Kutsal Geyiğin Ölümü (The Killing of a Sacred Deer) (2017)

Kutsal Geyiğin Ölümü (2017)The Killing of a Sacred Deer

Puan 8.4 (30 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Psikoloji, Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İrlanda
Süre
121 dakika
87
4
180
86
kallehari profil resmi
kallehari
Lanthimos gerçekten iyi bir gözlemci.dogtooth'ta olduğu gibi gene aile kavramı ve hegomani çarpıcı bir şekilde işlenmiş, adalet kavramının mitolojiyle harmanlanması görünürlüğünü biraz gizlese de, güzel diyaloglar var, özellikle Kim karakterinin vuku bulacak olayları kabullenmesinden sonra öldürülecek olan aile bireyi üzerine babasıyla yaptığı konuşma: muazzam. Dogtooth'ta da böyle çarpılmıştım, sonrasında Lanthimos'un senaryosundan etkilendiği Meksika filmini izleyince bir hayli şaşırdım. gayet başarılı bir yapım, masumluğu üzerine kuşku ihtimali asla vermediğimiz ''kurumların'' samimiyeti eleştirisi çok başarılı, ahlak ve vicdan tanımlarımız yerden yere vurulmuş, yaşamda kal dürtüsü ve verimli döl-ilerleyebilecek olan form kıstası; koşulsuz (!) diye tanımlanan aile sevgisi duygusunun ne kadar evrimsel olduğunu gözler önüne seriyor.,
report_problem
1 yıldan fazla önce
tugced profil resmi
tugced
Yani güldürücü bi tarafı var örneğin ilkokulda Ingilizce dersinde hoca birbirimizle konuşma uyulamaları yapardı aynı onun gibiydi diyaloglar o yüzden kapatamadım sanırım :D hem izlettiriyor hem de sağ sola baktırıyor tamamiyle içine gömülemiyorsun ya da ben öyle hissettim bilemiyorum zaman olarakta evet gereksiz detaylardan dolayı 2 saat fazlaydı ama onun haricinde ilgisini çeken izleyebilir.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
İlişkilendirildiği mitolojik hikaye ile ilişkisini çok üstü kapalı ve zorlama buldum. Martin karakterinin eylemlerindeki motivasyon ortadaydı ama “mitolojik tanrısallığının” zemini yoktu ki çok ama çok büyük bir eksik. Her ne kadar müzik ve görüntü gergin bir ortam yaratsa da, özellikle Martin karakterinin zeminsizliği filmi benim için etkisiz kıldı. Zayıftı.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
evet çok kötü değil. senaryosu daha çok kuzey avrupa sineması kıvamında, belli bi azınlığın dilinden düşürmediği ama çok kişi tarafından bilinmeyenlerden.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
saçma sapan bir film.. sırf değişik bir film çıkaracağız diye saçmalamışlar.. konu çok havada kaldı.. bazı şeylere doğru düzgün açıklık bile getirmediler.. boş bir film.. ilk dakikaları ilgi çekici olsa da ilerleyen dakikalarda sıkılmaya başladım.. süresi de gereksiz uzun.. ve çok yavaş ilerliyor hadi artık sadede gelin sonunu açıklayın sonunda ne olacak acaba diye düşünürken saçma salak bir şekilde bitti.. colin farrell ve nicole kidman oynuyor diyede filmi beğenecek değilim.. kısacası filmi beğenmedim.. puanım : 5.5
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
GamerPC16 profil resmi
GamerPC16
Şu vakte kadar birçok farklı türde oyuncunun yönetmenin filmini izledim. İzlemek için vakit öldürmek için değil anlayarak en azından anlamaya çalışarak. Fakat hayatımda böyle bir film izlemedim.. Bence harikaydı.. Normalde filmleri giriş ila gelişme arasında bir vakitte çözerim. Fakat bu filmi sonu geldi izledim bitirdim hala kör noktalar var.. Buda biraz sinir bozucu diğer izlediğim filmlere hakaret gibi oldu sanki..
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
beyincik profil resmi
beyincik
yönetmenin her filmde olduğu gibi yine basiti karmaşıklaştırma ve kulagını tersten tutma eğilimi sinir bozucu. bu adama hiç ısınamayacağım.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
The Lobster ile hayranı olduğum Colin Farrell,yine harikalar yaratmış film beni gerim gerim gerdi absürdlükten hoşlanan biri olarak son sahnelere doğru şaşkınlığımı gizleyemedim üst açının ve diğer açıların ustaca kullanışı yönetmenin mükemmelliyetçilik anlayaşını benimsediği hissini uyandırdı gerilmek isteyen gece yüksek seste izlemesi tavsiye olunur..
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Yönetmenin tarzını sevmiyorum aslında çok rahatsız edici çünkü. Yalnız bu filmi rahatsız edici sahnelerine rağmen beğendim. anlatmak istediğini izleyiciye çok başarılı bir şekilde aktarıyor. Müzikler de çok etkileyiciydi sizi daha da heyecanlandırıyor bir yandan rahatsız ediyor ve filmin içine çekiyor. Colin Farrel ve o sinir bozucu çocuğun oyunculukları muazzamdı. İzleyecekseniz sakin bir kafayla izlemenizi tavsiye ederim.
report_problem
2 yıl önce
mnvrndr profil resmi
mnvrndr
Gerilimli müzikleri,karakterlerin tuhaf ve saçma diyalogları,donuk bakışları birleşip yönetmenin söylemek istediğiyle bütünleşmiş.İzlerken sinirlerim bozuldu ama film bir şekilde kendini izlettirdi.
report_problem
2 yıl önce
starch profil resmi
starch
Filmin süresi çok uzun. Gereksiz sahneleri çıkarsak 45 dakikada biter. 2 saatim boşa gitti. Filmin yarısında yavaşlıktan uykum geldi. Konu, senaryo güzel değildi. Hoşuma giden bir kaç sahne çekimi oldu, hepsi o...
report_problem
2 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Yorgos yine yapmış yapacağını.. Oturup düşününce gerilecek, rahatsız olacak öyle matah bir konu yok ama o oyuncuların donuk bakışları mı desem tam yerinde çalan müzikleri mi desem çekim açıları mı desem bilmiyorum izlerken her yeriniz uyuşuyor. Dogthoot ne kadar mide bulandırıcıysa bu film de o kadar sinir bozucu ama benim için hepsinden önde hala Lobster var
report_problem
2 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Gizem var, gerilim fazlasıyla var, oyunculuk harika, ama bana biraz ağır geldi ...
report_problem
2 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Sıkılmadan izledim fakat yönetmenin en iyi filmi tabi ki diyemem. Colin Farrell ve Barry Keoghan'ın oyunuculukları çok iyiydi, Nicole ne yazık ki Lanthimos tarzına uyum sağlayamamış göründü bana. O rahatsız edici müzikler filmin başarılı noktalarından biriydi. Mitolojik ve felsefik yanı zaten ortada. Kısacası kesinlikle ortanın üzerinde ama muhteşem değil. İzlenebilirliği yüksek fakat yönetmenin tarzına alışık değilseniz biraz rahatsız edici. İyi seyirler...
report_problem
2 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Yorgos Lanthimo'un kafası çok başka, çok tuhaf. Yine beğendiğim bir film oldu. Farklı ve özgün bir senaryo, kusursuz oyunculuklar ve o susmak bilmeyen rahatsız edici müzikler. Güzeldi, beğendim.
report_problem
2 yıl önce