Küçük denizkizi (The Little Mermaid) (1989) afişi

Küçük denizkizi (1989)
The Little Mermaid

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
83 dakika
Ricky.McFloyd Bundan yıllar önce gösterime giren Oscar ödüllü Disney klasiği Küçük Deniz Kızı (The Little Mermaid) yenilenmiş bölümleriyle tekrar izleyici karşısına çıkıyor. Hans Christian Andersen'in ünlü masalından uyarlanan bu çizgi filmle sinemaseverler, denizler altı dünyasına bir yolculuk yapacaklar ve insanların dünyasının bir parçası olma hayalleri kuran genç, ateşli, ve bağımsız ruhlu deniz kızı Ariel'in serüvenlerini izleyecekler. Rüyalarının prensiyle tanışmaya karalı olan Ariel, bu uğurda Ursula adlı şeytan ruhlu denizaltı büyücüsüyle pazarlık yapmaktan çekinmez ve sesini ödünç verdiği bu pazarlık sonucunda bir çift bacağa sahip olarak yakışıklı insan prensi Eric'in dünyasına ayak basma şansına sahip olur. Babası Kral Triton'un ve yengeç muhafızı Sebastian'ın bütün uyarılarını duymazlıktan gelen Ariel, kendisini suların derinliklerinde bulur ve çok geçmeden de sessizliğin her zaman altın değerinde olmadığını ve Ursula'yla girdiği pazarlığın içinde aklına hayaline gelmeyen oyunlar olduğunu keşfeder.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

mels profil resmi
mels
Çocukluğuma dönmüşüm gibi hissettiren çok tatlı bir çizgi film. Müzikal kısmının ağır basmamış olmasını da çok sevdim. :)
3
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Klasikleşen dinsney animasyonlarından biri ve hoş bir film. Çok daha iyi Disney yapımları var tabi ama özellikle klasik disney filmlerinin ve çizimlerinin hayranı olanlar için güzel bir tercih.
4
neredeyse 2 yıl önce

The Little Mermaid filmini beğenenler

The Little Mermaid filmini içeren raflar

The Little Mermaid filmi hakkında ilgi çekici içerikler