Son imparator (The Last Emperor) (1987)

Son imparator (1987)
The Last Emperor

Puan Like 9.2 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Gerçekçi, Kült
Ülke
Çin
Süresi
163 dakika
.Simurg Çin'in son imparatoru Pu Yi'nin dramatik hikayesini anlatan bir film.Yasak şehirde doğan Pu Yi birdenbire kendisini çocuk yaşta imparator olarak bulur.İngiliz bir hoca ona batı medeniyeti hakkında fikirler verir.Pu Yi büyüdükce iyi bir imparator aynı zamanda çocukluğunu ve gençliğini iyi yaşayamamış biri olur.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Vayy, her açıdan doyurucu bir film olmuş. Öğrenme ihtiyacınızı da karşılıyor, sanat arayışınıza da cevap veriyor, iyi vakit geçirtmesi de cabası.Yasak şehirde çekilmesine izin verilmesi o kadar da kolay değil, Çin hükümeti de filmin değerini önceden tahmin etmiş olmalı. Gerçekten büyük emek var filmde. 9 değil 19 Oscar alsa yetmez kanımca. Bertolucci her bir karesini titizlikle düşünmüş. Helal olsun, son zamanlarda izlediğim en iyi film olDu kendisi.
1 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Çocukluğumun efsane filmlerinden biridir The Last Emperor. Kaç kere izledim tam hatırlayamıyorum bile ama ekranda her rastladığımda mutlaka izlerim tekrar tekrar. Çin İmparatorluğunun son hanedanı Puyi'nin biyografisi niteliğindeki film, aynı zamanda Çin İmparatorluk tarihine, siyasi ve kültürel yapısına ışık tutacak türden. Mutlaka izlenmeli.
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
çin kültürüne ilgi duyanların özellikle izlemesinin gerektiği film. 10000 yıllık bir imparatorluğun son veliahtı...
4 yıldan fazla önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
Çin ' in son imparatoru Pu Yi ' nin biyografisi . Çin hükümetinin yasak şehir içinde çekilmesine izin verilen ilk batılı film olması gibi bir etiketi de var . Özellikle Çin medeniyetinin bilinilirliği açısından çok başarılı bir film .
neredeyse 5 yıl önce
starch profil resmi
starch
Seneler sonra tekrar izledim, tekrar beğendim. İzlenmeli..
5 yıl önce

The Last Emperor filmini beğenenler

The Last Emperor filmi hakkında ilgi çekici içerikler