Küçük Prens (The Little Prince) (2015)

Küçük Prens (2015)
The Little Prince

Puan Like 8.1 / 14 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
108 dakika
burcst Antoine de Saint-Exupery'nin unutulmaz çocuk klasiği Küçük Prens'in 2015 yapımı animasyon uyarlaması, bizleri yeniden yazarın müthiş hayal dünyasına davet ediyor. Hikayenin merkezinde küçük bir kız çocuğu bulunuyor: Annesi tarafından artık yetişkinlerin dünyasına hazırlanan, çocukluktan çıkmak üzere olan kız, tuhaf ancak iyi yürekli bir adam olan komşuları Pilot ile tanışınca her şey değişir. Pilot, bir zamanlar tanıdığı Küçük Prens aracılığıyla girdiği ve her şeyin mümkün olduğu dünyanın kapılarını kıza da açar. From Mark Osborne comes the first-ever animated feature film adaptation of Antoine de Saint-Exupéry's iconic masterpiece, The Little Prince. At the heart of it all is The Little Girl, who's being prepared by her mother for the very grown-up world in which they live - only to be interrupted by her eccentric, kind-hearted neighbor, The Aviator. The Aviator introduces his new friend to an extraordinary world where anything is possible. A world that he himself was initiated into long ago by The Little Prince. It's here that The Little Girl's magical and emotional journey into her own imagination - and into the universe of The Little Prince - begins. And it's where The Little Girl rediscovers her childhood and learns that ultimately, it's human connections that matter most, and that what's truly essential can only be seen with the heart.

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
Büyümek mi? Asla. Sadece biraz gül .
1 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
çocukları kalıplara sokarak nasıl delirttiğimizi ve onları hayal dünyalarıyla daha çok buluşturarak geliştirebileceğimiz anlatan bir film. Küçük Prens zaten dev klasiklerden. güzel bir uyarlamaydı
1 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Repliklerinden müziklerine her şeyi çok güzel olan kaliteli bir animasyondu.
neredeyse 2 yıl önce
Sophie profil resmi
Sophie
"-Vereceğim sır çok basit:
İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez...
Küçük prens unutmamak için tekrarladı:
-Gerçeğin mayası gözle görünmez.’’
Kitabını defalarca okumuş ve Küçük Prens’e hayranlık duymuş biri olarak filmi de beni büyüledi. Harika bir uyarlama olmuş bence. O saflık, masumiyet nasıl da yumuşatıyor insanın kalbini, sıcacık bir film olmuş. Gerek içindeki müzikler gerek replikler hepsi ama hepsi yerli yerindeydi. Sanırım ilk defa bir kitap uyarlaması filmi bu kadar beğeniyorum ya da belki fazlaca seviyor olmamdan dolayı böyle. Uzun lafın kısası yüzümde her zaman olduğu gibi sıcacık bir gülümseme bıraktı :)
2 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Tekrar tekrar izlenmesi gerekenlerden. MUHTEŞEM :)
2 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
beklediğim gibi sahneler kadar replikliklerin insanı etkilediği bir film olmuş. en çok ta repliği.
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
kitabını okumamıştım adını çok duymuştum ama filmi gerçekten beğendim özellikle replikler harikaydı , tawsiye etmeye gerek bile yok herkes izler zaten ;)
neredeyse 3 yıl önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Öyle güzeldi ki... Hatta belki iddialı olacak ama olsun varsın: Bence kitabından daha güzel bir filmdi *.* Çoğu zaman kitapların verdiği duyguyu yansıtamaz filmler, bu sefer öyle olmamış. Hayatımın animasyonları sıralamasında ilklerde yer alır rahatça. Bunun yanı sıra müzikleri çok sevimliydi ^.^ Film biter bitmez bir kez daha dinleme isteği uyandırdı. İçinizde ilgisizlikten somurtuk bir şekilde oturmuş kalmış çocuğu mutlu etmenin zamanı geldi de geçiyor! İzlemeyenler çok şey kaçırıyorsunuz!
neredeyse 3 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Hayatımda ikinci kez bir filmde sık aralıklarla ağladım. (İlki Awakenings'ti) Daha önce bu kadar etkileyici bir animasyonla karşılaşmamıştım. Hatta bir çocuğun izlerken üzüleceğini bilmek bile canımı acıttı izlerken. Çok derin imgelere yer verilmiş bu yönüyle, gerilimiyle, kitaba bağlılığı ile fazlasıyla etkileyici yönü var. Gözümü kırpmaktan korktum izlerken. Ağlamak bana çocuk kaldığımı hatırlattığı için de hep ağlamak istiyorum.. Işıklar içinde uyusunlar bütün çocuklar. Gittikleri yerde hep gülümsesinler ve her yıldızlara baktığımızda aslında hepimizin büyümüş çocuklar olduğunu hatırlatsın bizlere.
neredeyse 3 yıl önce
sulti profil resmi
sulti
Elbette ki kitabın büyüsünü yitirmemek için izlenmemesi gereken bir film ama yine de o duyguyu, o sıcaklığı verebildiğine inanıyorum. Tek takıldığım nokta şu; kitapta okuyucunun hayal dünyasına bırakılan ve kitabı eşsiz kılan noktaların filmde doldurulması beni rahatsız etti. Yine de izlenesi bir film. Harika bir animasyon
neredeyse 3 yıl önce
Selocan profil resmi
Selocan
Ah Küçük Prens ! Konu sen olunca söz söylemeye gerek mi var ? Yıldızlara bakıp gülümsemek için bir sebebim var artık ... Ve gerçekten Yetişkinler Çok Tuhaf ! :)
3 yıl önce
pelinsvr profil resmi
pelinsvr
BU FILM MUTLAKA IZLENMELI
3 yıl önce
furkanacar profil resmi
furkanacar
Küçük Prens her ne kadar çocuk klasikleri içinde gösterilse de benim gözümde her zaman yetişkinlerin içindeki çocuğa yazılmış bir kitap olarak kalacak. Filme başlarken kitaptan uyarlama filmler ön yargısı vardı elbette, hatta başlarda bunun kitapla alakası bile yok diye söylenmedim değil ancak film ilerledikçe kitaba göre o kadar güzel yorumladıkları fark ediliyor ki bundan daha iyisi olamazdı kesinlikle.
3 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
Bir kitap filme ancak bu kadar güzel uyarlanabilirdi. Ama kitapta olup da işlenmeyen bazı yerleri de aramadım değil. Mesela, keşke gülüyle geçirdikleri zamanları daha çok işleselerdi. Ve fil yutmuş boa yılanını küçük prensin anladığını. Kitabını okumadan izlemeyin. Ve eğer hala okumadıysanız, okumak için de daha fazla beklemeyin. :)
3 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
bir çocuğun hayal dünyasının kapılarını aralıyıp, bizleri içeri davet eden sıcacık,hayat dolu bir animasyondu.Daha fazlasını anlatmaya kelimeler yetmez, hayata yüreğinizle bakıp hayal edebilin yeter :D
3 yıldan fazla önce
nurikurucu profil resmi
nurikurucu
o ilk koyun çizimini herkes düşünmüştür her halde.. herkes o kadar yaratıcı olmaya çalışmıştır.. ne adamlar çıkardı bu kitap.. ne güzel beyinlere yeteneklere ilham kaynağı oldu.. umarım kitap okumaktan aciz yeni nesile de bu film aynı etkiyi gösterir.. izlemeden ölmeyin.. okumadan ise asla ölmeyin..
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Samimiyetin, renkliliğin bu kadar güzel bir yorumla devam ettirilmesine dilim, kelimelerim tutuldu.. Lisede ilk felsefe ödevime selam olsun.. İnsanı, kitabın okunduğu zamana da uğratmayı ihmal ettirmemesi ah.. Tek kelime ile muhteşem..
3 yıldan fazla önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Muhteşem bir film olmuş...
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Kitabı kadar muhteşem bir filmdi bence. Ara ara hala okuyorum kitabını. :) Artık her fırsatta izleyebileceğim de bir filmim oldu şimdi :) İyi ki çocuk yanımı kaybetmemişim. Asla da kaybetmeyeceğim! :) Hadi siz de bir koyun çizmeye başlayın hemen! :) Ama tam istediğiniz gibi olsun! :)
3 yıldan fazla önce
burrju profil resmi
burrju
Güzel devam ettirilmiş, çok beğendim :) kitabı okuduğum günler kurduğum hayaller geldi aklıma. Kitabını seven herkesin filmini de izlemesini tavsiye ederim :)
3 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Benim gibi, büyümeyi bilmeyenler için yapılmış bi film ve yazılmış bir kitap..Büyümeyi bilmemek değil,öğrenmek ayıpmış! Tek kelimeyle şahaneydi.Herkes içindeki çocuğa sahip çıksa,onun gibi sevse,onun gibi baksa ve görse..dünya çok güzel bir yer olurdu.Çünkü "insan gerçekleri sadece kalbiyle görebilir".Mutlaka izleyin.
3 yıldan fazla önce

The Little Prince filmini beğenenler

The Little Prince filmi hakkında ilgi çekici içerikler