Ada (The Island) (2005) afişi

Ada (2005)
The Island

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
136 dakika
TAGUT Lincoln Six-Echo (McGregor) ve Jordan Two-Delta (Johansson), 21. yüzyılın ortalarında, dışarıya kapalı yer altında bir tesiste yaşayan yüzlerce kişiden ikisidir. Dikkatle kontrol edilen bu tesisin tüm sakinleri gibi, günlük hayatlarındaki her şey, sözde kendi iyilikleri için, kontrol edilmektedir. Buradan çıkmanın tek yolu, ve herkesin ortak umudu; çekilişle “Ada”ya gitmek için seçilmektir. Orası, raporlara göre, dünyada meydana gelen ve tesis sakinleri hariç gezegendeki herkesin canını alan ekolojik felaketten geriye kalan tek temiz ve yaşanılabilir karaparçasıdır (ada). Son zamanlarda açıklanamayan rüyalar gören Lincoln huzursuzdur ve hayatındaki kısıtlamaları gün geçtikçe daha çok sorgulamaya başlamıştır. Ama büyüyen merakının onu sürükleyeceği korkunç gerçeğe hiç hazırlıklı değildir. Genç adam varlığıyla ilgili her şeyin bir yalan, Ada’nın acımasız bir aldatmaca, ve kendi ve Jordan’ınki de dahil olmak üzere herkesin ölüsünün aslında dirisinden daha değerli olduğunu öğrenir. Zamanları daralmakta olduğu için, Lincoln ve Jordan bildikleri tek dünyadan (120 milyar $'lık klon tesisden) cesurca kaçarlar. Yeryüzüne çıkıp, tesisin kontrolünden kaçınca, aralarındaki çocuksu ilişki yerini yetişkin ilişkisine bırakır. Fakat peşlerinde kendilerini amansızca takip eden tesisin taşeron güvenlik güçlerinden kaçmak, Lincoln ve Jordan’ın öncelikli hedefidir.Amaçları ise: Yaşamak ve yaşatmaktır!

Yorumlar

Brook profil resmi
Brook
Harika bir filmdi. Bu denli iyi olacağını düşünmemiştim :) İnsanlar yaşamak için her şeyi yapmaya hazır olduğu sürece kendi sonlarına bir adım daha atmış olmaya devam edeceklerdir. Teknoloji ilerledikçe insanlık kesinlikle gerilemektedir. Son zamanlarda çıkan bu tarz filmler ya da diziler kimleri neye hazırlamak amaçlı bilemem ama durum pek iç açıcı değil. Hayırlısı be :D
Bu arada;
6
8 ay önce
burcst profil resmi
burcst
İzlediğim en iyi bilim kurgulardan biri diyebilirim.Gerçekten çok sürükleyici.Benzer tarzda filmler olsa da bu film bence oldukça özgün.Yorumlarda mantık hatalarından bahsedilmiş ama ben mantık hatası göremedim aksine bana çok mantıklı geldi; detayları çok iyi düşünülmüş,kendini adım adım ortaya çıkaran başarılı bir film. Ayrıca aksiyon sevmeyen ben aksiyon sahnelerini bile heyecanla izledim.Oyunculara diyecek söz bulamıyorum Ewan'ı zaten severim Scarlett'i hiç sevmem çünkü çok kıskanıyorum :) ama burda onu da sevdim,itiraf etmeliyim.Neden daha önce izlememişim diyorum..şiddetle tavsiye ediyorum.
10
11 ay önce
starch profil resmi
starch
Ne zamandır böylesi bir aksiyon filmi izlememiştim. Fikir, senaryo, çekimler harikaydı. Ewan ve Scarletti de severim. Çok beğendim.
11
11 ay önce
Berkantk profil resmi
Berkantk
Film gayet sürükleyici ama abartıldığı kadar muhteşem değil. Dikkatli bir izleyiciyseniz senaryonun ne kadar üstün körü yapıldığını ve klişelerde boğulduğunu görürsünüz. Diğer ütopik filmlerden çok da farklı değil ama diğerlerine nazaran daha fazla mantık hatası var.
İzlenebilir
1
1 yıl önce
mels profil resmi
mels
Çok iyi bir filmdi gerçekten. Mazerunner tarzı olmuş, ya da daha doğrusu Mazerunner bu filmden esinlenmiş olabilir. :) Evet bir kaç tane mantık hatası var ama çok göze batmıyor. Eğer bilimkurgu-aksiyon tarzı bir film izlemek istiyorsanız bu film on numara beş yıldız. :D
4
1 yıldan fazla önce
Turkeywood profil resmi
Turkeywood
Son zamanlarda bu tarz filmlr tutuluyor.Labirent filmini hatırlattı devamı gelirse izlenilir güzeldi.
5
1 yıldan fazla önce
springwhite profil resmi
springwhite
bu kadar güzel bir film olmasına rağmen sosyal içerikli sitelerde yayınlanan film listelerinin hiç birinde bulunmaması çok ilginç :(
1
1 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
BENZERLERİ OLSA DA BU GÜZEL. Çok eski bir filmde hatta, günümüze göre bst kalabilecek tekniklerle çok yakın bir senaryo var...'Ada' da oyuncuların görsellikleri daha ön plana çıkmış. Mekan ve efektler daha yeni tabi...Güzel bir film denebilir.
0
2 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
bana portal oyununu hatırlattı :)
0
2 yıldan fazla önce
scrscream profil resmi
scrscream
Çok güzel filmdi ben çok beğendim tavsiye ederim.
1
2 yıldan fazla önce
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
Bu tür sevenler düşünmeden izlesin..
0
2 yıldan fazla önce
Egotastic profil resmi
Egotastic
Gelecek senaryolarına yönelik kurgusu güzel
1
neredeyse 3 yıl önce
furkandr profil resmi
furkandr
güzeldi
0
neredeyse 3 yıl önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
farklı ve güzel bir kurguydu. daha filmin başında görsel açıdan etkilenmeye başladım bile. efektler gerçekten çok iyiydi aynı şekilde oyunculuklar da öyle. keşke bu zamana kadar izleseydim dedirtti. bilim kurgu sevenlere kesinlikle tavsiye ederim.
0
3 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
değişik konusuyla sonradan artan temposuyla izlenebilir bir film..
0
3 yıl önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Ne kadar bilim kurgu gibi dursa da olmamasına yasalar dışında bir engeli olmayan tek solukta izlenecek bir film,tavsiye edilir...
0
3 yıldan fazla önce

The Island filmini beğenenler

The Island filmini izlemek isteyenler

The Island filmini içeren raflar

The Island filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön