüncü filmde, Bilbo Baggins'in heyecan dolu macerasını noktalamasını ve eve dönüş yolunu buluşunu seyredeceğiz. Ejderha Smaug ile karşı karşıya geldikten ve günahkar Hobbit Gollum'dan meşhur güç yüzüğünü aldıktan sonra sağ salim eve ulaşıncaya kadar Bilbo'yu halen daha onlarca yeni serüven bekliyor. İlk başta iki bölüm olarak tasarlanmasına rağmen Peter Jackson ve ekibi Hobbit Bilbo'nun maceralarını üçlemeye çevirmeye karar vermişlerdi. Bu sayede anlatılmamış hiç bir hikaye kalmayacak ve üçlemenin çemberi açık uçlu sorulara yer vermeden nihayete erecek...

Yorumlar

Melkor profil resmi
Melkor
Umarım bi 100 sene daha başka bi Tolkien eserine elini sürmez Peter Jackson.
3 ay önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Savaş hiç bitmeyecek hissi veren muazzam sahnelere sahip bir film olmuş. Serinin son filmi olmasıyla beklenti çok yükselse de tam kararında olmuş bence. ^^
2 yıl önce
Turkeywood profil resmi
Turkeywood
Yüzükler Efendisi tutmaz.ama doyurucu bir seri.Ben begendm.
2 yıldan fazla önce
Nergisg profil resmi
Nergisg
6'lı seriden tek beğenmediğim film bu oldu. Peter Jackson Lord of the Rings'le çıtayı stratosfere kadar çıkarmış. Devam filmi olarak Hobbitler kesinlikle aşağısında değildi. Eleştirmek için eleştirenler ne kadar fazla. "Eğitici değil!" diye yorum gördüm ya. Bırak da bazı şeyler mesaj kaygılı olmasın be.
neredeyse 3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
filmi çok beğendim görsel efektler yine harikaydı tabi serinin bitmiş olmasının verdiği bir üzüntü de var .. umarım orta dünyadan uzun süre mahrum kalmayız ..
3 yıldan fazla önce
eness profil resmi
eness
yüzüklerin efendisi kadar olmasada güzel bi seriydi ancak son filmden beklentim daha yüksekti biraz basit yapmışlar sankim
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Aksiyonun en bol olduğu filmdi tempo pek düşmedi ve sürekli güzel bir savaş izledik. Fakat malesef bu seri de bitti. Umarım Tolkien'den çok uzak kalmayız da yakın zamanda da bir Silmarillion üçlemesi yaparlar.
neredeyse 4 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Yüzüklerin efendisinden sonra biraz yavan kalmış. Elbette muadili filmlerle kıyaslayinca en iyilerinden ancak Yüzüklerin efendisi dahil diğer 5 filmle kiyaslayinca en zayıf halka bu olmuş.
neredeyse 4 yıl önce
hexagon profil resmi
hexagon
serinin en güzel filmiydi..bayıldım
neredeyse 4 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Çok uzatılmış sıkıcı bir film. ilk iki bölümün arkasına izlenince belki izlenirliği artar ama bu haliyle yersiz biçimde uzundu.. sayısız saçma sahne vardı. tüm klişeler kullanılmıştı. (adam tek taş atımıyla canavları öldürdü. taşlar sihirlimiydi ne?) ilk iki film bundan iyiydi. ayrıca bu filmi yüzüklerin efendisyle kyaslamaktan daha doğal ne olabilir neyle kıyaslayacaktık star wars'lamı? ama filmi tümden beğenmedim diyemem sadece beklentim yüksekti ve bu ekipte orta dünyaya daha iyi bir veda bekliyordum :/
neredeyse 4 yıl önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Hobitin bir çocuk hikayesi olduğunu unutmamalıyız yorum yaparken sanırım. Fakat içeriği silmarillion ve yüzük serisine içerik oluşturur yine de. Filme gelecek olursak; 1 kitaptan 3 film çıkınca son filimdeki sahnelerde Yeşilçam etkisini de gördük tabi. Ah Legolas ne adamsın.. Daha fazlası söylemek yorumu spoiler a boğmak olur burada keselim. Yine de her şeye rağmen bitmemeli filmler. Bizler birer gariban ölümlüleriz ortadünyanın aşkıyla yanan.
neredeyse 4 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Ikinci filmi heyecanla bekleyip hayal kirikligi yasayinca bu sefer beklentilerimi dusuk tuttum, bundan midir bilmem ama filmi cok begendim. Guzel bir final olmus,seriyi takip edenler mutlaka izlemeli;)
neredeyse 4 yıl önce
gkhn. profil resmi
gkhn.
Yazacak çok şey var ama en doğrusu, en kısası; Kocaman bir hayal kırıklığı... İlk 2 film iyi değildi, bu film çok iyi olur diye ümit etmiştim ama hevesim kursağımda kaldı.
neredeyse 4 yıl önce
taotipinotrino profil resmi
taotipinotrino
filmin kötü olduğu yorumlarını okuyup, düşük beklentilerle gitmiştim. bence fena bi film değildi. Kıyaslama yapılırsa yüzüklerle elbet yarıştırılamaz ama yapmamak gerek bence. beklentilerimi karşıladı.
neredeyse 4 yıl önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
eski tadı yok. tam bir veda filmi olmuş herkes biraz görünüp ayrılmış filmden. film ortalamanın üstünde sürsede olaylar çok hızlı ilerliyor. başrol sıkıntısı olan bir yapıt.
neredeyse 4 yıl önce
CagoTR profil resmi
CagoTR
komşunun çocuguyla kendi çocugunu sürekli bik bik bik kıyaslayan anneler gibisiniz be bi susun! Artık şu filmleri K I Y A S L A M A Y I N!!!!!!!!
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Gençler her seferinde hüsrana uğramaktan bıkmadınız mı? Kitabını okuduğunuz bir filmi iz-le-me-yin:)
neredeyse 4 yıl önce
toretto112 profil resmi
toretto112
ilk iki filmden beklentileri mi alamadın doğrusu resmen çocuk masalının film yapmışlar gibiydi son film ise daha çok lotr havası sezsemde kesilmiş sahneler epey bir fazla hayır yani adam gibi yayınla filmi.tauriel legolas kilinin aşk üçgeni bizim dizilerimizi aratmadı doğrusu gerçekten vasat bir son resmen para için çekilmiş yazıklar olsun pj
neredeyse 4 yıl önce
okandemirel profil resmi
okandemirel
neredeyse 4 yıl önce
Poker profil resmi
Poker
Beğenmeme rağmen Bu seriye böyle bir final yakıştığını düşünmüyorum.Çünkü ilk smaug daha filmin başında öldü.İkinci olarak ilk defa bir Hobbit filmi (Yüzüklerin Efendisi dahil) tek mekanda geçmiş. Koskoca orta dünya haritası tek bir yerde toplanış gibi.Kesinkle çok daha iyi yapılabilirdi.Bence olmamış.
neredeyse 4 yıl önce
pluton profil resmi
pluton
Hem hobbit hem de yüzüklerin efendisi tadında güzel bir final olmuş. Bazı sahneler bu kadar abartılmalı mıydı tartışılır ancak nefes tutup heyecanla izlenecek bir çok sahne mevcut. Görsel efektler her zamanki gibi muhteşem. Şimdi sıra extended versiyonunu beklemede.
neredeyse 4 yıl önce
hayyam profil resmi
hayyam
bu akşam izledim gayet güzeldi...destansı bir savaş ...savaş sahneleri çok güzeldi ama tabiki bir yüzüklerin efendisi kadar olmasada :)
neredeyse 4 yıl önce
GizemKguzel profil resmi
GizemKguzel
Seri bitti. Ona yaraşır bir bitiş filmiydi. Tek kötü yanı bu sefer türkçe dublaj olarak verilmesiydi. Altyazılı da veriliyordur heralde.
neredeyse 4 yıl önce
elfelf profil resmi
elfelf
final olarak iyi bir filmdi sonunda her şeyi tam olarak aydınlatmamış olsa da savaş sahneleri süperdi PETER JACKSON biliyor bu işi
neredeyse 4 yıl önce
Meriadoc profil resmi
Meriadoc
Evet, bir middle-earth serisinin daha sonuna geldik. 1 yıldır hepimiz filmi heyecanla bekliyoruz ama serinin son filmi olacağı ve de orta-dünyaya son bakışımız olacağı için aslında bir yandan da zaman yavaş aksın istiyorduk değil mi? Sonunda zaman geldi ve dün akşam filmi izledik (IMAX tabiki). Öncelikle şunu söylemeliyim ki, yurtdışında filmi benden önce izleyenlerden duyduğum kadarıyla fim “çok kötüydü”. Tolkien mezarında yerinden zıplardı, PJ bunu nasıl yapardı, vay efendim yine çok ticari kaygılarla çekilmişti vsvs. Bu yorumları görünce hem moralim bozuldu hem de beklentim düştü açıkçası. Siz de eğer bu şekilde yorumlar okuduysanız en baştan söyleyeyim: Kimseye kulak asmayın! Bence film genel itibari ile bakıldığında gayet başarılı.
Tamam birkaç sahnede “yok artık” dediğim yerler oldu.
neredeyse 4 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Evet, Hobbit serisini de bitirdik :) Darısı Tolkien'in yarattığı Orta Dünya'nın diğer serüvenlerine :) Yapı olarak birbirinden çok farklı olan Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi serisini birbiriyle kıyaslamak biraz yersiz olur. Tolkien, Hobbit'i çocuk masalı olarak ,Yüzüklerin Efendisi'ni ise ustalık döneminde geliştirerek 12 yılda ana öykü olarak yazdı. Yönetmen, Hobbit'de kitaptaki ana hikayeyi bozmadan, sahneleri ayrıntılı işleyip biraz uzatarak filmi 3 bölümde çekti. Benim diyebileceğim, Tolkien'in Orta Dünyası'nı 14 yıllık emekle görsel şölene çeviren Peter Jackson'ın bize sunduğu her saniyenin kıymetini bilmek :)
neredeyse 4 yıl önce
HakanC profil resmi
HakanC
Rus Cam çekimi torrent e düşmüş ancak bu film için beklemeğe değer.
neredeyse 4 yıl önce
dai profil resmi
dai
aman tanrım bir gün kaldı!! resmen yerimde duramıyorum :D
4 yıl önce
okandemirel profil resmi
okandemirel
Bir LOTR fanı olarak filmi aşırı merak ediyorum beklentimi düşük tuttum fragmanı izlememek için de zor tuttum kendimi umarım beğeneceğimiz bi film olur. Gidebiliyosanız IMAX te gitmeye çalışın
4 yıl önce
jujiko profil resmi
jujiko
Film henüz dünyanın hiç bir yerinde gösterime girmeden 19 beğeni mi???!! o.O,tamam hobbit bu kesin süper olacak da! :D ,yapmayın yav ayıptır,lütfen :D
4 yıl önce
Meriadoc profil resmi
Meriadoc
Pippin'in şarkısıyla çok etkileyici bir fragman olmuş, tadından yenmiyor..
4 yıldan fazla önce

The Hobbit: The Battle of the Five Armies filmini beğenenler

The Hobbit: The Battle of the Five Armies filmini içeren raflar

The Hobbit: The Battle of the Five Armies filmi hakkında ilgi çekici içerikler