Makinist (The Machinist) (2004)

Makinist (2004)The Machinist

Puan 7.6 (24 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İspanya
Süre
101 dakika
1164
33
3781
803
Sefa profil resmi
Sefa
Muhteşem bir psikolojik bir yapım. İzlerken ne demek istediğimi anlayacaksınız.
report_problem
7 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
kaliteli oyunculukların ve kaliteli bir senaryonun birleşimiyle ortaya çok güzel bir film çıkmış . şahsen hiç tahmin ettiğim gibi çıkmadı olay akışı :)
report_problem
11 ay önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Herkesten her şeyden kaçabilirsin belki ama kendinden vicdanından nereye nasıl kaçabilirsin ?
Her ne kadar tahmin edilebilirliği yüksek ve yer yer mantıksızlıkları olsa da akıp giden, ilgiyle izlenen, Christian Bale'in oyunculuğuyla şahlanan bir film. Çok beğendim. Ana karakterin gelgitlerini, psikolojisini anlamaya çalışmak onunla beraber yaşadığı sorunu çözmek için çaba sarf etmek keyifliydi. İzlemeyenlere tavsiye ederim. 8/10
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Biraz ağır işlediğinden filme pek adapte olamadım. Ne zaman bitecek diye bekledim durdum. Belkide ilk çıktığı zamanlar izlesem daha iyi olurmuş ve etkilenirdim. Her ne kadar filme pek ısınamasamda Christian Bale oyunculuğu çok çok iyidi.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
FairyTalee profil resmi
FairyTalee
christian bale oyunculuk tek kelime ile muhteşem ama film malesef vasat :(
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Muazzam bir film. Biraz ağır işliyor belki herkesi sarmayabilir ama konu çektiği için bir saniye bile sıkılmadım. Zaten Bale yine inanılmazdı. Film için verdiği 28 kilonun yanına mükemmel oyunculuğunu da eklemiş. Sanırım son yıllarda izlediğim en iyi oyunculardan biri desem abartmış olmam b elki de en iyisi. Filmde olayların karmaşası merak uyandırırken tek tek çözülmesiyle sürükleyicilik artıyor ve finali ise fazlasıyla çarpıcı. Uzun zamandır beklettiğim bir filmdi ve beklentimden çok daha iyi çıktı açıkcası 9/10
report_problem
5 yıl önce
melikebf profil resmi
melikebf
Hiçbir numarası yok sıkıla sıkıla izledim her ne kadar Christian Bale de olsa olmamış işte. Verdiği kilolara da değmiyor en çok ona üzüldüm. (Edit: Siz kesinlikle bana bakmayın ve izleyin :) )
report_problem
5 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Son gunlerde izledigim en iyi film diyebilirim. Oyunculuk dersen, filmin de bir tik ustunde. Her acidan doyurucu bir 101 dk oldu. Eger sizde benim gibi izlemek icin gec kaldiysaniz, siddetle one almanizi tavsiye ederim.
report_problem
5 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
filmin senaryosu kurgusu çok özel de esas bu filmde Bale var. oyunculuk dersi olarak izletilebilinecek bir yapım. Gerilim sinemasından hoşlanan izleyiciler için kaçırılmaması gereken bir iş.
report_problem
5 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
AFİŞİ KENDİNDEN DAHA BAŞARILI FİLM Fragmanına olsun, afişine olsun aldanmayın, öyle ahım şahım birşey yok. Seyrederken o istenen gerilim bir türlü olmuyor, verilemiyor...Oyunculuklarda da pek iş yok.
report_problem
5 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
"Uyumuyorsan korkunç bir kabustan nasıl uyanabilirsin ki?" Böyle boğuk filmler hoşuma gidiyor. Ya izleyin kesinlikle hoş vakit geçirirsiniz. Çekimler güzel oyunculuklar güzel konu güzel biraz kasıntılı bir film ama genel olarak çok iyi.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
chrtistian bale'in metodik oyunculuk performansı ve başarılı mekan tasviri için izleyin. filmin bunaltısı sizi de saracak
report_problem
6 yıl önce
furkandr profil resmi
furkandr
işte böyle filmleri seviyorum
report_problem
6 yıldan fazla önce
EmirHan profil resmi
EmirHan
Christian Bale'in başrolünde oynadığı, ve bu uğurda günde bir elma ve bir kutu ton balığı yiyerek yaklaşık 28.5kg verdiği film.Bir yıla yakın bir süredir uyuyamayan bir adam garip ve açıklanamaz olayları yaşaya yaşaya sonunda kendini paranoya girdabında buluverir.Filmi pür dikkat ve heyacanla izlerken son onbeş dakikasından yönetmenin gereksiz ve akıl almaz bir şekilde seyirciye mesaj kaygılı açıklamaları tam bir hayal kırıklığı.Bu film;bir oyuncunun filmin ve yönetmenin çok önüne geçtiği filmlere örnektir bence .Son beş dakikası olmasa çok daha güzel ve anlamlı olabilecek kalitedeydi sanırım.
“Memento”, “The Game”, “Fight Club” filmlerini önceden izlemişseniz eğer,bu filmin “Albeni Işığı”nın onların yanında sönük kaldığını gayet net olarak göreceksiniz.
Yan karakteri seyirciyi rahatsız etmek için özellikle seçilmiş., O tipsiz İvan karakteri “Evlat olsa sevilmez!..” denen tiplerden .O pis sırıtışıyla izleyiciyi oldukça rahatsız ediyor..
DİKKAT ÇEKİCİ YÖNLERİ:
-Christian Bale'in , Galatasaraylı eski futbolcu Ergun Penbe’ye olan benzerliği .
- Trevor'ın plaka numarası : NRC347’dir: Kendisiyle tamamen zıt karakter ve özelliklere sahip olan İvan 'ın plaka numarası ise tam tersi : CRN 743..
EN İLGİ ÇEKİCİ VE BAŞARILI YÖNLERİ:
-Filmin gri ile mavinin karışımı olan rengi..
-Son derece başarılı kurgusu..
-Ayrıntılardaki titizlik ve özen..
-Gerilim dozunun hızını kesmeden izleyicinin dikkatini dağıtmadan sürüp gitmesi
-Christian Bale'in mükemmel performansı ..
Yönetmen hünerini sergilemek için büyük emek harcamış.... kameralar , çekimler ve planlar elinden ne geliyorsa yapmış hatta sürpriz bir kurgusal son da eklemiş..Renkleri ve çekimleri güzel .Kimine göre izleyicide yavan bir tat bırakıyor.Kimine göre ise tadına doyum olmuyor..”Zevkler ve renkleler tartışılmaz ..” diyelim,takdiri izleyenlerin yorumuna bırakalım.
report_problem
6 yıldan fazla önce