Ada (The Island) (2005)

Ada (2005)The Island

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
136 dakika
428
24
1506
174
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
zaten yılına göre düşününce de gayet güzel bir film , konusu çok güzel , tabi şu anda benzeri bir sürü konu ortaya çıktı , o yüzden filmin yapım tarihini ele almakçok önemli
error_outline
4 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Farklı bir bilim kurgu aksiyon filmi. Güzeldi.
error_outline
8 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Bir labirentin içine düşüp çıkış yolu aramak gibi bir film. Aksiyon dolu sahneleriyle de gayet doyurucu. Tempo müthiş, oyunculuk ise yerli yerinde.
error_outline
9 ay önce
buffy profil fotoğrafı
buffy
2005 yılına göre çok ileride bir filmdi, nasıl bunca zaman farketmemişim dediğim bilim kurgu, aksiyon ve orjinallik olarak çok başarılı bir yapım. Uzun bir film olmasına rağmen her sahnesi dolu dolu ve akıcı, şuan ki efekt ve kalite de tekrar çekilse keşke, eskiden ne kadar iyi fikirler varmış. Bayıldım.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
harika bir film.. değişik ve bol aksiyonlu.. filme puanım : 10 üzerinden 8
error_outline
2 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Harika bir filmdi. Bu denli iyi olacağını düşünmemiştim :) İnsanlar yaşamak için her şeyi yapmaya hazır olduğu sürece kendi sonlarına bir adım daha atmış olmaya devam edeceklerdir. Teknoloji ilerledikçe insanlık kesinlikle gerilemektedir. Son zamanlarda çıkan bu tarz filmler ya da diziler kimleri neye hazırlamak amaçlı bilemem ama durum pek iç açıcı değil. Hayırlısı be :D
Bu arada;
error_outline
6 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
İzlediğim en iyi bilim kurgulardan biri diyebilirim.Gerçekten çok sürükleyici.Benzer tarzda filmler olsa da bu film bence oldukça özgün.Yorumlarda mantık hatalarından bahsedilmiş ama ben mantık hatası göremedim aksine bana çok mantıklı geldi; detayları çok iyi düşünülmüş,kendini adım adım ortaya çıkaran başarılı bir film. Ayrıca aksiyon sevmeyen ben aksiyon sahnelerini bile heyecanla izledim.Oyunculara diyecek söz bulamıyorum Ewan'ı zaten severim Scarlett'i hiç sevmem çünkü çok kıskanıyorum :) ama burda onu da sevdim,itiraf etmeliyim.Neden daha önce izlememişim diyorum..şiddetle tavsiye ediyorum.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Ne zamandır böylesi bir aksiyon filmi izlememiştim. Fikir, senaryo, çekimler harikaydı. Ewan ve Scarletti de severim. Çok beğendim.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Berkantk profil fotoğrafı
Berkantk
Film gayet sürükleyici ama abartıldığı kadar muhteşem değil. Dikkatli bir izleyiciyseniz senaryonun ne kadar üstün körü yapıldığını ve klişelerde boğulduğunu görürsünüz. Diğer ütopik filmlerden çok da farklı değil ama diğerlerine nazaran daha fazla mantık hatası var.
İzlenebilir
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Çok iyi bir filmdi gerçekten. Mazerunner tarzı olmuş, ya da daha doğrusu Mazerunner bu filmden esinlenmiş olabilir. :) Evet bir kaç tane mantık hatası var ama çok göze batmıyor. Eğer bilimkurgu-aksiyon tarzı bir film izlemek istiyorsanız bu film on numara beş yıldız. :D
error_outline
7 yıldan fazla önce
Turkeywood profil fotoğrafı
Turkeywood
Son zamanlarda bu tarz filmlr tutuluyor.Labirent filmini hatırlattı devamı gelirse izlenilir güzeldi.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Autumn profil fotoğrafı
Autumn
bu kadar güzel bir film olmasına rağmen sosyal içerikli sitelerde yayınlanan film listelerinin hiç birinde bulunmaması çok ilginç :(
error_outline
7 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
BENZERLERİ OLSA DA BU GÜZEL. Çok eski bir filmde hatta, günümüze göre bst kalabilecek tekniklerle çok yakın bir senaryo var...'Ada' da oyuncuların görsellikleri daha ön plana çıkmış. Mekan ve efektler daha yeni tabi...Güzel bir film denebilir.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
atillalkan profil fotoğrafı
atillalkan
bana portal oyununu hatırlattı :)
error_outline
8 yıldan fazla önce
scrscream profil fotoğrafı
scrscream
Çok güzel filmdi ben çok beğendim tavsiye ederim.
error_outline
8 yıldan fazla önce