Muhtesem kahramanlar (The League of Extraordinary Gentlemen) (2003) afişi

Muhtesem kahramanlar (2003)
The League of Extraordinary Gentlemen

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
110 dakika
Arcadia Allan Quatermain, dünya çapında, parmakla gösterilen macera tutkunlarından biri olmakla kalmayıp aynı zamanda dünyanın hiç görmediği tüm süper kahramanların dahil olduğu birliğin başında bulunmaktadır. Quatermain'in sıradışı birliğinde her biri kendine özgü güçleri ve yetenekleri ile öne çıkan Kaptan Nemo, Dracula Mina Harker, görünmez adam Rodney Skinner, Amerikan gizli servis ajanı Sawyer, Dorian Gray, Dr. Jekyll/Mr. Hyde ve birliğin esrarengiz üyesi M yer almaktadır. İnsanlığın umudu olabilecek tüm dünya liderlerinin bir araya gelerek oluşturacakları komisyonu sabote etmeyi planlayan maskeli Fantom'un planlarına engel olmak için zaman kaybetmeden Kaptan Nemo'nun olağan dışı denizaltısı Nautilus'a binerek savunma hattına, yani İtalya'nın Venedik kentine doğru yola çıkarlar. Birliğin dünyayı kurtarmak için yalnızca 90 saati vardır.

Yorumlar

KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Görsel efektleri yüzünden gözlerim kanadı resmen! Kaç yıl öncesine ait filmlerde fıstık gibi görsel efektler kullanılırken 2003 senesine ait bu filmde resmen ayıp edilmiş. Böyle ilgi çekici karakterlerle nasıl bu kadar sıkıcı bir film çekebilmişler anlamış değilim. Repliklerde gereksiz duraksamalar, şaşırtmayan aksiyonlar, aceleye getirilmiş hissiyatı uyandıran olay akışları... Ne hevesle başladım filme, tam bir fiyasko oldu benim için. Kesinlikle tavsiye etmiyorum! Benzer olayları, karakterleri ve dönemi içeren, kaliteli bir yapım izlemek isteyenleri şöyle alalım --> Penny Dreadful
5
1 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Güzel filmdi. İzlemenizi tavsiye ederim. Henüz DC filmlerinden Marvel tadı alamadım ama DC filmlerini sevmeye başladım bu bir gerçek. :)
8
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Alan Moore gibi çizgi roman dünyasının efsanelerinden birinin kaleminden çıkan aynı isimli çizgi romanın uyarlaması. Grafikleri çok yetersiz buldum. Belki günümüzde yeniden yapılsa çok daha başarılı birşeyler çıkabilir bugünki bütçelerle.
4
1 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Dorian Grey rolünde "Stuart Townsend " nasılde yakışmış role :) Bu gün tekrar izleme fırsatım oldu.. Şiddetle tavsiye edilir :)
0
2 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
İşte kendini bıktırmadan zaman zaman tekrar izlediğin filmler olur ya bu da onlardan.. ;)
6
2 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
gayet güzel sürükleyici bir film.
2
3 yıldan fazla önce

The League of Extraordinary Gentlemen filmini beğenenler

The League of Extraordinary Gentlemen filmini izlemek isteyenler

The League of Extraordinary Gentlemen filmini içeren raflar

The League of Extraordinary Gentlemen filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön