The Karate Kid Part II (1986) afişi

The Karate Kid Part II (1986)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
113 dakika

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Film Daniel'den çok Miyahi ustanın hayatına ve karatenin derinliklerine odaklanıyor. Filmde bir çok ders verici sözler var. Yine güzeldi.
2
8 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Serinin ikinci filmidir. Usta'nın hayatı ön planda olsa da öğrenecek şeyler hiç bitmez. Güzeldi durgun gelebilir ama seri olarak düşünün izlerken. :)
2
2 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
2.seride miyagi'nin hikayesi baskın çıkıyor filmin sonuna kadar. ama sonda yine larusso'nun birebir dövüşünü izleyeceğiz. bu filmde hem arkasından hem de yüzüne karşı korkak denen miyaginin(dövüşmeye yanaşmadığı için) sakin kalışını takdirle izliyoruz. çoğu insanın yapamayacağı derecede olgunluk gerektiren bir tavır. zaten karate kid serisini kuru bir macera olarak izleyen bir insan sıradan bir filmden ötesini bulamayacaktır. oysa çeşitli dersler ve stefan zweig'ın da dediği gibi; ''insanlığın yıldızının parladığı anlar'' ile örülü bu film çocuk yaşta onu izleyen ve biraz zihni açık her gence çok şey katmıştır. mesele birini öldürebileceği yerde öldürmeyen miyagi gerekçesini şöyle açıklıyor: ''kalbinde merhamet olmayan insan için yaşamak ölümden daha büyük bir cezadır.'', fiimden süzdüğüm diğer alıntılar şöyle: ''Kim güçlü önemli değil. Önemli olan kim akıllı.'', ''Tutkularının prensiplerinin önüne geçmesine aslsa izin verme.kazansan bile kaybedersin'', ''hayatın rayından çıktığını hissettiğin zamanlarda, hayatın temellerine dön.'', ''bazen kalbin bildiğini kafa unutur.'', ''yalan, ancak insan inanmak isterse gerçeğe dönüşür.'', ''asla bir hanımı bekletme.'', ''karate yalnızca savunma amacıyla kullanılır.'' efsanenin 2.filmi sernaryo açısından bana ilkinden daha zayıf gelse de,ilkine göre dövüş sanatlarına ve onun felsefesine daha çok odaklanmış ve daha içi dolu bir yapıda..belki de dövüş sanatları konusunda kendide çaba göstermiş bizim gibi insanlar için böyle birazda...
3
3 yıldan fazla önce

The Karate Kid Part II filmini beğenenler

The Karate Kid Part II filmi hakkında ilgi çekici içerikler