Makinist (The Machinist) (2004)

Makinist (2004)The Machinist

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İspanya
Süre
101 dakika
1178
33
3816
809
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
İzlenebilecek en iyi psiko- gerilim filmlerinden birisi. Vicdan azabı denen şey tam da bu olsa gerek. Peşimizi bırakmayan vicdanın İnsanı ne hale soktuğuna tanık olmak için izleyiniz. Ayrıca Christian Bale'i rolü ne kadar fedakar olduğunu gösterrmiş, muhteşem bir oyuncu gerçekten.
error_outline
3 ay önce
HrnOzkn profil fotoğrafı
HrnOzkn
Christian Bale'in mükemmel oyunculuğu ve rolüne adaptasyonu. fight club ile çok benzeşen bir film
error_outline
5 ay önce
Zkanklc profil fotoğrafı
Zkanklc
çok güzel bir film olduğu söylenemez fakat Christian Bale harika bir oyuncu bukelemun gibi adeta her rolde farklı bir insan oluyor. müzikler piskolojik dram idare eder 10/5
error_outline
9 ay önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
çok güzel bir film.. ağır ilerlemesine rağmen 1 saniye bile sıkmıyor, sonuna kadar kendini izletmeyi başarıyor.. filme puanım : 10 üzerinden 8
error_outline
10 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Muhteşem bir psikolojik bir yapım. İzlerken ne demek istediğimi anlayacaksınız.
error_outline
1 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
kaliteli oyunculukların ve kaliteli bir senaryonun birleşimiyle ortaya çok güzel bir film çıkmış . şahsen hiç tahmin ettiğim gibi çıkmadı olay akışı :)
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Herkesten her şeyden kaçabilirsin belki ama kendinden vicdanından nereye nasıl kaçabilirsin ?
Her ne kadar tahmin edilebilirliği yüksek ve yer yer mantıksızlıkları olsa da akıp giden, ilgiyle izlenen, Christian Bale'in oyunculuğuyla şahlanan bir film. Çok beğendim. Ana karakterin gelgitlerini, psikolojisini anlamaya çalışmak onunla beraber yaşadığı sorunu çözmek için çaba sarf etmek keyifliydi. İzlemeyenlere tavsiye ederim. 8/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Biraz ağır işlediğinden filme pek adapte olamadım. Ne zaman bitecek diye bekledim durdum. Belkide ilk çıktığı zamanlar izlesem daha iyi olurmuş ve etkilenirdim. Her ne kadar filme pek ısınamasamda Christian Bale oyunculuğu çok çok iyidi.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
FairyTalee profil fotoğrafı
FairyTalee
christian bale oyunculuk tek kelime ile muhteşem ama film malesef vasat :(
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Muazzam bir film. Biraz ağır işliyor belki herkesi sarmayabilir ama konu çektiği için bir saniye bile sıkılmadım. Zaten Bale yine inanılmazdı. Film için verdiği 28 kilonun yanına mükemmel oyunculuğunu da eklemiş. Sanırım son yıllarda izlediğim en iyi oyunculardan biri desem abartmış olmam b elki de en iyisi. Filmde olayların karmaşası merak uyandırırken tek tek çözülmesiyle sürükleyicilik artıyor ve finali ise fazlasıyla çarpıcı. Uzun zamandır beklettiğim bir filmdi ve beklentimden çok daha iyi çıktı açıkcası 9/10
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
melikebf profil fotoğrafı
melikebf
Hiçbir numarası yok sıkıla sıkıla izledim her ne kadar Christian Bale de olsa olmamış işte. Verdiği kilolara da değmiyor en çok ona üzüldüm. (Edit: Siz kesinlikle bana bakmayın ve izleyin :) )
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
Son gunlerde izledigim en iyi film diyebilirim. Oyunculuk dersen, filmin de bir tik ustunde. Her acidan doyurucu bir 101 dk oldu. Eger sizde benim gibi izlemek icin gec kaldiysaniz, siddetle one almanizi tavsiye ederim.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
esarialtin profil fotoğrafı
esarialtin
filmin senaryosu kurgusu çok özel de esas bu filmde Bale var. oyunculuk dersi olarak izletilebilinecek bir yapım. Gerilim sinemasından hoşlanan izleyiciler için kaçırılmaması gereken bir iş.
error_outline
6 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
AFİŞİ KENDİNDEN DAHA BAŞARILI FİLM Fragmanına olsun, afişine olsun aldanmayın, öyle ahım şahım birşey yok. Seyrederken o istenen gerilim bir türlü olmuyor, verilemiyor...Oyunculuklarda da pek iş yok.
error_outline
6 yıldan fazla önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
"Uyumuyorsan korkunç bir kabustan nasıl uyanabilirsin ki?" Böyle boğuk filmler hoşuma gidiyor. Ya izleyin kesinlikle hoş vakit geçirirsiniz. Çekimler güzel oyunculuklar güzel konu güzel biraz kasıntılı bir film ama genel olarak çok iyi.
error_outline
6 yıldan fazla önce