Açlik Oyunlari: Atesi Yakalamak (The Hunger Games: Catching Fire) (2013)

Açlik Oyunlari: Atesi Yakalamak (2013)
The Hunger Games: Catching Fire

Puan Like 6.7 / 11 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
146 dakika
.SimS. Katniss Everdeen'in distopik ve bir o kadar da despotik dünyada geçen hayatta kalma hikayesi, serinin ikinci filminde de devam ediyor. Katniss ve yoldaşı Peeta 74. Açlık Oyunları'nı kazandıktan sonra sorunsuz bir şekilde evlerine dönmeyi başarırlar. Ancak bu galibiyet her şeyden önce Zafer Tutu yapmalarını gerektirmektedir. Her bölgeyi ayrı ayrı ziyaret ettikleri bu yolculuk sırasında Katniss, büyük bir ayaklanmanın ilk işaretlerine şahit olur. Başkaldırmanın ilk ipuçlarını gören Başkan Snow ise direnişi engelleyecek çareler aramaya başlar. Yeni Açlık Oyunları ile ilgili beklenmedik 'sürprizler' tasarlayan Snow 75. yılını kutlayacak Açlık Oyunları'nda, 25 yılda bir düzenlenen Çeyrek Asır Oyunları'nın (Quarter Quell) üçüncüsünün yapılacağını duyuracaktır. Galibiyetinin tadına dahi varamadan yeni bir hayatta kalma mücadelesine sürüklenen Katniss bu kez Açlık Oyunları'nın en yeteneklileri ve zekileri arasında hayatta kalmak için savaşacaktır. Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Açlık Oyunları serisinin ikinci filminde kadroda yine Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ve Woody Harrelson yer alırken yönetmen koltuğunda bu sefer ilk filmden farklı olarak Francis Lawrence oturuyor.

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
İlkine göre bir tık aşağı olsa da güzel film. Hatta iyi bir devam filmi olmuş. Uzun sürmesine rağmen sıkılmadan izleyebiliyorsun. Ayrıca Katniss sen ne gönlü gevşek bir kızsın ya, o duygusal anları baya sıkıcı gelse bile totale vurduğumuzda güzel film.
2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
İlk film kadar aksiyonu bol değil, daha çok devam filmlerinde meydana gelecek 'Capitol'e başkaldırı' konusunun alt yapısını oluşturuyorlar. Köleliğin kötülüğü, 'biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar'ın eleştirisi bolca mevcut. Hoşuma gitti...
2 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İlk filme göre daha ayağı yere basan ama bazen de tekrara kaçan yine de çok sıkmayan bir devam filmi. Ellerindeki karakterleri çok daha detaylı filme yansıtmak varken yüzeysel bir şekilde işlemiş olması filmin en büyük eksisi. Yine de ilk filmin kalitesine yakın. İzleyici olarak beklediğim kıvılcım bu filmde olsaydı eğer ilk filmi ezer geçerdi.
neredeyse 4 yıl önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Film güzel, kitabı daha güzel. İlk filmine göre bayağı aşağılarda bir film . Beklentimi karşılamadı
4 yıldan fazla önce
okandemirel profil resmi
okandemirel
kitabı okumayan bi izleyici olarak ilk filmin aksine bu filmde tahminlerimin dışında olaylar olmuştur. Oyunculuk olarak da jennifer lawrence i gayet başarılı buldum. Özellikle son sahnedeki mimikleri çok güzeldi. Bi sonraki devam filmini sabırsızlıkla bekliyorum zaten şunun şurasında iki ay kalmış
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Normalde kitap uyarlamalarını kitaptan daha zayıf bulurum o yüzden bir önyargı oluşmuştu bende fakat bu film kitaptan aşağı kalmıyor..
4 yıldan fazla önce
gizliyazarrr profil resmi
gizliyazarrr
kitapla karşılaştırınca çok sönük geliyor ama bağımsız düşünürseniz gayet güzel bir yapım
4 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
beğendiğim bir seri açlık oyunları .. Devam filmini merakla bekliyorum .
4 yıldan fazla önce
shadowofdonkey profil resmi
shadowofdonkey
bok gibi
4 yıldan fazla önce
ozge. profil resmi
ozge.
izlettiriyo
4 yıldan fazla önce
LarueR profil resmi
LarueR
Super film bence
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
film ilk filmden daha güzel ve daha etkileyici ama film bana yine yetmedi , filmin-konunun güzelliğinden mi bilmem filmleri bana hep az geliyor
4 yıldan fazla önce
AlpT.001 profil resmi
AlpT.001
Serinin ilk filminden daha iyiydi. Sürükleyici bir film. Ayrıca Devrim konusu da iyi işlenmiş filmde.
4 yıldan fazla önce
samsa profil resmi
samsa
bir geçiş filmi olmuş ama seriyi okumuş biri olarak ikinci filmden daha fazlasını beklemiyordum zaten.. seri bütün olarak çok güzel, finalin çok iyi olacağına eminim.. kesinlikle izlenmeli ;)
neredeyse 5 yıl önce
inceliklileydi profil resmi
inceliklileydi
seriyi okumuş biri olarak ikinci filmi gördükten sonra üçüncü film için beklentimi epey düşürmüş bulunmaktayım.
neredeyse 5 yıl önce
Bgnck profil resmi
Bgnck
İlk filme göre basit olmuş.
neredeyse 5 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
İlk filme oranla omuz kamerası kullanımı yok denecek kadar az. Filmin seyirciye vermeye çalıştığı distopik hava grenli hali ve omuz kamerası ile amacına ulaşsa da seyirci üzerinde filmin akıcılığı faktörünü baltalayan bir yapıya sahipti. İlk filmin sürpriz gişe başarısını beklemeyen yapımcılar bu boyuttaki bir prodüksiyonu 78 milyon dolar gibi normal sayılabilecek bir miktara mal ettiler. İkinci filmde kesenin ağzı biraz daha açılmış ve bütçe 130 milyon dolara çıkmış. Ateşi Yakalamak ilk filme oranla farklı bir yönetim tercihi ile daha başarılı ve 146 dakikalık süresine rağmen nefessiz izlenen bir yapım olmuş. İlk filmi izlememiş olanlar için gerekli referanslar filme yedirilse de detaylara hakim olmak için ikinciyi izlemeden ilkini izlemek şart. 2013 yılının kesinlikle izlenmeli filmlerinden biri.
5 yıl önce
AriGold profil resmi
AriGold
İlk filmin tekrarı gibi hissettirdi bana film. Sanki hikaye 3. filme de kalsın diye bir geçiş filmi olmuş. Tabiki görsel efektleriyle, oyuncu performansıyla her halükarda izlenecek bir yapım, yanlış anlaşılmasın. 3.film hikayenin geldiği noktayı da düşünürsek çok daha iyi olacaktır, merakla bekliyorum.
5 yıldan fazla önce

The Hunger Games: Catching Fire filmini beğenenler

The Hunger Games: Catching Fire filmini içeren raflar

The Hunger Games: Catching Fire filmi hakkında ilgi çekici içerikler