The Karate Kid (1984)

The Karate Kid (1984)

Puan 7.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Huzur, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
126 dakika
105
3
547
33
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Cilala parlat efsanesinin ilk filmini izlemek güzeldi.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Serinin ilk filmi gayet güzeldi. Anlamlı bir olay örgüsü var ki sonradan seriye devam ettiğinizde yavaş yavaş çocukla birlikte siz de gelişiyorsunuz sanki :) İzleyin yahu hala izlemediyseniz. Pekiştirme amaçlı arada izleniyor yani :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
yigidoo profil fotoğrafı
yigidoo
izleyin izlettirin !
error_outline
7 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil fotoğrafı
MinDFoRCe
''Aptal insanlar hayatın gerçeğidir.Kazan ya da kaybet, önemli değil. iyi dövüş ve saygı duyulsun'', ''intikam istersen mezarını kazmaya başla.'' gibi güzel enstantaneler barındıran, kaba güce karşı bilginin-zekanın gerçek karate olduğunu vurgulayan, bir kuşak için efsane sayılan, verdiği dersler ve savunma sanatlarının incelikleri ile öne çıkan güzel film..
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Babasının ölümünden sonra Daniel annesi ile Newark'tan New Jersey'e taşınmıştır. Kaldıkları yerde kibar Okinawalı Bay Miagi ile tanışacaktır. Okuldan yeni arkadaşı Ali Mills ile kumsalda gezerken onun eski erkek arkadaşı ve Cobra karate okulunun en iyi öğrencisi Johnny ile başını belaya sokar. Bu çekişme ile süregelen olaylar sonucunda bir gün Daniel Johnny ve onun karate okulu arkadaşları tarafından dövülürken Bay Miagi'nin onu kurtarmasına kadar giden bir süreci başlatır. Miagi ilk sefer Daniel'ın onun sensei olması isteğini reddedecektir. Fakat Johnny ve arkadaşlarının intikam isteği üzerine onun hocası olmayı kabul eder.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce