Yalanin Icadi (The Invention of Lying) (2009)

Yalanin Icadi (2009)
The Invention of Lying

Puan Like 5.9 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
100 dakika
starch Politikacısından reklamcısına herkesin aklındakini doğru olarak söylediği bir gerçeklik düşünün. Ve o gerçeklikte ezik bir adam olan Mark, yalan söyleyebilmeyi keşfeder.

Yorumlar

BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Konusuna aldanıp izledim. Fikir güzel ama işleniş kötü bence. Güzel başlayıp tamamen saçma sapan bir hal aldı benim için. Özellikle din konusuna bu kadar girmeleri beni oldukça rahatsız etti. Bunu görmezden gelsem bile bazı olayların saçmalıkları da çok fazla göze batıyordu. Nefret etmedim. İzlenir mi ? İzlenir. Ama biraz kafam dağılsın güleyim diye açtığım filmden bir iki gülümse dışında bir şey alamadım malesef. Bu yüzden de beğenmedim. 4.5/10
3 ay önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
Söyleyemeyip hepimizin farkında olduğu şeyler çok iyi işlenmiş.
7 ay önce
kenann profil resmi
kenann
farklı tarzda fena olmayan bir film ;) gerçekten güzel bir konusu var, güzel başlıyor ama sonlara doğru biraz akıcılığını kaybediyor. pişman olmazsınız :)
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ne güzel konu, yorumlar kötü, beklentimi de düşük tuttum mu filmi severim bence dedim.Gerçekten başta güzeldi, bir kaç yerde sağlam da güldüm ama maalesef devamı çok zorlama olmuş. Çıldırtan mantık hataları, başrol oyuncusunun başarılı ama boğucu oyunculuğu ve filmin giderek romantik komediye dönmesi oldukça rahatsız ediciydi. Ayrıca bu filmin adı bence "The Invention of Religion "olmalıydı. Çünkü en çok din kavramıyla uğraşmışlar. Sırf konusu hatırına kara listeye almayacağım.
neredeyse 2 yıl önce
cngz profil resmi
cngz
İyi bir konuya sahipken orta halli bir film çıkarılmış, yazık olmuş. Mevcut sistemde ihtiyaçlarını karşılayamama durumu üzerine herkesten farklı olarak insanların inanma yetisiyle oynayabileceğini farkeden birinin Dünyadaki dinlerde ortak olan durumlar üzerine mizahi bir bakış açısıyla çekilen filmdir. Tavsiye
2 yıl önce
Artemisia profil resmi
Artemisia
Basit, gereksiz, zaman kaybı. Herkesin IQ'su sanki 90'ın altındaymış gibi davranıyorlar, yalan söylemeni anlarım da, birazdan dünyanın sonu gelecek diyor hakkaten mi yaa modundalar, absürd komedi desem o da değil. Yalanın İcadı yerine 'Aptallığın Sınırsızlığı' koyulabilirmiş filmin ismi. Güzel olan tek şey başroldeki aktörün ingilizce aksanıydı.
2 yıldan fazla önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Şunu anladım ki eğer devamlı gerçekleri söylesek durum fazlasıyla rahatsız edici olabiliyor... Yalan dünyada yaşayıp gidiyoruz işte... Liar Liar ın kalitesine erişemese de güzel film olmuş... Sıradanlıktan uzak farklı bir konunun işlenmiş olması bence bu filmi özel yapıyor...
neredeyse 3 yıl önce
starch profil resmi
starch
burcsttan sonra ne yazsam yalan olur. Felsefik ve sorgulatıcı konusu ilginçti. Bunun yanısıra beni filmin başlarında rahatsız eden kısımlar oldu. Yalan söylememek başka şey, karşındaki insan hakkındaki düşüncelerini hiç gereği yokken yüzüne söylemek başka şey. Hangi garson masadaki çiftin bayan olanına çok güzelsin diyebilir ki. Bu, yalanın bilinmediği devirde de olmazdı, şimdi de olmaz..
neredeyse 3 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Yalanın kalp kırdığı dünya yerine herkesin doğruyu söylediği ama yine herkesin kalbinin kırıldığı bi dünya görüyoruz filmde.Yalanla nezaket arasındaki ince çizgide durmak ne kadar zor.Belki geçmişte de insanlar,yalanı keşfetmeden önce bu kadar safça birbirlerine inanıyorlardı.Bunun güzelliğini de kötülüğünü de yaşadılar; aynı yalanın keşfinden sonra olduğu gibi..Bu anlamda, filmde yalan ve gerçeğin ironisi çok güzel aktarılmış.Ayrıca farklı birçok konuda düşünmeye sevkeden bir film olmuş. Gerçekten çok beğendim .
neredeyse 3 yıl önce
gangrel profil resmi
gangrel
Hikaye ve kurguladığı dünya değişik ama film sıkıcılığının önüne geçememiş. Tamam sonuna kadar izlettirdi ama sönüktü ve sıkıcıydı.
neredeyse 3 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
çok güzel bir filmdi çok ilginç düşündürücü sorgulayıcı temeli olan aynı zsamanda güzel vakit geçirdiğim izlenmesi gerektiğini düşündüğüm bir film. burcst sayende çok güzel bir film izledim teşekkürleeer :)
neredeyse 3 yıl önce
Persona profil resmi
Persona
Yalanın gerçek olan ile ilişkisini sanatın yani bir metefor olarak Tanrı'ının varlığının aslında tamamen bir yalan olduğu gerçeğini göstermekte. Yalan ile gerçeğin birlik ve içi içeliği kendisini göstermekte. Aslında gerçekliğin tamamen kendi içerisinde kendini inkar eden bir gerçeklik olduğunu yani gerçekliğin aslında gerçek olmayan olduğunu vurgulamaktadır. İşte gerçek bu yüzden gerçek bir yalandır. Söylemini taşımaktadır.
4 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Bana kalırsa filmin en eğlenceli yönü Rob Lowe ve canlandırdığı karakter. Kıymeti bilinmemiş filmlerden... Yalanın olmadığı bir dünya düşününü ve herkesin bizim hep kaçtığımız doğruları söylediği ama bunun son derece normal karşılandığı... Ricky Gervais'in üstün zekasının elinden çıkma bu komedi filmi yalansız bir dünya nasıl olur sorusunun yanında aslında yalanın gerekli olup olmadığını da eğlenceli bir şekilde cevaplıyor. Keyifli bir akşam geçirmek isteyenler başta olmak üzere kaçırılmaması gereken bir seyirlik
neredeyse 5 yıl önce

The Invention of Lying filmini beğenenler

The Invention of Lying filmini içeren raflar

The Invention of Lying filmi hakkında ilgi çekici içerikler