Hobbit: Smaug'un Çorak Topraklari (The Hobbit: The Desolation of Smaug) (2013)

Hobbit: Smaug'un Çorak Topraklari (2013)
The Hobbit: The Desolation of Smaug

Puan Like 7.8 / 19 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
161 dakika
seraytaylan Hobbit üçlemesinin ilk filmi olan Hobbit: Beklenmedik Yolculuk'un devam filmi olan yapımda Shire’lı Hobbit Bilbo Baggins, Thorin Meşekalkan’ı ve beraberindeki 12 cüce ile çıktığı yolculuğu doğuya, Kuytuorman’a doğru sürdürmektedir. Ejderha Smaug’un yıllardır hüküm sürdüğü Yalnız Dağ’a ve kayıp Erebor Cüce Krallığı’na ulaşmak için atıldıkları macerada başlarına yine akıl almaz belalar gelecektir. Ormanın girişinde Büyücü Gandalf’tan ayrılmak zorunda kalan ekip, dev Örümcek sürünün ağlarından kurtulduklarını sanarlarken, savaşı orman elflerinin esiri olurlar. Bu arada güçleri her geçen gün artan Azog ‘un liderliğindeki Ork’lar da, güvenli gibi görünen Elf krallığında dahi, cücelerin bir an olsun peşlerini bırakmazlar. Hem hayatta kalma savaşı veren hem de Göl kasabasına, ardından da Yalnız Dağ’a ilerlemeye çalışan cüceler ve Bilbo’yu bekleyen esas ve en zorlu düşman ise şüphesiz ki ateşlerin efendisi Ejderha Smaug’dur. Altınları altında sürdürdüğü derin uykusundan uyanan Smaug’u alt etmek ve Arkantaşı’na ulaşmak mümkün olacak mıdır? (İMDB:7,9)

Yorumlar

Melkor profil resmi
Melkor
Tek kitaptan üç film çıkarmak istemek zaten riskli bir durum. Bir de bunu gereğinden uzun cameolarla, çok ucuz ve boş bir cüce-elf aşk hikayesiyle doldurmak çok can sıkıcı kararlar. Sırf birtakım cool sahneler çekmek adına Smaug'u soktuları durum da tutarlılığı bozuyor. Kitaptaki çok daha etkileyici, hikayeye daha çok hizmet eden bir sürü olayı kullanmak yerine, komik(!) ve eğlenceli(!) sahneler tercih edilmesi de zannımca yapılmaması gereken seçimlerden biri. Başta Gandalf olmak üzere Thranduil'i , Legolas'ı, Gimli'yi görmek elbette LOTR hayranı olarak beni mutlu etti. Ancak Peter Jackson'ın LOTR'a prequel çekiyormuş havasında değil de sadece bir hobbitin yolculuğunu anlatmasını isterdim.
5 ay önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
İlk Hobbit filminden çok daha iyi. Görsel olarak çok beğeniyorum zaten. Ama seriyi bu şekilde uzatırlarsa ilgi çekiciliği azalacak gibi duruyor. ^^
2 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
YÜZÜK OLAYININ GÖLGESİNDE KALIYOR Ne efektleri, ne hikayesi, ne tiplemeleri 'Yüzüklerin Efendisi' ne yakın değil. Artı bir handikap bu beklentiyle seyredilmesi.
neredeyse 4 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
tam bir görsel şölen olduğuna kimsenin itirazı olmaz sanırım , keyifli ve çok güzel bir yapım , P.J mükemmel bir yönetmen ve bunu her defasında kanıtlıyor , film kesinlikle çok iyi çok beğendim
4 yıl önce
Jenny profil resmi
Jenny
efektler mükemmel devam filmlerini beğenmek zor olsada mükemmeldi
4 yıl önce
desalmado89 profil resmi
desalmado89
tekrar tekrar izleyip bıkmıyorum
4 yıldan fazla önce
Cagds profil resmi
Cagds
hastasıym
4 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Çok sıkıcıydı
4 yıldan fazla önce
Musa1977 profil resmi
Musa1977
Naaaahhh
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
tam bir görsel şölen.arşivimde yerini aldı..
4 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
film tabiki yüzüklerin efendisi ile kıyaslanmamalı. ama işini yapmak yerine car car konuşan ve dibindeki hobbiti öldürmeyip onla diyaloğa giren bir ejderha profili, estetik savaşlarla süslenmiş vakit geçirme hamleleri ve yorulmuş bir senaryo. yine de keyifle izlenen bir macera ve kendi türünde en iyi yapımlardan biri bana göre. birde bu filmle beraber yüzüklerin efendisini de katarsk bu örümcek takıntısı nedir? hemen her filmde kahramanlarla uğraşan kötü örümcek görüyoruz. :) eğlencesine dip not olsun buda.
4 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Filmin en büyük handikapı tek bir kitaptan üç film çıkartma ısrarları. Bu yüzden ilk filmi izlediğim an farkettim ki lastik gibi uzayan bir hikaye ve araya sus payı tadında savaş sahneleri eklenmiş. Peter Jackson'a karşı olan saygımı bu yaklaşımı sebepli tamamen kaybetmiş durumdayım. film mi? Bana göre eh işte
4 yıldan fazla önce
yunusberkan profil resmi
yunusberkan
Keyifle izledim güzel bir yapım olmuş
4 yıldan fazla önce
dai profil resmi
dai
her ne kadar lord of the rings.in mümmelliğini arasak da yine de iyiydi
4 yıldan fazla önce
Meriadoc profil resmi
Meriadoc
Peter Jackson'ın çektiği her filmde kendisini de oynatması merakı nerden geliyor acaba. Desolation of Smaug'da ilk sahnede havucu hunharca ısıran adam yine PJ'dir:) lotr serisinin 3 filminde de itinayla oynamıştır. tutamıyo sanırsam kendini:)
neredeyse 5 yıl önce
eturhan profil resmi
eturhan
süper
5 yıl önce

The Hobbit: The Desolation of Smaug filmini beğenenler

The Hobbit: The Desolation of Smaug filmini içeren raflar

The Hobbit: The Desolation of Smaug filmi hakkında ilgi çekici içerikler