Son imparator (The Last Emperor) (1987)

Son imparator (1987)The Last Emperor

Puan 9.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Gerçekçi, Kült
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
163 dakika
67
2
174
82
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Yaşarken ölmek denilen bu olsa gerek. O kadar gerçek bir şey izliyorsunuz ki süresini bile fark etmiyorsunuz. Çok çok başarılı, hüzünlendiren, düşündüren tarihsel bir drama. ( İzlerken aklıma Osmanlı 'nın son dönemleri geldi. Teşbihte hata olmaz ? )
error_outline
2 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Vayy, her açıdan doyurucu bir film olmuş. Öğrenme ihtiyacınızı da karşılıyor, sanat arayışınıza da cevap veriyor, iyi vakit geçirtmesi de cabası.Yasak şehirde çekilmesine izin verilmesi o kadar da kolay değil, Çin hükümeti de filmin değerini önceden tahmin etmiş olmalı. Gerçekten büyük emek var filmde. 9 değil 19 Oscar alsa yetmez kanımca. Bertolucci her bir karesini titizlikle düşünmüş. Helal olsun, son zamanlarda izlediğim en iyi film olDu kendisi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
Çocukluğumun efsane filmlerinden biridir The Last Emperor. Kaç kere izledim tam hatırlayamıyorum bile ama ekranda her rastladığımda mutlaka izlerim tekrar tekrar. Çin İmparatorluğunun son hanedanı Puyi'nin biyografisi niteliğindeki film, aynı zamanda Çin İmparatorluk tarihine, siyasi ve kültürel yapısına ışık tutacak türden. Mutlaka izlenmeli.
error_outline
8 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
çin kültürüne ilgi duyanların özellikle izlemesinin gerektiği film. 10000 yıllık bir imparatorluğun son veliahtı...
error_outline
8 yıldan fazla önce
mezemorta profil fotoğrafı
mezemorta
Çin ' in son imparatoru Pu Yi ' nin biyografisi . Çin hükümetinin yasak şehir içinde çekilmesine izin verilen ilk batılı film olması gibi bir etiketi de var . Özellikle Çin medeniyetinin bilinilirliği açısından çok başarılı bir film .
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Seneler sonra tekrar izledim, tekrar beğendim. İzlenmeli..
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce