Başkalarının Hayatı (The Lives of Others) (2006)

Başkalarının Hayatı (2006)The Lives of Others

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Dil
Almanca
Ülke
Almanya
Süre
137 dakika
345
12
823
354
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Hangisi daha önemlidir ki ? Vicdanın sesini dinlemek mi, bize emredileni dinlemek mi ? Peki ya '' Başkalarının hayatı '' için kendimizi feda eder miyiz ? Politik havada esse de aslında davası iyi bir insan olmanın ne demek olduğunu anlatan bir yapım. İzleyiciyi olayların içerisine çeken bir kurgusu var. Ahh beee şu insanoğlu ne çekti baskıcı rejimlerden, dediğim dedik çaldığım düdük yönetimlerden, ideolojilerden ! Özgürlük denen şey nerede ? Doğu Almanya üzerine izlenebilecek enn kaliteli filmlerden biri.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
HGW XX/7'ye adanmıştır.

Teşekkürlerimle.
error_outline
2 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden. Hiç abartısız. Tarih, dram, sanat hepsinden biraz biraz yani bir deyişe göre ''little little on to the middle''
error_outline
3 yıldan fazla önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Bir yorumda da bahsedildiği gibi ; hareketli filmleri sevdiğimden benim için çok durağan geldi. Sadece sonunda hareketleniyor.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Doğu ve Batı Almanya'nın çekişmesinin tarafını bir kenara bırakırsak aşrı beğendiğim, etkilendiğim ve başarılı bulduğum bir filmdi. Süre bakımından uzun bir film ama başından kaldırmadan izlettiriyor. Şimdilerde oscar olayı pek yerine gitmsede 2007 yılının en iyi yabancı film oscarını almış ve sonuna kadar hak etmiş. Birçok ödülüde toplamış. Ertelemeyin, mutlaka izleyiniz.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
Muhteşem...çok başarılı bir film...
error_outline
7 yıldan fazla önce
gamzedelen profil fotoğrafı
gamzedelen
bu tarz hikayeler çoğunlukla gerçek yaşantıdan alınmış olur. bu da öyle mi bilemiyorum. hareketli filmleri sevenler için biraz durağan gelebilir ancak güzel bi film.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
Cok etkileyici bir filmdi,gerci Dogu ve Bati Almanya arasinda abartili bir fark yaratilmaya calisilmis olsa da genel olarak o donemi iyi yansittigini dusunuyorum. Bir adamin kendini adadigi ideolojisinden zamanla nasil vazgectigini ve yasadigi degisimi an be an gozlemleyebiliyoruz filmde. Bu acidan da cok basarili buldum,mutlaka izlemelisiniz;)
error_outline
8 yıldan fazla önce
ENeMyPeAcE profil fotoğrafı
ENeMyPeAcE
çok iyiydi çook ..izleyin harikadır
error_outline
8 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
BAŞKALARININ HAYATI. alman gizli servisinin yaptığı mide bulandırıcı dinlemeler
error_outline
8 yıldan fazla önce
yabann profil fotoğrafı
yabann
Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri ..
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
Astronom profil fotoğrafı
Astronom
bazi filmler vardır,seyrettikten sonra yatarsınız ve o fillmi,sahnelerini,repliklerini verilmeye çalışılan mesajları düşünürsünüz,kalktığınızda hala o film aklınızdadır ve düşünmeye devam edersiniz," vay anasını,ne filmdi" dersiniz,sinema severler için çok enderdir böyle filmler,işte bu film böyle bir film.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
KuledekiAdam profil fotoğrafı
KuledekiAdam
Das Leben Der Anderen... Doğu ve Batı Almanya filmlerini genelde taraflı bulsamda filmin yerinde olduğunu düşünüyorum, Oldukça başarılı
error_outline
neredeyse 9 yıl önce