Hayat Avcisi (The Imposter) (2012) afişi

Hayat Avcisi (2012)
The Imposter

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
99 dakika
TabuttaRovasata Frédéric, 16 yaşında iken Amerikalı bir ailenin kapısını çalar. Aile bundan 3 sene önce çocuklarını kaybetmiş ve ondan umudunu kesmiştir. Frédéric ise onlara 3 yıl aradan sonra geri geldiğini ve oğulları olduğunu söyler. Fakat bazı farklılıklar zamanla göze çarpar: konuşması Fransız aksanına dönmüştür ve göz rengi de değişmiştir? Frédéric Bourdin adlı bir Fransız gencinin 1997 yılında yaptığı ve literatüre geçen oldukça ilginç bir olayı anlatan yapım, biyografi – belgesel türünde.

Yorumlar

VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
''Hadi canım böyle de senaryo olur mu?'' diyeceğimizi bildikleri için filmden ziyade belgesel tarzında çekilmiş, çok da iyi olmuş çünkü baya baya ilginç bir olay keşke sonu da kesin bir şekilde sonlandırılabilmiş olsaydı...
6
1 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Bence çocuğun ailesini de detaylı incelemek lazım hepsi de bi tuhaf ...Vay canına dediğim filmlerden biri !
3
1 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Gerçekten ilginç bir olay. İnsan böyle bir şey gerçekten yaşanmış olabilir mi diye düşünmeden edemiyor.. Anlatımlar, olayın işlenişi, sürekli artan bir gizem ve ister istemez insanı geren düşünceler.. Yalnız uyarmam gereken bir nokta, film değil de belgesel tarzında bir yapım desek daha doğru olacak sanırım. Tamamıyla gerçek bir olayın içerisinde sürüklenip gideceksiniz. Meraklı ve sabırlı vatandaşlar izlesin bence :)
3
5 ay önce
Seda.. profil resmi
Seda..
ağzım açık izledim, adamdan nefret mi etsem takdir mi etsem bilemedim :) bu arada bence aile kesinlikle sağlam pabuç değil
3
5 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Vay canına! İnsanlar neler yaşıyor, hayret ediyorum. Gerçek bir olay olmasaydı, konusunun orjinalliğini över dururdum ama şimdi işler değişti. Hal böyleyken, ne başını, ne ortasını, ne de sonunu eleştirebiliyorsunuz. Çünkü olaylar tam olarak bu şekilde gelişmiş. Seyir zevki açısından, giderek temposunu arttıran bir yapım olmuş. Heyecanlı ve şaşırtıcı. Denemenizi tavsiye ederim.
3
6 ay önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
film bitince ister istemez olayın gerçekliğini aramaya koyuluyorsunuz ve harbiden de kurmaca değil yahu! şimdi bu frederic ayrı psikopat, nicholas'ın ailesi ayrı psikopat arkadaş. ha bir de frederic'in ailesine hiç değinmiyim,sen kendin gibi psikopatı nerden buldun da evlendin;şimdi bunun çocuklar da psikopatlıkta yarışıyordur. olanları böyle gülümseyerek anlatırken çocuklarını hiç mi düşünmüyorsun be adam. müge anlı'ya çevirdi adam beni. sinirlerim bozuldu. ayrıca 6 yıl nedir hocam. gerçi nicholas'ın ailesi de pek şikayetçi değil durumdan. ne aşağı tükürebiliyosun ne yukarı ama iki taraf da tükürüğü hak ediyor sanırım. müge anlı severler izlesin,anneme izleteceğim ben en kısa zamanda :)
1
1 yıl önce
Mr.V profil resmi
Mr.V
Gerçekten ilginç sonu açık uçlu biten bir filmdi.
0
1 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
böyle şeyler filmlerde olur demeyin.. belgsellerde de var. izleyin, gerçeğin nasıl kurgudan daha şaşırtıcı olabiliceğini görün.. bu arada, bana kalırsa
3
2 yıldan fazla önce
umutgokgul profil resmi
umutgokgul
tek kelimeyle süperdi, belgesel tarzı olduğu için başta ön yargılıydım hatta yarısında bırakmaya karar verdim ama ikinci yarısı beni dehşet içinde bıraktı
0
2 yıldan fazla önce
dogukan.e profil resmi
dogukan.e
Bu bir belgesel.Ama önyargıyla yaklaşmayın.Bir çok hollywood geriliminden iyidir.Canlandırma ve röportajlar harika bir kurguyla yapılmış.
Gerer,şok eder,düşündürür.Bir belgeselden çok daha fazlası bir film.
0
neredeyse 3 yıl önce
potakal profil resmi
potakal
Film bittikten sonra da yaşıyorsunuz filmi, tedirgin, kararsizca. Yaşanmış bir olay olduğu gerçeği de girince işin içine, nereden tutsaniz elinizde kalıyor. Her yönüyle başarılı buldum. Film dediğin hissettirir, bu film işte, bunu çok iyi yapiyor.
4
3 yıl önce

The Imposter filmini beğenenler

The Imposter filmi hakkında ilgi çekici içerikler