Atlara fisildayan adam (The Horse Whisperer) (1998) afişi

Atlara fisildayan adam (1998)
The Horse Whisperer

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
170 dakika
Sezgii 14 yaşındaki kızı Grace'in, çok sevdiği atının sırtındayken kaza geçirmesi üzerine, bir dergi editörü olan annesi Annie, kızının kaderinin atıyla ayrılamaz biçimde bağlantılı olduğunu fark eder ve Atlara Fısıldayan Adamlar olarak bilinen sorunlu atları tedavi etmeleriyle tanınan at uzmanı seyislerden birini bulabilmek amacıyla bir kampanya düzenler. Sonunda Tom Booker (Robert Redford) adlı bir seyisin Montana'da bu işi yaptığını ve çalışmalarıyla adeta efsaneleştiğini öğrenir. Bunun üzerine kızı Grace ile Pilgrim adlı atını yanına aldığı gibi karavanıyla Montana'ya doğru yola çıkar. Tom Booker, bu kaza sonucunda darmadağın olan hayatları kurtarmak için çaba gösterirken şefkatli at bakıcısıyla kızın annesi arasında sevgi çiçekleri filizlenmeye başlayacak ve bunun sonucunda hem harika hem de trajik sonuçlara yol açacak bir aşk doğacaktır.

Yorumlar

zizel profil resmi
zizel
Birkac uzun ve gereksiz sahneleri oldugunu ve senaryonun bazi yerlerinin kesik kesik oldugunu soyleyebilirim ama televizyonda oturup dizi izlemek yerine bunu tercih ettim acikcasi
2
3 ay önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Sade ama güzel bir filmdi. Scarlett Johansson çok tatlı ya:D Atlar gerçekten asil hayvanlar. İnsanların duygularını hissedebildiklerine inanıyorum. At bizim kültürümüzde de çok önemli sayılır. Bir hassasiyetle izledim filmi o sebeple. Oldukça hoştu.
0
2 yıldan fazla önce

The Horse Whisperer filmini beğenenler

The Horse Whisperer filmini içeren raflar

The Horse Whisperer filmi hakkında ilgi çekici içerikler