Enigma (The Imitation Game) (2014)

Enigma (2014)The Imitation Game

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
114 dakika
2427
14
4032
766
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Kristofferson'a duyduğu aşk platonik bir aşktı ve aşkları hiç gerçekleşmedi. Enigma'yı deşifre etmek için tasarladığı makineye aynı adı verdi ve olaylar gene istediği gibi gerçekleşmedi. Platonik üzerine kurulu bir yaşam. İstedikleri hiç gerçekleşmemiş bir adamın cinsel yönelimi yüzünden istediği kişi ile birlikte olması da hiçbir zaman gerçekleşmedi. Sistematik ve istedikleri gerçekleşmemesi üzerine programlanmış bir makine gibi gerçekten. Ve tüm bunlara dayanabilmek için makine gibi bir duruş gerekirdi. Huzur içinde Alan Turing.. Arkadaşlarına Joan'ın isteği üzerine elma götürmesi ile Apple'ın bir bağlantısı var gibi. Ne dersiniz?
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Harika bir biyografi filmi daha. Muhteşem oyunculuklarla süslenmiş güzel bir yapım. 7.5/10
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Büyüleyici bir film. Her saniyesine değdi.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Konu mükemmel.Sürükleyici.
error_outline
2 yıldan fazla önce
psykhe profil fotoğrafı
psykhe
Çok iyi bir film ...
error_outline
4 yıldan fazla önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Çok beğendim. Hele tüm oyucular çok iyi oynadılar. Hele Beneditch tam bir kibir abidesi. Adama başka bir rol yakışmaz valla.
Ayrıca gerçek bir hikaye olması çok cezbedici. En önemlisi bugün en çok kullanığımız aletin ne amaçla yapıldığın göstermek gerçekten iyiydi. Bence herkez izlemeli. Güzel bir yapıt. :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Asıl soru şu; bir şey yalnızca sizden farklı düşündüğü için bu düşünmediği anlamına mı gelir?
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
oyunculuk , kurgu, senaryo,mekanlar hepsi tek kelime ile harikaydı çok çok güzel bir filmdi yaşanmış bir hikaye olması ise insanı çok çok daha başka şekilde etkiliyor gerçekten şiddetle tawsiye ettiğim çok iyi bir yapım :)
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
''Bazen kimsenin hayal edemediği şeyleri hayal edip yapabilen insanlar vardır'' filmin içinde geçen bu söz filmi özetliyor bence. Güzel bir yapım. Hikayenin anlatılış tarzı da güzel. Oyunculuklar şahane. Zaten biyografi filmlerini oldum olası sevmişimdir. Gerçekten yaşanmış olaylar beni daha fazla etkiliyor. Türünün sevenlerinin kesinlikle kaçırmaması gereken bir film. 10/8
error_outline
6 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Gerçek ve kesinlikle etkileyici bir hikayeye sahip. Üstüne bir de Benedict Cumberbatch gibi muhteşem bir oyuncu olunca... Filmi izlerken aynı zamanda tarihin en büyük nankörlüklerinden birine şahitlik edeceksiniz. Bence mutlaka izlemelisiniz. Şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Sen ne muhteşem bir gerçekliksin. Bakılacak, düşünülecek ve ele alınacak konularla çevrili. Bittiğinde gözlerimi 2 dakika kırpamadım. Öyle beğendim öyle hayran kaldım ki kaldım yerimde öylece. Zaten film boyunca bir heyecan bir meraklı bekleyiş diz boyu. Ayrıca oyunculuğunu seveyim senin be adam ! muazzam.. Ertelemeyin bence.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Beklettiğim bir filmdi daha önce izlememişim iyiki çok iyiydi ve yaşanmış bir olaydan esinlenilmiş olması filmi dahada etkileyici kıldı.Ayrıyeten oyunculuklar muazzamdı..
error_outline
7 yıldan fazla önce
seangiller profil fotoğrafı
seangiller
Çok harika bir film Alan Turing in öyküsü herkese örnek olabilecek türden
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
SNOWS profil fotoğrafı
SNOWS
Bazen kimsenin hayal edemediği şeyleri hayal edip yapabilen insanlar vardır.. 10/8 lik bir filmdi .
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
mylethe profil fotoğrafı
mylethe
sen git o kadar insanın hayatını kurtar senden yüz yıl sonra bile yaşayacak insanların hayatını değiştir sırf cinsel tercihin yüzünden o kadar sey yasa bir de kraliyet affı vermişler adama küfür gibi ya kendisinden af dilenmesi lazımdı hala yaşasa yaşatılanlar için ironiye gel tesla ya edison ödülü verilmesi gibi fazla sinirlendim sanırım tabiki benedict in oyunculuğunun da etkisi var harika bir film kesinlikle izlenmeli
error_outline
8 yıldan fazla önce