Aslan Kral (The Lion King) (2019)

Aslan Kral (2019)The Lion King

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
118 dakika
62
2
155
33
gingeR profil fotoğrafı
gingeR
ı ıh olmamış :/ animasyon hatırlıyorum ilk izlediğimde çok etkileyici gelmişti ve o tüm güzelliği de animasyon olmasındaydı. bu kadar gerçekçiliğe gerek yok bence
error_outline
1 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
3D olarak çok başarılıydı ama animasyondaki duyguyu bu filmde alamadım ben. Bazen sıkıldığım yerler bile oldu ama sevindim böyle bir yenileme yapılmasına. Yani orjinal seriyi animasyon olarak devam ettirselerdi çok kötü bir tercih olurdu. Ben inanıyorum ki geçmişte bu tarz etki bırakmış bazı animasyonlar zamanla bu tarz bir dokunuşla yeniden gösterime girecektir.
error_outline
1 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
94' yapımı hatrına, pek bir yerinin değiştirilmemesinden ötürü beğendiğim, gelgelelim hayatımda o ilk gittiğim sinema filmi kadar asla etkilenmediğim bir yapım. Yani, Disney adeta şov yapmış ve animasyon sektöründe "en iyisi biziz" demiş, bunu da belki sinemada en popüler olmuş işleri Lion King ile yapmak istemiş... Ama geçmiyor, ne yazık ki o çizgi filmdeki saf duygu, bu kadar gerçekçilik altında seyirciye geçemiyor. En azından bende böyle oldu ve sadece teknolojinin geldiği noktayı ağzım açık izledim.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Ah tek kelimeyle müthişti! İlk versiyonun yeri başka olsada The Lion King severlere armağan gibi armağan olmuş. Herkes izlerken 94 yapımını izlediği zamandaki anılarının canlandığını düşünüyorum. Sanki bir an National Geographic belgeseli izliyor sandım. Bizi bu açıdan çok güzel kandırabilirler :) Her şey çok güzeldi.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Çok çok güzeldi, bayıldım. Bu hikaye eskimez, yeri ayrı !
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Hayvanlar o kadar gerçekçi olmuş ki konuşmalarına şaşırdım :D john oliver'ın sesi müthiş yakışmış zazuya <3
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
Çocukluğuma döndüm.. 16-17 sene önceye.. Etkilemişti.. Baba evlat.. Aynı etkiyi yaptı.. Sonsuzluk etkisi..
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Önceki versiyonunu ne zaman izlesem hüngür hüngür ağlıyodum bunda da gözyaşlarım sağolsun beni yalnız bırakmadılar :D Güzeldi, zaten konu olarak önceki versiyonunun aynısı. Farklı yanları ise izlerken sanki belgesel izliyomuşsun gibi (çok gerçekçi duruyodu yaa) ve hayvanların önceki versiyonunun aksine mimiklerden yoksun olması (e bana kalırsa buda bi eksi yön) Çizgi film versiyonu belki gerçekçi olmayabilir ama benim nezdimde tartışmasız daha samimi daha içten ve daha güzel..
error_outline
3 yıldan fazla önce
BlaCkMyTh profil fotoğrafı
BlaCkMyTh
Her saniyesi geçmişe dönüş, her saniyesi aynı tat, aynı duygu geçişleri. 94 senesine geri dönüp tekrar o zamanları yaşamak, tek fark CGI teknolojisi ile :D
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Orjinalinin neredeyse ufak tefek detaylar dışında birebir aynısı (yamaçtan koşarak gelen antilopun kaymasına kadar - aslında öküz başlı antilop deniyor sanırım :D ) olmuş ve bu benim çok çok hoşuma gitti. Orijinalini izlerkenki yaşadığım tüm duyguları ilk kez izliyormuşum gibi yaşattı bana. Ayrıca görsel olarak muazzam bir doğa sunuyor film. Bazen filmden ziyade belgesel izliyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Filme dair en büyük eleştiri finale çok çabuk geçişi olmuş ama bu da orijinale sadık kalındığı için araya yeni birşey eklenmemiş ve bence tersi olsa çok daha düşürürdü filmin değerini. Öte yandan içeriğe gelirsek bence Disney'in en iyi hikayesine sahip zaten film. Ayrıca da en başarılı Disney kötüsüne sahip benim kendi fikrimce. Yani Scar'ın hikayesine dair herşey mükemmel. Filmde beklentimi karşılamayan önemsiz bir detay sadece animasyonda dili dışarda gezen akli dengesi bozuk sırtlandı :D Scar'dan sonra sanırım en beğendiğim karakterdi animasyonda ama burada sanırım gerçekçi görüntüye daha fazla önem verildiği için pek dikkat çeken bir karakter olmamış. Onun dışında izdiham denilen sahne her ne kadar mükemmel aktarılmış olsa da animasyondaki kadar izdiham havasında değildi. Yine dramatik olarak çok başarılıydı ama animasyondaki kadar karmaşada hissettirmiyor izlerken. Diğerinde Simba'yı korkutan o izdihamı hissedebiliyordunuz. Tabi sadece animasyonla kıyaslayınca bu yorumu yapıyorum yoksa çok başarılıydı o sahne de. Son olarak tabi ki muhteşem müziklere sahip. Hakuna Matata ve Circle of Life unutulmaz Disney müzikleri zaten. Kaldı ki böyle filmlerde şarkılardan bir iki tanesi kötü olsa bile filme çok büyük zarar verir diye düşünüyorum bence Disney'in en başarılı olduğu filmlerden birisi de bu müzik konusunda. Sonuç olarak her Lion Kingsever'in çocukluğunda izlediğini anımsayan herkesin bir kere bakması gereken bir film. Hiç beğenmeseniz bile çevreyi izleyerek güzel bir Afrika belgeseli tadında sıkılmadan izlersiniz diye düşünüyorum.
error_outline
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Müzikler, görseller vs çok güzeldi ama gelişme ve özellikle de sonuç çok çok aceleye gelmişti ve bu tüm filme yansayan bir olumsuzluktu
error_outline
3 yıldan fazla önce
kabasakal profil fotoğrafı
kabasakal
Müziklerdeki düzenlemeler ve görsel olarak gayet güzeldi. Yalnız filmin 2.yarısında olayların apar topar gelişmesi ve son bulması pek hoşuma gitmedi. Konuları biraz yaysalar 2 saat daha izleyebilirdim. Bu filmi izlerken yaklaşık 10-15 sene önce izlediğimde verdiğim reaksiyonlar ve şimdiki hislerimi karşılaştırıp ne kadar değiştiğimi ve aslında ne kadar da değişmediğimi farkettim. Güzel bir deneyimdi, geniş bir kitleye hitap eden düşünmeden gidebileceğiniz bir film.
error_outline
3 yıldan fazla önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
tabiki orjinalinin yerini tutamaz ama gayet güzeldi.zaten konu tamamen aynı.
error_outline
3 yıldan fazla önce