Son Düello (The Last Duel) (2021)

Son Düello (2021)The Last Duel

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
29
1
60
34
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Hikayeyi farklı bakış açılarından anlatması oldukça etkileyici. Herhangi bir noktada aklınızda soru işareti kalmıyor. Eksi olarak söyleyebileceğim çok uzun ve ağır bir temposunun olması.
error_outline
6 gün önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Dönemin ruhunu eksiksiz yansıtan ve beni derinden etkileyen bir hikayeye sahip. Herkesin kendince haklı olduğu bir davanın akıbetini ilahi güce bırakmaları ve neticesi. Adalet yerini bir şekilde buluyor işte...
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Olayı 3 farklı kişinin gözünden izlemek çok iyiydi. Ridley Scott döktürmüş. Yaşanan durum çok utandırıcı zaten, kadınların bu tarz şeylere tarihin her döneminde maruz kalması çok üzücü. Zaten kadını birey bile saymıyorlar, erkek üzerinden hakkını arıyor. O yüzden feminist mücadelenin bu zamanında yaşamak mutlu etti.
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Kendini izleten başarılı bir filmdi , hikayeyi karakter bakış açıları ile izlemek başka bir hava katıyor , iyi bir film
error_outline
3 ay önce
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
Ridley Scott tan Cennetin Krallığı tadında bir film. Enfes bir yapım. Dönem harika. Dönem yansıtması şahane.
error_outline
3 ay önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Ridley Scott zor bir şeyi başarıp bence aynı hikayeyi üç farklı gözden çok güzel anlatmış. Herkesin anlattığında en azından kendi söylediğine inandığını görebiliyorsunuz ve böyle bir şeyi çekerken izleyici sıkması da çok yüksek ihtimal. Bunun yanında olayın gerçek bir olaydan esinlenmesi ve ortaçağ atmosferini çok iyi ve doğru yansıtması filmin en büyük başarılarından. Oyunculara da diyecek bir şey yok zaten kendini kanıtlamış isimler ve burada da hakkını veriyorlar. Düşük tempoda acaba hangisi haklı diyip her izlediğine biraz hak verirken finalde ise muhteşem bir düello sahnesi izliyoruz. En büyük sorun hangisinin haklı olduğunu bilemememiz fakat olay düello olunca kazanan haklı oluyor tabiki. Yılının başarılı filmlerinden 8,5/10.
Dipnot: Filmin tarihle bağını ve gerçekliğini merak edenler Youtube'daki ''Opus Magnum 08'' videosunu izleyebilirler.
error_outline
4 ay önce
HrnOzkn profil fotoğrafı
HrnOzkn
Ortaçağ Fransa'sında ki Duello olayını anlatan hoş bir film.Tarihe göre bir sıkıntı yok olması gerektiği gibi. Senaryo da başarılı.Tarihe meraklıysanız izleyin sıkılmazsınız.
error_outline
8 ay önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Orta çağda geçen hikayede 3 farklı bakış açısıyla bir olay anlatılıyor ve sonunda hikaye bağlanıyor. Film görsel açıdan iyiydi ama bence hikaye güçlü değildi ve bu tarz filmler tekrar aynı şeyi izletiyor havasında olduğu için beni biraz sıktı. Bir de Ridley Scott filmi çok kitabına uygun çekmiş ilk kez izleyenler için herşey güzel, iyi hoş ama artık bazı şeyler çok sahte geliyor. En azından başroller tanımadık kişiler olabilirdi ya da daha fransız olabilirlerdi, bir aksan olabilirdi.
error_outline
10 ay önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Scott bu yaşında şaşırtmaya devam ediyor. Kolayına kaçmak yerine kendisininde dahil olduğu erkle yüzleşiyor. Bunu da her zamanki kalitesinden ödün vermeden gerçekleştiriyor. İki erkekten ziyade ataerkil bir toplumun ve köhneleşmiş bir inanç sisteminin arasında kalan güçlü bir kadının hikayesi...
error_outline
10 ay önce
Leon54 profil fotoğrafı
Leon54
Berbat geçen 2020 sezonundan sonra gözlerimin pası silindi. Sir Ridley yine yapmış yapacağını. 8/10
error_outline
10 ay önce