Açlik Oyunlari (The Hunger Games) (2012)

Açlik Oyunlari (2012)
The Hunger Games

Puan Like 7.1 / 12 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
142 dakika
.SimS. Yakın bir gelecekte Kuzey Amerika kuraklık ve arkasından gelen yangın ve kıtlıklarla zayıflayarak çökmüş; yerini bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adında bir ülkeye bırakmıştır. Bu yeni ülkede her sene eyaletlerden kura ile seçilen ikişer gencin katıldığı "Açlık Oyunları" düzenlenmektedir. Kısmen eğlence amaçlı, kısmen de halka göz dağı vermeyi hedefleyen bu oyunlar, ayrıca tüm Panem ülkesinde televizyonlardan da izlenmektedir. 24 farklı 'yarışmacı' bütün televizyon seyircilerinin gözleri üzerindeyken, rakiplerini eleme ve hayatta kalma mücadelesi vermektedirler. Katniss'in 16 yaşımdaki kız kardeşi Primrose, maden yataklarıyla ünlü eyaletin 'kadın yarışmacısı' olarak seçildiğinde Katniss onun yerini almak için gönüllü olur. Erkek katılımcı Peeta ile Katniss, kendilerinden yaş ve kuvvet açısından daha büyük, güçlü ve ömürleri boyunca bu an için eğitilmiş olan rakiplerine karşı ayakta durmaya çalışırlar... Ülkemizde Seabiscuit 'in yazar ve yönetmeni olarak tanıdığımız Gary Ross'un yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği film Suzanne Collins'in aynı adlı romanından gene Ross tarafından beyazperdeye aktarıldı. Film başrollerini ise genç oyuncular Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson paylaşıyor...

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
Serinin en iyi filmi olduğuna katılıyorum. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun. Kendini oyunun içinde hissediyorsun
2 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok güzel bir film..uyumsuz adlı film tarzında.
3 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
serinin en iyi filmi
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ÇOK DAHA İYİSİ OLABİLİR Bütçesi mi eksik, oyuncular mı vasat, stüdyosu mu zayıf? Bir eksiklik var ama ne? Sadece devam filminin çekilmesi bir başarı değil. Bu senaryo ile çok daha iyisi yapılabilmeliydi.
neredeyse 4 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Gösterime girdiği zamanlar genel olarak kitabın daha iyi olduğu söyleniyordu. Ben kitabı okumadım ama filme karşı olumsuz bir önyargım oluşmuştu. Filmi buysa demekki kitabı üst düzey bir kitapmış. Öyle kötü bir yapım yok ortada. Süresi uzun ama sıkmıyor. Zaten ilk yarım saatten sonra devamlı bir aksiyon içine giriyorsunuz. "Ne kadar çabuk bitti?" dediğim filmlerden oldu. Senaryo gaza getirici bazı bölümlere sahip olsa da oyunculuklar o düzeye ulaşamadığından filmin içine tam giremiyorsunuz yine de. Artıları çok olan ama eksileri de olan bir film olmuş kendince.
4 yıl önce
ssbls profil resmi
ssbls
heyecanı ve atmosferi güzel ama ne anlatmak istediğine karar verememiş bir film daha. görmek istediğim tutarlı mesajları devam filminde bulmak umuduyla sonraki filmi de izlerim.
4 yıl önce
MehmetCanOzturk profil resmi
MehmetCanOzturk
Filmde yanlış olan su bence ortada toplumsal bir sorun varken saçma sapan seylere odaklanılmıs.
4 yıldan fazla önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Sıradan birilerindende kahraman çıkacağını anlatmış bir film :)
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
başarılı
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Film güzeldi gayet bence. Genelde romanını okuduğum sonra filmini izlediğim şeyleri sevmem o yüzden bu filmide bu kadar ertelemiştim. Ama beklediğimden iyiydi film. Lawrence her zamanki gibi harika. Filme dair tek eleştirimse Gale ve Katniss'in arasındaki duygusal bağın aktarılamamış olması kitaptaki gibi. Yani Gale'in bi iki tv ye bakışı dışında. Katniss'in ona olan merakı ve hayranlığına dair hiçbir belirti bile yok.
neredeyse 5 yıl önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
berbat
neredeyse 5 yıl önce
Agent47 profil resmi
Agent47
battle royale'ın çakmasıdır.
neredeyse 5 yıl önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
harika, sıkmayan bir film. oyunculuklar da çok iyiydi.
neredeyse 5 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
film güzel ve etkileyici çok farklı bir konusu war cast seçimi de iyi yapılmış . tek kötü yanı olaylar hemen olup bitiyor biraz daha uzun olsaymış diycem de film zaten 142 dakika demek ki film bana yetmedi :)
neredeyse 5 yıl önce
AlpT.001 profil resmi
AlpT.001
Filmde vahşet sahnelerinin yanı sıra fena değildi.
neredeyse 5 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
çok güzeldi....izleyin
5 yıl önce
samsa profil resmi
samsa
kahrolsun faşist Capitol!!!
5 yıl önce

The Hunger Games filmini beğenenler

The Hunger Games filmini içeren raflar

The Hunger Games filmi hakkında ilgi çekici içerikler