Hayat Işığım (The Light Between Oceans) (2016) afişi

Hayat Işığım (2016)
The Light Between Oceans

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.7 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Romantik
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
133 dakika
Winchester00 Tom Sherbourne, Çanakkale Savaşı'nda acı dolu dört yıl geçirdikten sonra Avustralya'ya döner ve kıyıdan yarım gün uzaklıktaki Janus Kayası'ndaki deniz fenerinde bakıcı olarak çalışmaya başlar. Genç, cesur ve sevgi dolu karısı Isabel'le evlilikleri ikisinin de kafasındaki gürültüyü susturup yıldızlar, dalgalar ve rüzgârın sesinden başka hiçbir şeyin olmadığı iki kişilik dünyalarında huzur bulmalarını sağlar. Bir gün, üç yılın ve üç düşüğün ardından, karısı bir bebeğin ağlamalarını duyar. Dalgalar, içinde genç bir adamın cesedi ile birkaç aylık bir bebeğin olduğu bir tekne getirmiştir. Çocuk özlemiyle dolu Isabel dualarının Tanrı tarafından kabul edildiğini düşünür. Yüreklerinin sesini dinleyip bebeği sahiplenmeye ve bundan kimseye bahsetmemeye karar verirler. Yıllar sonra gerçekler ortaya çıkmaya başlayınca aldıkları kararın hiç beklemedikleri sonuçları olduğunu anlarlar.

Yorumlar

nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
dram yönü ağır basan bu romantik film, kendinizi bırakırsanız, görselliği ve sade anlatımıyla sizi içine çekecektir. İçinde hüzün ve güzel duygular barındıran bu filmi izleyin. Dipnot: ben fenerde yaşama fikrini sevmediğim için sadece ikisini o adada izlerken az biraz iç sıkıntım oldu, onların yerine ben sıkıldım :)
0
5 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Her insanın deniz feneri olan bir ada da yaşama hayalide vardır. İzlerken görsellik şölenin içinde kaybolurken insanın oraya ışınlanası geliyor. Konusu hayet güzel bir film olsa da çiftin uyumu biraz bana inandırıcı gelmedi. Konusu ve görselliğin içinde huzurla kaybolmak için izleyebilirsiniz..
1
7 ay önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Çok güzel bir konuya sahip, duygulandıran bir film. Müthiş görselliğe sahip. Geçtiği yılların çok eski olması da sadelik katmış. ^^
1
12 ay önce
effigiessui profil resmi
effigiessui
Film tam olarak drama-romantik. Bu türü seviyorsanız çok sıkılacağınızı düşünmüyorum. Ben fassbender-vikander uyumunu merak ettiğim için izledim direk :D En çok sevdiğim kısım mekanlar, görsellik harika. O deniz fenerinde yaşama fikri mükemmel. Çok kıskanarak izledim o yüzden. :(
3
1 yıl önce

The Light Between Oceans filmini beğenenler

The Light Between Oceans filmini içeren raflar

The Light Between Oceans filmi hakkında ilgi çekici içerikler