Ask Tarifi (The Hundred-Foot Journey) (2014) afişi

Ask Tarifi (2014)
The Hundred-Foot Journey

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama, Huzur, Romantik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
122 dakika
cinemarty Bombay'da yaşayan Hassan Haji, dedesinin işlettiği restoran sayesinde mutfakla çocuk yaşta tanışmış, bu ilgisini yeteneğiyle pekiştirmiştir. Şimdilerde genç bir adam olan Hassan, dedesinden kalan müesseseyi başarıyla işletirken beklenmedik bir trajedi nedeniyle Bombay'dan taşınmak durumunda kalır. Ailesiyle birlikte Fransa'nın bir kasabasına yerleşir ve işini burada devam ettirmek için hazırlıklara başlar, restoranını açar. Böylece bu yeni restoranın sunduğu egzotik Hint mutfağı kısa sürede bölge halkının dikkatini çeker. Bu nedenle de bölgenin prestijli restoranı Le Saule Pleureur'de bir telaş başlar. Şef Madame Mallory, yeni rakibi Hassan'ın kendinden daha yetenekli olduğunu fark etmiştir ve bu durum, aralarında esaslı bir rekabetin doğmasına neden olur.

Yorumlar

.SimS. profil resmi
.SimS.
mesleki aşktan da olabilir bilmiyorum ama filmi çok sewdim :) fransız mutfağı we hint mutfağı arasındaki geçişlerin yansıtılma şekli çok hoşuma gitti . sıcak bir aile we aşk filmi . oyunculuklar iyi konu güzel işleyiş sıkmıyor naif we güzel ilerliyor sonuç lezzetli bir film :)
5 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Tatlı ve çekişmeli rekabetin yüzde mutlu tebessüm bıraktırdığı bir film. Bir ara karnım acıkmadı değil. İzleyince mutlu olursunuz :)
7 ay önce
incrediblecolor profil resmi
incrediblecolor
Güzel bir film, çok izleyeni olmasa da. Fransız Mutfağı vs. Hint Mutfağı gibi biraz. Normal, iddialı olmayan, iyi bir film.
2 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Fransız restoranın sahibesi rolündeki Helen Mirren her zamanki gibi bu filmde de ışıldayan performansıyla diğer oyuncuları ezip geçiyor. Filmin Hintli oyuncuları ona eşlik etmeye gayret etse de Dame Mirren’ın gücü karşısında çok fazla şansları kalmıyor doğal olarak. Şimdiye kadar hep sevgi dolu ve birlik beraberlik üzerine şeker pembesi tadında filmler çeken Lasse Hallström kuralını yine bozmayarak seyirciye beklediğini veren sıcacık bir filmin altına imza atmış. Son yıllarda yetişkin izleyiciyi hedefleyen yaz dramalarının son örneği olan “Aşk Tarifi” ele aldığı konuları hakkıyla işlemek konusunda yetersiz kalsa bile film bittiği zaman yüzünüzde tatlı bir gülümseme ile salondan ayrılıyorsunuz. Bu da sanatsal anlamda çok iddialı olmayan projenin görevini layıkıyla yaptığını gösteriyor.
3 yıldan fazla önce

The Hundred-Foot Journey filmini beğenenler

The Hundred-Foot Journey filmi hakkında ilgi çekici içerikler