Hayat Avcisi (The Imposter) (2012) afişi

Hayat Avcisi (2012)
The Imposter

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
99 dakika
TabuttaRovasata Frédéric, 16 yaşında iken Amerikalı bir ailenin kapısını çalar. Aile bundan 3 sene önce çocuklarını kaybetmiş ve ondan umudunu kesmiştir. Frédéric ise onlara 3 yıl aradan sonra geri geldiğini ve oğulları olduğunu söyler. Fakat bazı farklılıklar zamanla göze çarpar: konuşması Fransız aksanına dönmüştür ve göz rengi de değişmiştir? Frédéric Bourdin adlı bir Fransız gencinin 1997 yılında yaptığı ve literatüre geçen oldukça ilginç bir olayı anlatan yapım, biyografi – belgesel türünde.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Vay canına! İnsanlar neler yaşıyor, hayret ediyorum. Gerçek bir olay olmasaydı, konusunun orjinalliğini över dururdum ama şimdi işler değişti. Hal böyleyken, ne başını, ne ortasını, ne de sonunu eleştirebiliyorsunuz. Çünkü olaylar tam olarak bu şekilde gelişmiş. Seyir zevki açısından, giderek temposunu arttıran bir yapım olmuş. Heyecanlı ve şaşırtıcı. Denemenizi tavsiye ederim.
3
5 gün önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
film bitince ister istemez olayın gerçekliğini aramaya koyuluyorsunuz ve harbiden de kurmaca değil yahu! şimdi bu frederic ayrı psikopat, nicholas'ın ailesi ayrı psikopat arkadaş. ha bir de frederic'in ailesine hiç değinmiyim,sen kendin gibi psikopatı nerden buldun da evlendin;şimdi bunun çocuklar da psikopatlıkta yarışıyordur. olanları böyle gülümseyerek anlatırken çocuklarını hiç mi düşünmüyorsun be adam. müge anlı'ya çevirdi adam beni. sinirlerim bozuldu. ayrıca 6 yıl nedir hocam. gerçi nicholas'ın ailesi de pek şikayetçi değil durumdan. ne aşağı tükürebiliyosun ne yukarı ama iki taraf da tükürüğü hak ediyor sanırım. müge anlı severler izlesin,anneme izleteceğim ben en kısa zamanda :)
1
8 ay önce
Mr.V profil resmi
Mr.V
Gerçekten ilginç sonu açık uçlu biten bir filmdi.
0
11 ay önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
böyle şeyler filmlerde olur demeyin.. belgsellerde de var. izleyin, gerçeğin nasıl kurgudan daha şaşırtıcı olabiliceğini görün.. bu arada, bana kalırsa
3
2 yıl önce
umutgokgul profil resmi
umutgokgul
tek kelimeyle süperdi, belgesel tarzı olduğu için başta ön yargılıydım hatta yarısında bırakmaya karar verdim ama ikinci yarısı beni dehşet içinde bıraktı
0
2 yıl önce
dogukan.e profil resmi
dogukan.e
Bu bir belgesel.Ama önyargıyla yaklaşmayın.Bir çok hollywood geriliminden iyidir.Canlandırma ve röportajlar harika bir kurguyla yapılmış.
Gerer,şok eder,düşündürür.Bir belgeselden çok daha fazlası bir film.
0
2 yıldan fazla önce
potakal profil resmi
potakal
Film bittikten sonra da yaşıyorsunuz filmi, tedirgin, kararsizca. Yaşanmış bir olay olduğu gerçeği de girince işin içine, nerden tutsaniz elinizde kalıyor. Her yönüyle başarılı buldum. Film dediğin hissettirir, bu film işte, bunu çok iyi yapiyor.
4
2 yıldan fazla önce

The Imposter filmini beğenenler

The Imposter filmini izlemek isteyenler

The Imposter filmini içeren raflar

The Imposter filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön