Yalanin Icadi (The Invention of Lying) (2009) afişi

Yalanin Icadi (2009)
The Invention of Lying

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 6.2 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
100 dakika
starch Politikacısından reklamcısına herkesin aklındakini doğru olarak söylediği bir gerçeklik düşünün. Ve o gerçeklikte ezik bir adam olan Mark, yalan söyleyebilmeyi keşfeder.
Middle before

Yorumlar

bahmetp profil resmi
bahmetp
Söyleyemeyip hepimizin farkında olduğu şeyler çok iyi işlenmiş.
11 gün önce
kenann profil resmi
kenann
farklı tarzda fena olmayan bir film ;) gerçekten güzel bir konusu var, güzel başlıyor ama sonlara doğru biraz akıcılığını kaybediyor. pişman olmazsınız :)
1 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ne güzel konu, yorumlar kötü, beklentimi de düşük tuttum mu filmi severim bence dedim.Gerçekten başta güzeldi, bir kaç yerde sağlam da güldüm ama maalesef devamı çok zorlama olmuş. Çıldırtan mantık hataları, başrol oyuncusunun başarılı ama boğucu oyunculuğu ve filmin giderek romantik komediye dönmesi oldukça rahatsız ediciydi. Ayrıca bu filmin adı bence "The Invention of Religion "olmalıydı. Çünkü en çok din kavramıyla uğraşmışlar. Sırf konusu hatırına kara listeye almayacağım.
1 yıldan fazla önce
cngz profil resmi
cngz
İyi bir konuya sahipken orta halli bir film çıkarılmış, yazık olmuş. Mevcut sistemde ihtiyaçlarını karşılayamama durumu üzerine herkesten farklı olarak insanların inanma yetisiyle oynayabileceğini farkeden birinin Dünyadaki dinlerde ortak olan durumlar üzerine mizahi bir bakış açısıyla çekilen filmdir. Tavsiye
1 yıldan fazla önce
Artemisia profil resmi
Artemisia
Basit, gereksiz, zaman kaybı. Herkesin IQ'su sanki 90'ın altındaymış gibi davranıyorlar, yalan söylemeni anlarım da, birazdan dünyanın sonu gelecek diyor hakkaten mi yaa modundalar, absürd komedi desem o da değil. Yalanın İcadı yerine 'Aptallığın Sınırsızlığı' koyulabilirmiş filmin ismi. Güzel olan tek şey başroldeki aktörün ingilizce aksanıydı.
neredeyse 2 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Şunu anladım ki eğer devamlı gerçekleri söylesek durum fazlasıyla rahatsız edici olabiliyor... Yalan dünyada yaşayıp gidiyoruz işte... Liar Liar ın kalitesine erişemese de güzel film olmuş... Sıradanlıktan uzak farklı bir konunun işlenmiş olması bence bu filmi özel yapıyor...
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
burcsttan sonra ne yazsam yalan olur. Felsefik ve sorgulatıcı konusu ilginçti. Bunun yanısıra beni filmin başlarında rahatsız eden kısımlar oldu. Yalan söylememek başka şey, karşındaki insan hakkındaki düşüncelerini hiç gereği yokken yüzüne söylemek başka şey. Hangi garson masadaki çiftin bayan olanına çok güzelsin diyebilir ki. Bu, yalanın bilinmediği devirde de olmazdı, şimdi de olmaz..
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Yalanın kalp kırdığı dünya yerine herkesin doğruyu söylediği ama yine herkesin kalbinin kırıldığı bi dünya görüyoruz filmde.Yalanla nezaket arasındaki ince çizgide durmak ne kadar zor.Belki geçmişte de insanlar,yalanı keşfetmeden önce bu kadar safça birbirlerine inanıyorlardı.Bunun güzelliğini de kötülüğünü de yaşadılar; aynı yalanın keşfinden sonra olduğu gibi..Bu anlamda, filmde yalan ve gerçeğin ironisi çok güzel aktarılmış.Ayrıca farklı birçok konuda düşünmeye sevkeden bir film olmuş. Gerçekten çok beğendim .
2 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
Hikaye ve kurguladığı dünya değişik ama film sıkıcılığının önüne geçememiş. Tamam sonuna kadar izlettirdi ama sönüktü ve sıkıcıydı.
2 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
çok güzel bir filmdi çok ilginç düşündürücü sorgulayıcı temeli olan aynı zsamanda güzel vakit geçirdiğim izlenmesi gerektiğini düşündüğüm bir film. burcst sayende çok güzel bir film izledim teşekkürleeer :)
2 yıldan fazla önce
Persona profil resmi
Persona
Yalanın gerçek olan ile ilişkisini sanatın yani bir metefor olarak Tanrı'ının varlığının aslında tamamen bir yalan olduğu gerçeğini göstermekte. Yalan ile gerçeğin birlik ve içi içeliği kendisini göstermekte. Aslında gerçekliğin tamamen kendi içerisinde kendini inkar eden bir gerçeklik olduğunu yani gerçekliğin aslında gerçek olmayan olduğunu vurgulamaktadır. İşte gerçek bu yüzden gerçek bir yalandır. Söylemini taşımaktadır.
3 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Bana kalırsa filmin en eğlenceli yönü Rob Lowe ve canlandırdığı karakter. Kıymeti bilinmemiş filmlerden... Yalanın olmadığı bir dünya düşününü ve herkesin bizim hep kaçtığımız doğruları söylediği ama bunun son derece normal karşılandığı... Ricky Gervais'in üstün zekasının elinden çıkma bu komedi filmi yalansız bir dünya nasıl olur sorusunun yanında aslında yalanın gerekli olup olmadığını da eğlenceli bir şekilde cevaplıyor. Keyifli bir akşam geçirmek isteyenler başta olmak üzere kaçırılmaması gereken bir seyirlik
4 yıldan fazla önce

The Invention of Lying filmini beğenenler

The Invention of Lying filmini içeren raflar

The Invention of Lying filmi hakkında ilgi çekici içerikler